Kako sa kože ukloniti farbu za kosu

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Kako sa kože ukloniti farbu za kosu

Ljepota.ba




Sigurno vam već desilo da niste znali kako da uklonite farbu za kosu sa kože nakon farbanja.

Mi vam otkrivamo male tajne:
-Da izbjegnete mrlje od farbe na koži, prije farbanja stavite pamučnu traku na granicu kože i kose cijelim obimom glave, a čelo, vrat i uši posebno zaštitite. Nanesite vazelin ili obični losion na svako mjesto gdje se kosa dodiruje sa kožom, a to će spriječiti da se farba upije u kožu.
-Kada već mrlje ostanu, najbolje je na njih staviti vazelin ili ulje za bebe i ostaviti preko noći. Ujutro jednostavno obrisati i saprati kožu, koja će biti bez mrlja.
-Također, nekada pomaže da se mrlje uklone običnim sapunom i vrućom vodom
-Mrlje možete ukloniti i mokrim pepelom cigare, koji ćete nanijeti na prsti i s njim skinuti farbu sa kože.
-Farba se može veoma jednostavno ukloniti i sa šamponom kojeg nanesete na pamučni peškir i lagano obrišite zamazanu kožu
-Nekada obična pasta za zube može pomoći. Stavite na prst malo paste i s njom skinite mrlju na koži.
-Na pamučnu tkaninu nanesite malo običnog mlijeka, s kojim ćete obrisati farbu sa kože.



 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
kako ukloniti farbu za kosu sa kože

ako vam ovi prizvodi gore navedeni nisu pri ruci, a nepušač ste, kad već perete kosu, pre nego što skroz isperete farbu, dobro istrljajte kosom ofarbana mesta. to mi jedna frizerka rekla, deluje, provereno!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ja pre farbanja namažem te delove oko kose nekom masnijom kremom, a posle farbanja, ako i ostane neka fleka, skinem je vaticom natopljenom alkoholom. To sam sasvim slučajno otkrila i od tada to redovno radim.
 
Natrag
Top