Kakve su te zene, hriscanke?!

Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Nekada su se devojcice igrale lutkama koje su licile na prave bebe.Vremena su se promenila, a zahvaljujuci mnogobrojnim "zenskim oslobodilackim" pokretima, bebastim lutkama se zamerilo da od malih nogu upucuju zene na odredjenu drustvenu ulogu kojom se zena obezvredjuje i upucuje na odredjeni tradicionalni model sistema vrednosti.Sada su u modi barbike, prelepe, anoreksicne, dugonoge, dzet set plavuse...
Danas smo "oslobodjene" stega tradicije, "robovanja" porodici i deci, tako da smo u prlici da uzivamo u svojoj zasluzenoj slobodi da radimo punih 8 sati i vodimo domacnstvo!
Ko ce jos zavideti nekadasnjim damama koje su isle u te zatucane zenske skole gde se ucio vez, bon-ton i klasicne nauke, kada je prava sloboda u mogucnosti obavljanja svih poslova, rame uz rame sa muskarcima, naravno, uz svu tu podrazumevanu "zenstvenost", ljupkost, lep i negovan izgled, mladalacki duh i besprekorno obavljanja uloge majke, zene, domacice, zaposlene...
Stvarno, kakave su te zene, hriscanke?!Mislim, ko bi jos, normalan, pozeleo da ima muskarca-zastitnika pored sebe koji je u stanju da joj obezbedi konforan zivot, pazeci je kao "slabiji pol", voleci je kao "svoje rebro", jer je od njega stvrena?Totalno bez veze!Pa niceg lepseg nema nego zapucati ranom zorom na posao, cekati prevoz satima, raditi minimum 8 sati, vracati se kuci s punim cegerima, kuvati, cistiti, spremati, raditi domace zadatke sa decom i docekivati svog ravnopravnog partnera (muza) nasmejana, zategnuta, u fit formi, negovana i bez celulita!
Ne mogu se cudom nacuditi....
 
Član
Učlanjen(a)
23.05.2010
Poruka
3
Neko je jednom rekao (ne sećam se ko tačno) da su žene žrtve sopstvene emancipacije. Što je velikim delom i istina. Na žalost, cela ta priča se i drastično odrazila na populacionu politiku. Ako probamo da uporedimo prirodni priraštaj u zemljama gde žene imaju manja prava (Indija, Albanija, zemlje bliskog istoka) sa onim u razvijenijim zemljama (kompletna zapadna evropa, Australija), odmah vidimo gde je prirodni priraštaj veći. Mislim da je glavni razlog ovakvog stanja taj što su žene u razvijenim zemljama primorane da biraju između karijere i deteta. Sa druge strane, žene u nerazvijenim zemljama i nemaju nekog izbora. Da se odmah razumemo, nisam jedan od onih što smatraju da žene treba zatvoriti u kuhinju, itd... Ali isto tako ne volim kada se pominje da su žene kod nas u nekom podređenom položaju. Koliko ja vidim, žene se zapošljavaju u policiji, vojsci, žena nam je predsednica skupštine, ministarka finansija, pravosuđa itd...
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
90
Sveti Vladika Nikolaj Žički je rekao:
"Do sada su istoriju srbsku pisali muškarci i o muškarcima. Ali doći će vreme, kada će se istorija srbskog naroda pisati pažljivije i pravednije. Tada će se izneti i razjasniti velika uloga i blagotvorni uticaj srbskih majki na celo tkivo naše istorije."
Primera ima mnogo, a najsvežiji jeste ponovno, (još uvek skromno) podsećanje na Anastasiju-Anu Jovanović, majku Sv. Vasilija Ostroškog.
 
Član
Učlanjen(a)
17.06.2010
Poruka
1
Draga moja,
ženski "oslobodilački pokreti" kako ih ti nazivaš, upravo najviše imaju protiv Barbike, koja simbolizuj ženu guskastu plavušu kojoj je samo važno kako izgleda...
Naravno da je lepo kad imaš zaštitnika koji te kad je pijan mlatne koji put pesnicom u nos, a decu bije opasačem (zato što je bio i hrabri vojnik pa ga ima) a ti nemaš gde da odeš jer nemaš novca da odeš...
Meni ne smeta što idem svaki dan na posao, ne nosim sa posla cegere, odem sa mojim suprugom (partnerom, a ne zaštitnikom) zajedno u nabavku subotom. Ceo vikend provodimo sa našom decom dok jedna mašina pere sudove a druga veš. Mi smo srećna i funkcionalna porodica zato što je njen svaki član srećan i ispunjen.... Ko priprema ručak ili večeru manje je bitna stvar, važno je da naša deca rastu u zdravoj porodici.
Ne očekujem uopšte da se ti i ja složimo jer dolazimo iz različitih miljea, to je očigledno, svaka od nas treba da vodi život najbolje što ume i može. Ja sam svoju karijeru posvetila upravo pružanju pomoći tim jadnim ženama koje trpe nasilje od svojih "zaštitnika".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309

