Karleušin hit i test opšte kulture

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Karleušin hit i test opšte kulture


Izvor: B92



Niš -- Koji biblijski gradovi se pominju u novom hitu Jelene Karleuše, pitanje je koje je postavljeno na testu na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nišu.

982249974ffadcf1a5136762282778_640x457.jpg


Nijedan od četrdesetak studenata koji su polagali prijemni nije tačno odgovorio na to pitanje, a izgleda da ni uprava niškog Filozofskog fakulteta nije znala koja su sve pitanja postavljena budućim brucošima jer je dekan Goran Maksimović ljutito najavio da će zbog gluposti koja šteti ugledu fakulteta biti kažnjeni oni koji su test pravili.
Koji Biblijski gradovi se pominju u, kako je navedeno u pitanju iz testa za opštu kulturu, novom hitu Jelene Karleuše, trebalo je da odgovore oni koji nameravaju da upišu filozofiju u Nišu.

Niko, međutim, nije tačno odgovorio, a ovo pitanje postalo je hit na društvenim mrežama. U upravi fakulteta za to su saznali iz medija.


"Naravno da je to za mene kao dekana neprijatno iznenađenje, pre svega da postoje profesor i asistent ovog fakulteta koji smatraju da bi to trebalo da bude pitanje u testu na fakultetu kakav je Filozofski", kaže dekan prof. dr Goran Maksimović.

Dekan kaže da ovako formulisano pitanje nije stvar opšte kulture, već je potrebno da neko zna i prati ovu vrstu muzike da bi tačno odgovorio, a to,
kaže, ne bi smeo da bude kriterijum za upis na fakultet.

"To je za mene znak da moramo da nastavimo na izgradnji akademske svesti najvećeg broja nastavnika i saradnika ovog fakulteta, i da ono što smo radili prethodne dve godine nije dovoljno. Ja se nadam da će taj rad uz edukaciju profesora koji još nisu svesti šta znači pojam Filozofskog fakulteta pomoći da se ovakve pojave ubuduće ne dešavaju", smatra dekan Maksimović.

Ni starijim studentima sa drugih odeljenja Filozofksog fakulteta nije drago da poslednjih dana čitaju komentare i tekstove o svom fakultetu.

"Videla sam različite komentare i da se meni palo takvo pitanje - možda bih čak izašla sa prijemnog", kaže jedna studentkinja.

Druga smatra da je Jelena Karleuša naša realnost, ali i da ne bi znala odgovor na to pitanje jer ne prati tu vrstu muzike, dok treća isitče da Karleušu uopšte ne treba ni svrstavati u bilo kakvu vrstu kulturei.

Test su pisali profesor i asistent sa Odeljenja za filozofiju, ali je njima dekan, kako kaže, zabranio da daju izjave jer smatra da su već naneli
štetu fakultetu. On kaže da se ovako nešto neće ponoviti, a već se ranijih godina dešavalo da se u testu opšte kulture i informisanosti nađu pitanja koja se na primer odnose na neki rijaliti šou.
 
Natrag
Top