Kama(malo)Sutra: Trećina poza neizvodljiva?!

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Kama(malo)Sutra: Trećina poza neizvodljiva?!

Istraživanje naučnika s Nacionalnog univerziteta Mumbai pokazalo je da je skoro trećina poza iz Kama Sutre neizvodljiva.



Sedam parova se dobrovoljno prijavilo za učetvovanje u ovom istraživanju, a trebalo je da isprobaju 64 erotske poze iz Kama Sutre. Parovi su uspeli da odrade seks u 40 poza po Kama Sutri, dok su za 24 poze potrebne posebne veštine i trening, a neke od njih je nemoguće izvesti.

Naučnici su zato zaključili da su neke poze u knjizi smao plod autorove mašte i preporučili ljudima da ne slede reč po reč u knjizi. Inače, svake godine mnogi parovi se povrede isprobavajući poze iz Kama Sutre.


Izvor: Glorija
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Dakle i ja sam kao mali šteber nabavila čuvenu knjigu i uredno sve prelistala... Nisam bila fascinirana mada za par stvari, otkrila sam ih i sama nije mi bila potrebna knjiga. Knjiga je više kao dobar, umetniči erotski roman, mnoge će osloboditi predrasuda i naterati da probaju nešto novo... Mislim da kamasutru tako treba i posmatrati kao umetničko delo nikako kao udžbenik ili priručnik.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640


Naučnici su zato zaključili da su neke poze u knjizi smao plod autorove mašte i preporučili ljudima da ne slede reč po reč u knjizi. Inače, svake godine mnogi parovi se povrede isprobavajući poze iz Kama Sutre.

Ni jednu knjigu takve vrste ne treba uzimati zdravo za gotovo,nego od svake uzeti samo ono što smo sami u mogućnosti ispuniti,da ne bi došlo do gore navedenih posledica.
 
Natrag
Top