Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Grupa je nastala u jesen 1986. godine u Beogradu, a iskristalisala se iz niza školskih sastava koje je predvodio pevač i gitarista Ivan Đorđević Ivek.
Uobičajene početničke muke savlađivali su sve do jeseni 1990. godine kada je privatna beogradska izdavačka kuća Nova Aleksandrija objavila LP Jašući do ekstaze na kome su zabeleženi snimci novih sastava Euforia, Klajberi, Presing, Darkwood Dub, a Kazna Za Uši je zastupljena sa dve pesme.
Januara 1991. godine objavili su singl Deri Kamen/Moj Drug, a sopstveni zvuk su okarakterisali sloganom na omotu - Ekstremno garažno rokanje!
Bend se istakao pobedom na Zaječarskoj Gitarijadi, dobijajući nagradu za najbolji nastup, ujedno na Festivalu Brzi Bendovi Srbije Đorđević je proglašen za najboljeg gitaristu, a pesma "Koska" je proglašena za rok'n'rol himnu Srbije.
Grupa je tokom godina često menjala članove, ali u to vreme ključna postava su uz Iveka bili basista Rudolf Cibulski i bubnjar Dejan Utvar, koji je kasnije prešao u Del Arno Band.
1992. godine objavljuju na kaseti debi album Ispod zemlje u produkciji Joveca (ex Eletrični Orgazam) sa udarnim pesmama, koska, rođen lud, kad budeš mrtav i beo.
1994. godine objavljuju LP Izliv sreće, napad radosti za PGP RTS, materijal se sastojao od koncerta uživo i novog neobjavljenog materijala, produkciju im je ponovo radio Jovec.
U maju 1994 godine Kiparska izdavačka kuća Red Luna Records izdaje reizdanje Ispod zemlje na CD-u. Takođe iste godine je za izdavačku kuću izašla kompilacija pod nazivom 3 (tri) na kojoj su pored KZU bili Presing i Overdose.
1995. godine u Aprilu bend je odsvirao nekolicinu koncerata u Sloveniji.
Bend pravi pauzu da bi se 1997. ponovo okupili i napravili povratnički koncert, ovaj put u novoj postavi: gitarista Srđan Radmilović (Euforija), i basista Goran Vujović (Ex-Kandinsky) i Nebojša Dragojlović (Ex-Kandinsky) kao bubnjar.
Poslednji album Zauške su izdali 1999 godine, koji je u to vreme izdat za City Records, bend se ubrzo potom raspao.

2006. KZU se okupila da proslavi 20 godišnjicu od nastajanja benda jednom specijalnom svirkom na Akademiji.

Od 2009. Kazna Za Uši radi punom parom u novoj postavi: Ivek Van Đorđević - vokal, gitara, Rudolf Cibulski - bas, gitara, Milan Bjedov - bubanj. Njihov novi singl Bez Pipanja je uspeo da dođe na sam vrh popboksove liste singlova...
Trenutno rade na novom albumu i trude se da se koncertno aktiviraju širom Srbije i u okolnim zemljama.

Ljudi koji su prošli kroz KZU:

Srđan Radmilović (Euforija) - gitara
Manja Đorđević - vokali
Aleksandar Glišić (Trovači) - bubnjevi
Goran Glava Markovski - bas
Srđan Žika Todorović - bubnjevi
Goran Vujović (ex-Kandinsky) - bas
Nebojša Dragojlović (ex-Kandinsky) - bubnjevi
Milan Popović Pop - bass
Dejan Utvar - bubnjevi

Diskografija
1990 Jašući do ekstaze (Kompilacija Darkwood Dub, Presing, Klajberi) pesme Teleći pogled, Nune Papa, Nova Aleksandrija
1991 Deri Kamen/Moj Drug singl, Nova Aleksandrija
1992 Ispod Zemlje, Sorabia Disk, cd reizdanje Red Luna Records 1994
1994 Izliv Radosti Napad Sreće, PGP RTS
1994 3 (Kompilacija Presing, Overdose) pesme Uvek, Ja Sam Crn - Live, Kad Budeš Mrtav I Beo, Bultaggo Boogie, Rodjen Lud, Ja Hoću Da Znam - Live, Red Luna Records
1994 Bez Struje (Kompilacija Rambo Amadeus, Laki Pingvini, Trinidad Trip Bend, Ana Sofrenović, Nesalomivi, Đura I Heroji, Delča i Extazi, Point Blank, Roze Poze, Du-Du-A, Del Arno Band, Raw Hide, B-Ton) pesma Ovde, ovde akustična verzija, MTS Records/Vujin Trade Line AG
1994 Radio Utopia (1984-1994) (Kompilacija Rambo Amadeus, Boye, Novembar, Overdose, Plejboj, EKV, Eva Braun, El. Orgazam, Dead Ideas, Obojeni Program, Rimtuti Tuki, Presing, DLM, Partibrejkers) pesma Poklon, B92
1999 Zauške, City Records
2010 Bez Pipanja (singl)


last.fm


 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top