Kako doci i ostati u Austriji

Član
Učlanjen(a)
20.05.2012
Poruka
6
Bilo ko ko polozi prijemni za fax koji ima U npr.Becu, moze sa studentskom vizom da dodje i ostane. Prednost imaju med.sestre koje isto mogu da upisu neki bilo koji fax da bi dosle u Bec. Onda, predaju za Bescheid i cekaju 2-3nedelje i sa njim mogu da rade kao bolnicari za platu oko 1300€ sto je dovoljno da zive i placaju stan.
U medjuvremenu rade nostrifikaciju i to je to. Studentska viza kaze da ima na 10sati pravo rada,ali u Becu je to glupost (jer svi mladi koje znam,a da su tako dosli, imaju tu vizu i rade 30 sati nedeljno) . Tako da je praksa sasvim drugo od onoga sto zakon kaze.


#Ako ti nije kasno....
Za nostrifikaciju Krankenschwester je najbolje da uradis u AKH(ne Vinzentinum). Zasto? Lakse se zavrsi i bez posebnog poznavanja jezika i ide postepeno i nije zivce da pogubis,a u ovoj drugoj po dva ispita imas u istom danu i sve je prebrzo,osim ako ne pricas dobro nemacki.
Da bi polozila prijemni u AKH sa 98% sigurno prolazis ako pre toga odes na kurs u HABIBI U Landstraße skola jezika i nije ni bitno koliko tamo naucis, svejedno polozices,jer oni imaju neku saradnju.
Za Fizioth.ti nije ni bas pametno,osim ako imas novca za bacanje. Diplomu mozes da okacis na zid,jer su plate mnogo manje od m.sestre , a treba vise para da bi zavrsila nostri.
Nostrifikacija u proseku za Srbe kosta oko 1850€
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2013
Poruka
1
Prvi put sam na bilo kakvom forumu, pa se unapred izvinjavam ako nešto nije kako treba :) Vidim da ste odlično obavešteni što se tiče rada u Austriji i radnih viza, a moja ćerka je pre nedelju dana otišla u Beč na master studije. Napomenula nam je da joj je potrebna radna dozvola za rad, ali pošto je iz Srbije, mora neko da dokaže da "nema takvih u Austriji" da bi dobila radnu dozvol! Da li je to tačno i za studente master studija? Koja i kakva je procedura dobijanja radne vize i koliko traje? Da li možda znate nekoga ko izdaje sobu,ili stan za pristojan iznos? Molim sve koji imaju bilo kakvu informaciju da se jave ! Hvala unapred .
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2012
Poruka
6
Postaovana,
Ako Vam je cerka med.sestra svakako moze da nadje posao za pristojnu zaradu oko 1300e sa kojom moze lepo da zivi,a to bi joj bio ulaz za sledecu i svaku sledecu vizu. Moze da radi kao Pflegehelferin u starackom domu,samo da prvo u Magistratu trazi Bescheid. Po zakonu sa studentskom vizom ne sme da radi vise od 10h nedeljno,ali nije tako u praksi. Cak joj jezik nije bitan. Ako master studije nisu u vezi med.fizioth , vec nesto sasvim drugo, onda nisam bas upucena.
Sto se tice smestaja, jako je skupo iznajmiti sobu,ali ima sajtova,ona vec sada zna sigurno gde moze da trazi. Ljudi koji imaju vece stanove,pa su im skupi,izdaju ih studentima.

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
29.10.2014
Poruka
1
Bilo ko ko polozi prijemni za fax koji ima U npr.Becu, moze sa studentskom vizom da dodje i ostane. Prednost imaju med.sestre koje isto mogu da upisu neki bilo koji fax da bi dosle u Bec. Onda, predaju za Bescheid i cekaju 2-3nedelje i sa njim mogu da rade kao bolnicari za platu oko 1300€ sto je dovoljno da zive i placaju stan.
U medjuvremenu rade nostrifikaciju i to je to. Studentska viza kaze da ima na 10sati pravo rada,ali u Becu je to glupost (jer svi mladi koje znam,a da su tako dosli, imaju tu vizu i rade 30 sati nedeljno) . Tako da je praksa sasvim drugo od onoga sto zakon kaze.


#Ako ti nije kasno....
Za nostrifikaciju Krankenschwester je najbolje da uradis u AKH(ne Vinzentinum). Zasto? Lakse se zavrsi i bez posebnog poznavanja jezika i ide postepeno i nije zivce da pogubis,a u ovoj drugoj po dva ispita imas u istom danu i sve je prebrzo,osim ako ne pricas dobro nemacki.
Da bi polozila prijemni u AKH sa 98% sigurno prolazis ako pre toga odes na kurs u HABIBI U Landstraße skola jezika i nije ni bitno koliko tamo naucis, svejedno polozices,jer oni imaju neku saradnju.
Za Fizioth.ti nije ni bas pametno,osim ako imas novca za bacanje. Diplomu mozes da okacis na zid,jer su plate mnogo manje od m.sestre , a treba vise para da bi zavrsila nostri.
Nostrifikacija u proseku za Srbe kosta oko 1850€
Pozdrav
Ne znam da li jos uvek posecujete forum,ali bih vas molila za par informacija. Zasto kazete da Vinzentinum ne valja? Jel znate kakav je kod njih prijemni? Ja sam htela sada u novembru da probam,pa bi mi sve sto znate dobro doslo. Hvala unapred
 
Natrag
Top