Kazna za prekoracenje boravka u EU ( sta treba uraditi )

Član
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruka
22
Postovanje svim citaocima ovog foruma.

Zelim da vam ukazem za jedan problem a on se odnosi na sve koji putuju za eu.

Nedavno sam bio u inostranstvu i tamo sam radio bilo mi se isplatilo da ostanem duze od dozvoljenih 90 dana, tacnije prekoracio sam boravak u eu za 25 dana sto znaci da sam bio u eu 115 dana.

Kada sam dosao na granicu znao sam sta me ceka tacnije novcana kazna koja iznosi 15.000 forinti...

Ja ovu kaznu naravno nisam hteo da platim odmah na granici kao sto su mi i rekli, ali zato sam posle imao probleme oko iste...

Ukoliko neko dodje do ovakve situacije neka je plati odmah kako bi izbego komplikovani problem...

U slicaju da nemate kod sebe novac ili jednostavno ne zelite da je platite a platicete je kad tad.
Policajac ce vam napisati priznanicu sa 15.000 forinti koliko iznosi kazna za prekoracenje do 1 mesec... U prevodu to je nekih 55e + 10e troskovi. Ali tu priznanicu koju budete dobili sa njom u Srbiji necete moci platiti kaznu niti u jednoj banci sto vec predstavlja problem... Zato od policajca cete potrazidi odmah da vam izda papir a4 formata na kome su navedeni vasi podaci, svrka kazne i sve to sto ide, sa tim papirom cete onda moci platiti kaznu ukoliko nemate taj papir a4 moracete da idete do granice i da ga uzmete ili da date nekom poznaniku-prijatelju-rodjaku novac i priznanicu kako bi platio isto u madjarskoj...

Ovo ne zvocu tako komplikovano.. Ali verujte da jeste.

Nikad se nezna kada mozete naci neki posao ili nesto slicno u inostranstvu a vi imate kaznu a nemoze je platiti i samim ti ne mozete otici da radite...

Mislim da bi ovo svi trebali da znaju koji stalno putuju ili ostaju na crno. Pozdrav.
 
Natrag
Top