Kapetan Dragan: Nisam hrvatomrzac, usvojio sam dve devojčice Hrvatice

LEGEND
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruka
17.811
kapetan-v.jpg


Dragan Vasiljković, poznatiji kao Kapetan Dragan, rekao je da nije "hrvatomrzac", kao i da Hrvatska nije fašistička zemlja iako u Vladi još ima fašističkih elemenata, prenosi index.hr.

"Pre 20 godina sam usvojio dve devojčice Hrvatice. Danas su srećne i udate, ali me i dalje zovu tata. U Beogradu sam ih vodio u katoličku crkvu. Imam i kuma Hrvata koga volim više nego bilo kog Srbina, jer moja vera kaže: Bog, pa kum", prenosi Index deo Vasiljkovićevog razgovora sa "Media servis".

Vasiljković je ponovo u žiži javnosti nakon što je pušten iz troipogodišnjeg pritvora odlukom Federalnog suda u Australiji, koji je uvažio njegovu žalbu da zbog toga što je Srbin ne bi imao fer suđenje u slučaju da se izruči Hrvatskoj.
"Uveren sam da će i poslednji zahtev za moje izručenje biti odbijen, a u tom slučaju neće biti podnesena žalba jer nema nikakvih argumenata. Prosečan Srbin ne bi imao fer suđenje u Hrvatskoj, a kamoli Kapetan Dragan koga smatraju zločincem. Isto bi bilo i sa hrvatskim vojnikom u Krajini, da se sve drugačije završilo", rekao je Kapetan Dragan.

Vasiljković je dodao i da je "za sve kriva Vesna Škare-Ožbolt i njena prljava politička igra, kojom zloupotrebljava hrvatsko pravosuđe kako bi udovoljila vlastitoj mržnji".

Autor: Blic online | 14.09.2009. - 21:57
 
Natrag
Top