Šta je novo?

Kako skinuti knjigu sa Digitalne narodne biblioteke Srbije?

• Začetnik teme d33nan
  • Datum pokretanja
hippokg

hippokg

Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
11
Ne možeš da skineš celu knjigu odjednom, već moraš da skidas stranice, jednu po jednu kao slike (klikom na ikonicu snimi na desnom kraju - ikonica sa dva pravougaonika). Ako imas Mozilu instaliraj dodatak Save images https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/save-images/, jer malo ubrzava proces skidanja (barem po meni). U njemu podesiš veličine za slike koje hoćeš da skidaš (da ne bi skidao i i neke gluposti sa strane). Kad skineš sve slike, u programu kao što je PDF Creator ili nekom sličnom programu napraviš pdf od njih.

d33nan

d33nan

Član
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
8
Hvala puno druze.
U pravi si da ide mnogo brze sa ovim dodatkom na mozilli,ali je problem sto ne znam podesiti ovaj addons.Zelim da mi snimi samo sliku na koju kliknem desnim klikom.Ovako mi sacuva sve one male logo-e i razne slicice.Kako ti rece gluposti sa strane(dobro si i rekao) :)
Kako da ga podesnim?
Hvala

hippokg

hippokg

Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
11
Hvala puno druze.
U pravi si da ide mnogo brze sa ovim dodatkom na mozilli,ali je problem sto ne znam podesiti ovaj addons.Zelim da mi snimi samo sliku na koju kliknem desnim klikom.Ovako mi sacuva sve one male logo-e i razne slicice.Kako ti rece gluposti sa strane(dobro si i rekao) :)
Kako da ga podesnim?
Hvala
Izvini što nisam mogao pre da ti odgovorim bio sam u nekoj gužvi. Idi na Tools/Save images/Options u polju Limits/Duplicates/Types podesi minimalne veličine koje hoćeš da skidaš (kod mene je to 6 kB za veličinu fajla i 19 piksela za širinu i dužinu;što su ove vrednosti manje to je bolje jer nećeš da skidaš one gluposti). Takođe u Images Types to save štikliraš ekstenzije koje hoćeš da skidaš.