Danas smo "oslobodjene" stega tradicije, "robovanja" porodici i deci, tako da smo u prlici da uzivamo u svojoj zasluzenoj slobodi da radimo punih 8 sati i vodimo domacnstvo!
Ko ce jos zavideti nekadasnjim damama koje su isle u te zatucane zenske skole gde se ucio vez, bon-ton i klasicne nauke, kada je prava sloboda u mogucnosti obavljanja svih poslova, rame uz rame sa muskarcima, naravno, uz svu tu podrazumevanu "zenstvenost", ljupkost, lep i negovan izgled, mladalacki duh i besprekorno obavljanja uloge majke, zene, domacice, zaposlene...
Zato nam se i desava ovo sto imamo danas...dozvoljavas da tvoju decu vaspitava tamo neki siledzuja(ateista) u obdanistu (jer ti nisi sposobna da vaspitas svoje dete)...nesto najlepse sto moze da dozivi jedna zena,devojka kako hoces, jeste da ima svoje dete i muza pored sebe sa kojima ce vecinu svog vremena provesti sa detetom, vaspitavajuci ga, govoreci mu sta je dobro, voditi ga pravim putem, jer jedino majka moze da uoblici dete preko njene ljubavi, nemoze otac da glumi majcinsku ljubav...
Prema tome zena treba da vaspitava svoje dete a muz u mnogome da joj pomaze u tom divnom 'stvaranju dobrih ljudi'...muz je taj koji treba da radi kako ti kazes 8 sati,a ne zena...ma koliko ti zelela da budes u rame sa muskarcima to nikada neces dostici! ''nemoze Oliva da bude Popaj''...


Stvarno, kakave su te zene, hriscanke?!Mislim, ko bi jos, normalan, pozeleo da ima muskarca-zastitnika pored sebe koji je u stanju da joj obezbedi konforan zivot, pazeci je kao "slabiji pol", voleci je kao "svoje rebro", jer je od njega stvrena?Totalno bez veze!Pa niceg lepseg nema nego zapucati ranom zorom na posao, cekati prevoz satima, raditi minimum 8 sati, vracati se kuci s punim cegerima, kuvati, cistiti, spremati, raditi domace zadatke sa decom i docekivati svog ravnopravnog partnera (muza) nasmejana, zategnuta, u fit formi, negovana i bez celulita!
Ne mogu se cudom nacuditi....
Ha ha...pa koliko tebi traje dan? dodjes sa posla u 3-4 pa i 5 sati...i sta?onda pocnes da spremas rucak, koji je gotov u 7 ili odes u obliznju ''brzu-hranu'' i narucis hamburger (smece) sa kojim trujes dete a i supruga koji te trpi! Dalje, pa zar mislis da bi izdrzala sve to? ustanes izjutra u 6-7 odes na posao,vratis se umorna ''sa cegerima'' pocnes da kuvas, spremas, cistis,radis domace zadatke sa svojim detetom (koji je jedva docekao da dodje na red!) a zatim docekas muza,sva tako radosna, ispunjena, odmorna...a muz jos odmorniji....kakva radosna porodica!
Blago takvom detetu sa takvim roditeljima !!!
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Da bi se žena osećala ženski, morate prema njoj postupati muški.

Da bi se muškarac osećao muški, morate prema njemu postupati ženski.

Naravno moguće su još tri kombinacije. Prve dve znate, treća mogućnost je samački život.
Iskreno ne bih voleo imati pored sebe, muškobanjastu ženu, verujem da ni jedna žena ne bi volela živeti sa nekim ženskobanjastim muškarcem.

Istine radi, evolucija je malo pogrešila jer u današnje vreme i ženama i muškarcima često zatrebaju još dve ruke.yes3
Ili ipak nije, možda je samo dovoljno duboko udahnuti vazduh, smiriti strasti, poštovati i prilagodjavati se.
 
Natrag
Top