Kako povecati brzinu skidanja torrenta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
nije stvar do neta tu !!! stvar je u tome sto torrenti na free verziji imaju ogranicenu brzinu downloada,jedini nacin da povecas brzinu skidanja jeste da kupis pro verziju torrenta kojeg koristis i btw LimeWire je najbolji !!! meni sa free verzijom skida po 150-200 kb/s :D


nemora da znaci , ja imam free verziju pa skidam 500-600 kb/s , a brzina download-a mog int. je 4000 kb/s
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ja sam sa brzinom od 16mbit/s skidao 1.2 Megabajta do 1.5 po sekundi tako da to sa free verzijama bar u torrent, bittorent i qbittorrent nema veze. Takodje na linuxu, transmission i isto qbittorent skidali istom brzinom. Tako da resenje vam je brzi net plus skidanje torrenta sa dosta seed/peer. Doduse skidao sam pojedine i brzinom od 5-6 kb/s ali to je bilo do broja seedera i leachera... :D Eto koristite neke od ovih programa jer NEMAJU ogranicenje za free verzije.

Kome je skidalo manje neka proveri da nije sam postavio ogranicenje za download(uglavnom desni klik na tray ikonicu i download limit).
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
Potreban ti je brzi net.tebi tvoj internet provajder ogranici download i ne mozes ici preko tog limita
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
boze dragi sta vi pisete. prvenstveno ti brzina skidanja zavisi od brzine tvoga neta, druga stvar je broj seedera ili izvora. sto vise seedera veca brzina. pa onda koliko torrenata skidas odjednom i to utice na brzinu. u opcijama moras namjestiti brzinu downloada , najbolja je 0 - neograniceno. i ni slucajno nemoj hakirati provajdera provalice te u sekundi i sta onda, treba da ti murja dolazi na vrata. drugo je haknut nekog korisnika a da on nezna , a drugo direkt provajdera. i neznam sto ce brzina veca od stoje , to je za torrent sasvim solidna brzina.

sve stoji što je crysis napisao, ali je veoma bitno i vreme kada skidaš sa torentima i lokacija sidera, ja koristim BitTorrent Beta 8.0 i ako skidam neki film a većina sidera iz USA onda kreneš u 03.30 -04.00 ujutro i šiba mi 300 do 500 kb/s tako da mi se film npr. Mostovi okruga Medison skinuo za 22 minute! pokušajte!

pozz!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Samo uz pomoć plakanja.:grin: Inače brzina zavisi od brzine tih seedera ili kako se već zvaše. Ako ti oni ne puste full brzinu ti možeš samo da plačeš. Ja sam već dve nedelje skidao nešto na 1-2-3KB dok se nije baš jutros smilovao amer (1 seeder) i pustio ga brzinom 150KB i ja ga završio. Možda si primetio da ima i po njih 10 sa 100% pa opet da samo neki seeduju......
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
ne puštaju sideri brzinu, i brzina dowloada ne zavisi od "brzine" sidera, jer sideri nemaju brzinu pošto su sideri kompjuteri na koje je dowloadovan traženi fajl, tako da svaki korisnik kada skine traženi fajl postaje sider i dostupan je za delenje fajla kada je komp uključen i pokrenuta aplikacija torrenta (mitorrent, bittorrent...) što znači što je više kompiča na kojima je downloadovan traženi fajl više je i sidera, što je internetska veza svakog sidera kvalitetnija to je i brzina skidanja veća, što je gustoća promata na Netu slabija to je brzina skidanja veća!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Kolika je brzina preuzimanja sadrzaja preko torrenta ako je adsl brzina 1024/256 meni je najveca oko 140 kb/s i to kada imam puno sidera i mreza je odlicna...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ralna prosečna brzina skidanja sa 1024/256 je oko 100-115 max, pošto je 128KB plafon koji nikada nemožeš postići u praksi, a ti ako skidaš 140KB, to znači da imaš min. 1536kbps.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top