Šta je novo?

Karma - diskografija

• Začetnik teme dragansd84
  • Datum pokretanja
dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522

Grupa Karma dolazi iz Umaga, a osnovali su je 1999. godine Neno i Pipi (iako njih dvojica zajedno surađuju još od 1993. godine). Veliki utjecaj na njihovo dancersko usmjerenje imale su obližne talijanske diskoteke koje su oduvijek pratile najnovije trendo

Osnovna koncepcija grupe osmišljena je prema načelima rada Gigija D’Agostina, grupe Eiffel 65, Scootera, Sash-a, Mollela i njima sličnih izvođača.

Neno je strastveni obožavatelj i odličan poznavatelj dance trendova koji je u posljednjih petnaestak godina obišao cijelu Europu radeći kao profesionalni DJ. Paralelno, mladi je Pipi, kao klavijaturist, s bend proputovao stari kontinent uzduž i poprijeko. Danas je kralj crno-bijelih tipki i pravi džuboks; svira klasiku, evergreene, rock i pop hitove, a uzori su mu Jean Michelle Jarre, Vangelis, Kraftwerk, Enigma… U trenutku osnivanja, jedini adut koji je dečkima falio bila je pjevačica. Trebalo je pronaći takvu osobu koja će glasom dostojno predstaviti njihov notni zapis. U potrazi za ‘boljom trećinom’ dečki su prvo otkrili Mirelu Zemčak, profesoricu glazbe i voditeljicu zbora u jednoj umaškoj školi. Međutim, vokalna suradnja nije bila dugog vijeka. Mirela je (p)ostala tekstopisac, a njezino mjesto u bendu zauzela je Tara – dvadesettrogodišnjakinja iz Novigrada koja se bendu pridružila u vrijeme kada je već dogovoreno izdavanje prvog albuma za ‘Menart’. Do tada Tara je dvije godine svirala sa klubskim bendom, a dečki su ju ‘uvukli u vatru’ 2000. godine. Prvi singl Karme ‘Reci mi ne’ ne prolazi neprimjećeno kod mnoštva poklonika dance partyja, klupskih i radijskih DJ-a. Dapače, odziv je više nego pozitivan dajući grupi podstrek za daljnje djelovanje i potvrdu za nastavak djelovanja u tom smjeru. Neposredno pred objavljivanje njihovog albuma prvijenca ‘Sedam dana’, Karma nastupa na Splitskom festivalu 2001. s pjesmom ‘Sedam dana’ i osvaja nagradu za najbolji aranžman. Debitantski album ‘Sedam dana’ objavljen je krajem kolovoza 2001. godine. Na albumu je šesnaest pjesama i jedan remix, većinom autorske stvari, ali i nekoliko Karminih obrada (‘Stara vremena’ od Novih fosila, ‘Glavo luda’ od Zdravka Čolića i ‘Zaustavite zemlju’ od Prljavog kazališta). Glazbu, aranžmane i produkciju potpisuju zajedno Neno i Pipi. Vjera u vlastitu kvalitetu i velika količina uloženog rada – to je recept koji je Karmi osigurao uspjeh i van granica Hrvatske. Ali, ne treba zaboraviti ni podršku izvođača iz istog ‘faha’. Tako se DJ Neno pojavio u Colonijinom spotu ‘Za tvoje snene oči’. To je onaj preplanuli nabildani mladić s tetovažom na desnoj nadlaktici koji viče: “Arriva, arriva, e arriva da lontano Questa sensazione piano piano…”

Sredinom listopada 2002. objavljen je Karmin drugi studijski album ‘Zavrti život’. Napravljeno je i posebno izdanje samo za DJ-e sa extended verzijama pjesama, a kopije ovog izdanja su već razgrabljene.

