Kako otkriti upad u racunar i kako zastititi od ponovnog upara

Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
21
Mom prijatelju je neko upao u racunar i facebook profil i koliko god puta promjeni sifru, taj neko mu promjeni. Interesuje me na koji nacin mogu da mu pomognem da otkrije upad u racunar i na koji nacin da ga zastiti od buducih upada?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruka
1
I meni se slično dešavalo ali mislim da je to bio samo upad u mail i fb profil a ne i upad u računar. Kada sam promenio mail adresu problemi su nestali.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
21
Mislim da je kod njega neko ubacio spijunski program preko kojeg njemu javlja svaku promjenu mail adrese i sifre, jer je mijenjao sifru 5 puta a sad je cak i mail adresu promjenio al ovaj mu je opet provalio profil.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
postoji program koji moze da ti zezne fb profil sve sto mi treba je tvoja mail adresa koja se vidi u tvojim licnim podacima osim ako je nisi sakrio,obicno treba taj neko da ti bude prijatelj da bi je video.mozes da je promenis 200 puta to ti nece pomoci,pokusaj da sakrijes tvoju e mail u fb podacima kad je promenis i vise neces imati problema.to su mitovi o upadima u tudj racunar i takvi ljudi se ne muce oko fb profila.ja bi ti pre razjebo ceo komp da sam ga izhakovao nego da se mucim oko tvog fb profila to je za malu decu a ne za takve profesionalce.
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Mislim da je kod njega neko ubacio spijunski program preko kojeg njemu javlja svaku promjenu mail adrese i sifre, jer je mijenjao sifru 5 puta a sad je cak i mail adresu promjenio al ovaj mu je opet provalio profil.
Moguce da mu je neko ubacio keylogera :D .Neka preceslja komp malo sa antivirusom :D .
 
Učlanjen(a)
21.05.2009
Poruka
302
Pa tesko ce otkriti upad u racunar osim ako neko nije nesto promenio a racunaru pa da on vidi ali to se ne desava..ti sto upadaju koriste proxy server i prikazuje se lazna IP adresa...nek ne kuca na drugim kompovima svoju sifru od facebook jel mozda ga i tu neko hvata pa nece da kaze(ubacivanjem skripte u program,program pamti i sifre koje nisu sacuvane)..pa moze biti da mu neko nije zvekno fake login stranicu od face...pa sad stalno preko nje ulazi(vrlo malo moguce)ali postoji..pa da mu neko nije poslao trojanca preko mail-a(trojanac moze vrlo lako u pdf da se stavi)i opste je ne primetan sistemu...ili keyloger koji ima mocne funkcije..od upada se nece zastititi :) ali nek stavi AV sa zastitnim zidom...prim AVG IS 2011...nek promeni IP adresu...obavezno nek skenira sistem sa Malwarebytes' Anti-Malware...i da razlikuje pozitivan od fals pozitivnog virusa(isto bitno)..ima mnogo togaaa...a sto se tice face nek ide nedelju,2 preko proxy servera pa da vidimo da li ce se desavati promena sifre...nek promeni sifru mail-a koji je vezan za facebook..(ako ima instaliran time wiever na kompu uninstaliraj odmah) jel je veoma lak za upad...a inace je danas veoma lako saznati nekom ip adresu ,takodje i ime hosta i kompa..i unistiti sistem sa fajlom od 1 kb..sigurno sam nesto zaboravio,rekao sam cega sam se setio u vezi svega ovog..nadam se da sam pomogao :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
14
ja sam imao sličnih problema, nekad. likovi mi krali passove na nekim online igricama. imao sam nezaštićen bežični internet pa su mi sniferi skidali pakete prema mikro tiku i tako uzimali passove. doduše nije to lako, treba dosta vremena da se pogodi pass ali... uglavnom, kontaktirao sam administratore igrice koji su mi dali IP adresu sa koje su se likovi logovali. uz drugare koji se razumiju u računare, riješio sam problem.
 
Natrag
Top