Šta je novo?

Kako narezati fajl(navigacija za auto) od 18 gigabajta na dvd?

Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruka
114
zdravo svima!skinuo sam softver od navigacije za auto volvo sa compa sada treba to da narezem na dvd (jedan ili vise).fajl je 18 gigabayta,kako da izvedem to?

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.133
Šrinkovanje nema veze sa tim. Odnosi se samo na video materijal.
@tkomi
Tamo odakle si skinuo materijal, traži i uputstvo za upotrebu

UREDNIK
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Tehnički ne može više od 8.7GB da se nareže na dvd dual layer dvd disk otključavanjem firmware-a i to samo određeni rezači koji mogu da režu kopije xbox igrica
I to ne radi posao za navigaciju.
To može samo na 4dvd diska da se nareže.
Za navigaciju u kolima.

Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.133
Preciznije, za ~18GB trebaće mu standardnih 5 diskova
Pitanje je šta je on uopšte skinuo. Verovatno je u pitanju arhiva koja se "rasparčava".
Inače postoji i double layer double sided disk, na koji se smešta oko 17GB. Em što mu treba mnogo dobar rezač em jaaaaako kvalitetan medij. Opet, to nije za navigaciju.

Učlanjen(a)
14.01.2014
Poruka
114
kako ja da podelim (sa kojim programom) navigaciju koju sam skinuo na 4-5 dvd-a?

UREDNIK
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Pitanje je i iz koje godine su te karte. Pošto je danas teško naći novije karte na tim starijim gps sistemima.
i na novim navigacijama ide na memorijsku karticu.
Svakako odakle si skinuo odatle treba da nađeš rešenje za to.
Mislim te ugrađene auto navigacije su loše naročito te sa kojima moraš preko dvd čitača da ubacuješ.
Trebao si da pošalješ sliku te datoteke da se vidi šta je to. I link odakle si skinuo. Da ne gubiš vreme ako nema potrebe.

Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.133
Pa šta nije jasno?
Apdejtuju se mape i softver preko USB fleš drajva, toliku količinu podataka pamti na internom hard disku.
Gde si video da se negde pominju DvD diskovi?
Ako tvoj uređaj ima DvD plejer, on je namenjen za gledanje filmova.