Kako odgovoriti na pitanje o manama?

Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
362
Kako odgovoriti na pitanje o manama?

posao_mane.jpg


Za intervju za posao valja se zaista maksimalno pripremiti i razmisliti o odgovorima na brojna neugodna pitanja. To je, naime, važan korak pri zapošljavanju, mnogi misle i odlučujući.
Osim što je važno saznati što više o poslodavcu, njegovim proizvodima i uslugama, pripremite se i na neugodna pitanja.
Na primer, koje su vaše mane? Da li ste ikada sebi dozvolili toliko introspekcije da budete načisto sa tim koje su vaše nesavršenosti? Naravno, nemojte da vas ta pitanja obeshrabre jer poslodavac samo želi da vidi koliko ste snalažljivi. Budući da svi imamo mane, poslodavac od vas ne očekuje savršenu osobu, već želi da proceni kako se snalazite u iznenadnoj situaciji.

Skrenite na temu o manama koje ste prevazišli
Umesto da nabrajate slabosti protiv kojih ne možete, opišite mane koje ste nekad imali i kako ste ih se rešili. Na primer, imali ste problema s trajanjem poslovnih sastanaka sve dok niste predvideli u svom svakodnevnom rasporedu koliko možete utrošiti na sastanak. Tim primerom pokazaćete da imate želju da prevaziđete svoje mane i, važnije, da za vas to nije nemoguća misija.

Kako će novi posao pomoći da se rešite mana
Imajte na umu da svaki čovek ima mane, a da poslodavca zanima samo vaša snalažljivost. Zato se opustite i, blagonaklono rečeno - improvizujte!

Opišite savet koji vam je pomogao
To može biti, na primer, savet bivšeg šefa koji zaposlenima nije davao odgovore na pitanja već ih je prisiljavao da sami razmišljaju ili se dodatno edukuju na nekom zadatku, što je i vas podstaklo da donosite odluke i sebe usavršite
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Jednostavno kažeš: Ja nemam mana, ja sam pravi čovek za Vas, nećete pogrešiti! :lol::lol:
 
Natrag
Top