Prema isprobanom modelu, osim autorskih materijala, na novom albumu se nalazi nekoliko obrada – ‘Sava tiho teče’, ‘Sedam dana – remix’ (pjesma koja je originalno objavljena na njihovom debut albumu), te ‘Hajdemo u planine’ duet s Alenom Islamovićem. Zanimljivo je spomenuti da je do suradnje s Alenom Islamovićem došlo spontano. Naime, sreli su se na bezinskoj pumpi u Kopru (Karma se vraćala s koncerta u Danskoj, a Alen sa svog koncerta) i odmah zajedno otišli u studio gdje je nastala obrada popularnog hita grupe Bijelo Dugme. Od autorskog materijala fantastični odjek među svim obožavateljima zaslužila je pjesma ‘Prije nego mi haljinu svučeš’ koja je bila veliki ljetni hit, i koja je do kraja listopada dominirala radijskim top listama. U predblagdansko vrijeme u eter su najeksponiranija bila dva singla. Prvi, ‘Božićna pjesma’ snimljen je krajem 2001. godine, te je kao maxi singl darovan radio postajama širom Lijepe naše. Zbog izuzetne vrijednosti pjesma je svoje mjesto našla u sklopu novog albuma ‘Zavrti život’. Drugi singl, ‘Ako odeš’ rađen je u najboljoj dancerskoj maniri. Za pjesmu je snimljen i video spot, u produkciji slovenskog tima Kerozin, koji obiluje specijalnim efektima. Na natjecanju za Doru, predstavljena je pjesma ‘NOĆAS TE NE DAM NIKOME’. Grupa Karma nastupila je drugu izlučnu večer i to kao sedma po redu. Tu večer Pipi, Neno i Tara su bili pobjednici, ali u finalu izbora ih je pretekla mlada Claudia. Vrativši se na ‘mjesto zločina’, Doru ’04, Karma je s novom skladbom ‘Malo pomalo’ zasjala broncom, te samim time uspješno najavila skorašnji izlazak svog trećeg studijskog albuma. Uslijedila je eterska ekspanzija njihovog drugog singla ‘Amore mio’, pjesme koja je na ovogodišnjem Radijskom festivalu dobila najveći pljesak publike i samim time nagradu ‘Zlatno sunce’. U Češkoj u doslovnom smislu dogodila ‘karmamanija’, prva dva Karmina albuma su postigla nevjerojatnu platinastu tiražu. Na albumu ‘Malo pomalo’ se nalazi 14 skladbi. Uz pjesme ‘Malo pomalo’ i ‘Amore mio’ album skriva još nekoliko hit aduta. Uz autorske skladbe Nene i Pipija našlo se i par obrada i to ‘Lutka za bal’ Parnog valjka, ‘Zora je’ Nede Ukraden, te ‘Šuti moj dječače plavi’ Novih fosila. Posebnu poziciju zaslužuje obrada Bon Jov-ijeve ‘Livin’ On A Prayer’ koja je odobrena od samog managmenta grupe. Stilski, album se i dalje nastavlja na njihov dosadašnji prepoznatljivi dance zvuk s još modernijom produkcijom, pitkim tekstovima i plesnom melodijom. Tara, Pipi i Neno osim albuma za hrvatsko tržište pripremili su i album za češko tržište, te album na engleskom jeziku što je naznaka za osvajanjem novih teritorija. Album ‘Malo pomalo’ slobodno se može staviti uz bok europske plesne glazbe…

Poslednja izmena:
dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522
Karma - 2001 - Sedam Dana

01. Sedam Dana
02. Bio Si Mi Sve
03. Stara Vremena
04. Da Sam Ja Tvoja Jedina
05. Samo Za Nas (Colonia Remix)
06. Stalo Je Sve
07. Zaboravi
08. Glavo Luda
09. Reci Mi Ne
10. Zaustavite Zemlju
11. Slovo Po Slovo
12. Sound Of Karma
13. Lutka
14. Preko Noci
15. Da Te Netko Drugi Sanja
16. Gdje Si Ti Sad
17. Bio Si Mi Sve (Neno DJ Remix)

mp3/320
Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.

dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522
Karma - 2002 - Zavrti Zivot

01. Intro Karma
02. Prije Nego Mi Haljinu Svuces
03. Hladnija Od Leda
04. Hajdemo U Planine (Duet Alen Islamovic)
05. Ako Odes
06. Kockar
07. Zapali Me Pogledom
08. Otrove Moj
09. Sava Tiho Tece
10. Molitva
11. Da Sam Ja Tvoja Jedina
12. Zavrti Zivot
13. Koraci Slave
14. Ljubavi Mi Daj
15. Bozicna Pjesma
16. Sedam Dana (Remix)

mp3/320
Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.

dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522
Karma - 2003 - Remixes

01. Tony Cetinski - Blago Onom Tko Te Ima
02. Dora - Prvo Pijanstvo
03. Colonia - Za Tvoje Snene Oci
04. Jasmin Stavros - Kad Se Prijatelji Rastaju
05. Sandi Cenov - Malena
06. Minea - Rano
07. Ivana Banfic - Ti Si Bolji
08. Jasmin Stavros - Megamix
09. Colonia - Takvi Kao Ti
10. Karma - Molitva (Extended)
11. Bobby G. - Trebas Mi Nocas
12. Heaven No. 7 Feat. Dj Lovro - Andjele
13. Senna M - Tuc Tuc
14. Karma - Ako Odes (Diabolic Mix)

mp3/320
Hidden content

dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522
Karma - 2004 - Malo Pomalo

01. Intro
02. Amore Mio
03. Zadovoljna
04. Lutka Za Bal
05. Oci Zelene
06. Malo Pomalo
07. Ti Vise Nemas Prava
08. Sreca
09. Livin' On A Prayer (Bon Jovi Cover)
10. Hej Hej
11. Zora Je
12. Nostalgija
13. Suti Moj Djecace Plavi
14. Every Time You Leave
15. Palim Se Na Tebe

mp3/320
Hidden content

dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522
Karma - 2006 - Avantura

01. Kraljica Leda
02. Pusti Da Te Vodi Ritam (Karma Vs Pipi Remix)
03. Anakonda
04. Sasa 2006 (Karma Remix)
05. Mirne Duse
06. Paparazzi
07. Od Danas Sam Tvoja
08. Avantura
09. Uspomene
10. Pusti Me Na Miru (Bastino Free Q)
11. Priznaj Mi (D.Z. Shark & M Dee J Original Radio)
12. Decko Ajde Oladi 2006 (Karma Remix)
13. Sedam Dana 2006 (Dee Jay Time by D.Z. Shark & M Dee J Original Radio)
14. How Do You Want Me
15. Amore Mio (D3 Summer Groove Radio)
16. Pusti Da Te Vodi Ritam (Neno DJ's Retro Extended Remix)

mp3/320
Hidden content

dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522
Karma - 2007 - Seven Days

01. Seven Days 2006 (Dz Shark & M Dee Original Radio)
02. Let The Rhythm Move You (Karma Vs Pipi Remix)
03. A Reason
04. I Need A Sign (Karma Vs Pipi Remix)
05. Every Time You Leave
06. Satisfied (Karma Vs Pipi Remix)
07. Tell Me (Hey Hey)
08. Amore Mio (Radio Edit)
09. How Do You Want Me
10. (Baby Baby) Can't You See
11. Fantasy (Neno Dj Remix)
12. Livin' On A Prayer (Radio)
13. As Long As
14. Every Time You Leave (Age Pee Remix)
15. Amore Mio (Pipi's Trance Mix)
16. Every Time You Leave (Ken-Bow Remix)
17. Amore Mio (Neno Dj's Happy Mix)

mp3/320
Hidden content

dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522
Karma - 2009 - Party Do Zore

01. Party Do Zore (HRF 2010)
02. Temperatura
03. Nek' Padnu Maske
04. Bolje Biti Pijan Nego Star 2009 (Karma Remix)
05. Zivim Za Tebe
06. Uzmi Il' Idem
07. Nisam Ja Iluzija
08. Da Te Mogu Pismom Zvati (Karma Remix)
09. Okovi Od Ljubavi
10. Tocno U Ponoc
11. Ne To Ne Moze (Dance Radio Edit)
12. Ja Ti Ne Trebam
13. Zeljo Moja (Karma Remix)
14. Kad Kazem Stop
15. Ponoc Je

mp3/320
Hidden content

dragansd84

dragansd84

VIP IPTV
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
19.522
Karma - Singlovi 2011-2017

1. Recept Za Krizu (2011)
2. Subota (feat. Aleksandar Olujic) (2012)
3. Žena Macka (2012)
4. Piši Mi (Remix) (2013) - obrada pesme grupe „Magazin"
5. Nema Problema (feat. Aleksandar Olujic) (2013)
6. Kukuriku (2013)
7. Prvi Poljubac (Remix 2015) - Obrada pesme Halida Bešlica
8. Od Subote Do Petka (2015)
9. Puca Glava (2015)
10. Rio (feat. Aainjaa) (2016)
11. Budi Prvi (Deep Radio Mix) (2017)
12. Budi Prvi (Acoustic Radio Mix) (2017)
13. Pa-pa (feat. Sandi Bibulic) (2017)

mp3/320
Hidden content