Kako iskopirati igricu sa original CDa

Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
11
Da li neko zna kako iskopirati igricu sa original CDa a da kopija funkcionise, i da li moze original CD da se unese u Virtual Drive.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Zavisi od igre i tipa zaštite koju pomenuta koristi...Što se copy-programa tiče,opcije su ti ograničene,jer valjanih ima malo :

1) Alcohol 120 % (obuhvata i virtuelne drajvove;slovi za najboljeg)
2) Alcohol 52% (ovo je free-virtuelni drajv koji ima mogućnost pravljenja .mds kopija,ali ne i mogućnost narezivanja)
3) VSO Blind-Write (ja ga koristim jer mi ne drnda motor drajva;od donošenja EU-pravila o kopirajtu ozbiljno skrljan,pa ćeš sa njihovog sajta morati da poskidaš besplatne "profile"kopiranja;ne kopira najnovije tipove zaštita)
4) Clone CD
5) Daemon Tools (free varijanta je virtuelni drajv,a pro i kopiraljka,ali obe stalno prave probleme korisnicima).
"Ozbiljniji igrači" koriste još neke "pomoćne" programe i tehnike kopiranja (mini-ISO,CloneDVD...).Proguglaj,daju se naći i programi i objašnjenja...
Ostali programi nisu vredni pomena (dodatna napomena : i DaemonT. i Alcohol prethodno instaliraju tzv. SPTD Access Layer na koji ImgBurn redovno vrišti tvrdeći da izazivaju "raspadanje" particije na kojoj se nalaze,što,empirijski gledano,nije daleko od istine).
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
pokusaj i ovako

Alcohol 120%
onda saznaš koja je zaštita u pitanju (SecuROM, SafeDisc, StarForce, ...) i imaš u programu predefinirane postavke za određeni tip zaštite i odabereš onaj koji odgovara zaštiti cd/dvd-a od igre i napraviš image (.mds/.mdf) koji onda kasnije mountaš na neki virtualni drajv kreiran recimo isto alcoholom ili daemon toolsima
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Za početak,da bi barem znao sa kakvim se tipom zaštite susrećeš,idi na sledeću adresu :

HTML:
http://forum.daemon-tools.cc/gamedb.php

i pogledaj podatke o igri koja te zanima (klasifikovano je po abecedi)...
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
11
Sada već imam dosta mogućnosti, probaću sve po redu. Hvala ljudi i svaka vam čast.
 
Natrag
Top