KAKO ŽIVJETI UPRAVO SADA U OVOM TRENUTKU- 3 velike iluzije

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
KAKO ŽIVJETI UPRAVO SADA U OVOM TRENUTKU- 3 velike iluzije

m9mVJw0.jpg


Prva iluzija: Drugi imaju moć nad našim životom
Mi imamo prirodnu potrebu za slobodom, imamo također prirodnu potrebu da volimo i da budemo voljeni. Ali događa se da sami kreiramo ilizuju koja nas sprečava da budemo sretni i ostvareni. Ta iluzija nas navodi da mislimo kako nas drugi ljudi mogu povrijediti, kako nas neke situacije mogu ugroziti ili poraziti. Ali samo mi im dajemo moć da to učine. Samo naše odobravanje da smo poraženi dovodi do poraza. Sloboda koja nam je potrebna nalazi se u našem srcu, a ne u vanjskim okolnostima i događajima. Ljubav ka kojoj težimo također se nalazi u nama.

Zašto smo ostali zarobljeni i nesretni?
Od malena smo pod velikim utjecajem našeg društva, roditelja, prijatelja i okoline. Tako se može sresti petnaestogodišnjak koji mrzi drugu naciju, policiju, školu i tako dalje. Djeca slušaju i usvajaju. Prihvaćaju tuđe stavove i time ograničavaju sebe i svoj razvoj. Dosta sam putovao i imao priliku upoznati različite kulture i ljude iz raznih država. Shvatio sam da svi mi u dubini svoje duše predstavljamo energiju koja stvara ljubav. Nije važna boja kože, vjera, jezik kojim pričamo ili visina računa u banci. Baš svi mi predstavljamo jedno isto. Uvjeren sam da svi mi predstavljamo jedno. Kao što sam napisao u knjizi „Da, ti to možeš“- dogodit će se da upoznate nekoga i da ćete imati osjećaj da se znate čitav život. To je to, to su dvije energije koje su se prepoznale. Ne privlače se suprotnosti već iste energije. Ako se želite osloboditi osjećaja samoće i nezadovoljstva prihvatite sebe. To je prvi korak ka slobodi.

Druga iluzija: Ovisnost
Znate li za onaj osjećaj kada kažete nekome: „Skloni tu čokoladu, pojest ću sve!“- to je to. Gubimo slobodu pred mnogim stvarima. Ljudi su postali zovisni jer ne znaju uživati u mnogim stvarima koje im život pruža. Predivan sunčan dan i bezgranično divno nebo, zamijenjeno je plazma televizorom od 80 inča. Veličanstveni zvuk ptica utišan je bukom motora, automobila i tvornica. Bogati okus voća i plodova prirode uništen je aromama i umjetnim bojama umjetne hrane.
Priroda nam je dala sve, ali je netko odlučio kako to nije dovoljno. Umjesto da živimo u ljubavi mi biramo da stvaramo granice. I upravo je to to. Te granice su prvo nastale u našem umu. Točnije ne baš u našem, ali smo ih prihvatili tako. Zato smatram da je svatko od nas rođen da potpomogne promjenu koja je potrebna. Koja je potrebna našoj planeti zarad života naše djece. I stavlja se akcenat na to da zemlja postoji milijardama godina, dok naših život traje u prosjeku 70. Što je jednako treptaju oka, zar ne? Zato nemojte stajati sa strane, ne marširajte u grupi koja ide u propast, već plešite u ritmu svog srca. Ako vam se nešto ne sviđa, ne mijenjajte to na silu. Ne, pokažite bolji način. Kada je mrak, potrebno je da se pojavite sa svjetlom. Jer zapamtite, svatko od nas želi biti voljen. Pa i ako vas je nekada povrijedio, to je očigledno njegov način da skrene pažnju na sebe. Zato mu nemojte uzvratiti vatrom, već mu pružite ruku ljubavi. Promjena koju tako žarko želite vidjeti u svijetu može početi ovog trenutka, u vama. Upravo sada. Ne postoje mali sanjari, niti preveliki snovi. Ukoliko nešto jako želite, učinite to. Ili možda ne želite toliko jako. Zapitajte se. Ne budite robovi ciljeva koje uopće ne planirate ostvariti. Ne bavite se ljudima koji vam nisu značajni. Ne radite poslove koji iz vas izvlače sav život. Jer svakako ćemo svi jednog dana umrijeti. Zato prestanite spavati i probudite se.

Treća iluzija: Život
Većina ljudi ne živi, već održava svoje tijelo u životu. Zapitajte se malo jeste li oduvijek željeli takav život za sebe? Sputavaju li vas želje ega u tome da uživate? Mislite li da ćete biti sretni samo ukoliko budete živjeli u velikoj vili s 50 automobila? Ako budete poštovani i cienjeni od strane „bitnih“ ljudi? Što vas sprečava da budete sretni? Bacite sa sebe sve slojeve koje je društvo tijekom godina stavilo preko vas. Otrgnite se i oslobodite svoje biće. Naučili su vas da je važno osigurati svoje potrebe, a da za želje ima vremena. Ili su vam nekada rekli ne možeš imati i jare i pare. E, pa ja vam kažem da možete imati. I kako sada reagirate? U periodu odrastanja izvukli smo neke zaključke koji su nas stavili u nezavidan položaj jer:

-Sreća se ne kupuje.
-Ljubav se ne posjeduje.
-Voljeti sebe nije egoizam.
-Nisu ludi oni koji slušaju svoje srce.
-Sve što nam je potrebno već posjedujemo.

Vaša uvjerenja koja su suprotna ovim istinama koče vas. Upravo sada. Ovog trenutka. Ali ako želite biti u ovom momentu sada, ako želite biti prisutni u svom životu onda dobro zapamtite ovih 5 istina. Nisu to velike tajne, jer:

-Sreća jest stvar izbora.
-Ljubav smo mi.
-Voljeti sebe prvi je korak ka spremnosti da volimo druge.
-Onaj tko sluša svoje srce slobodan je čovjek.
-Sva snaga je u nama.

Za kraj se zapitajte kako ste proživjeli zadnja 24 sata? Jeste li zadovoljni? Ako niste, učinite nešto po tom pitanju jer došlo je vrijeme da oslobodite iluzija.

– Ivan Kosogor
Izvor: Ivankosogor.com
 
Natrag
Top