Kako da vrtite partnera oko malog prsta

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Kako da vrtite partnera oko malog prsta

Žena blic




Evo šta treba da uradite ukoliko vaš partner nema običaj da vam pomaže u sređivanju kuće ili da vas obraduje nekim poklončićem. Postoje načini da mu to sugerišete, a da ne izazovete kontraefekat.

Da li ste hiljadu puta molili partnera da preuzme na sebe deo obaveza ili da vam pokloni više pažnje, a da on ne reaguje? Osećali ste se, verovatno, grozno i nemoćno. Ali ne brinite, niste jedini. Britanski psiholozi sproveli su opsežnu anketu i utvrdili da se čak 55 odsto žena žali da ih partner ne razume. Međutim, oni su dokazali da je ovaj rezultat posledica činjenice da većina žena ne ume direktno da kaže šta zapravo želi. Ako i vi imate sličnih problema s partnerom, morate odmah da poradite na komunikaciji. Tajna uspešne veze krije se u umeću da doprete do partnera. Ukoliko ne znate kako to da učinite, poslušajte naše predloge.

Hoćete da skloni krš

Situacija
Partner leži na trosedu ispred televizora, a na podu se nalaze njegove čarape, novine, prazna kesa od čipsa i limenka od piva... Ne pada mu na pamet da skloni taj krš, a vi ste na ivici nervnog sloma.
Nemojte reći
„Da li bi mogao da skloniš te prljave čarape?“
Naravno da može, ali da li hoće? Naravno da neće, jer će se posle tako indirektnih pitanja povući i odbiti da vam pomogne.
Recite…
„Tako me bole leđa i ne mogu da se saginjem, hoćeš li raskloniti taj haos s poda i malo pospremiti stan?“
Ovo je odličan trik. On će morati da glumi junaka koji treba da zaštiti svoju malu, slabu ženicu od bolova. On je veliki i jak i to će želeti da pokaže. Zvuči vam glupo, ali muškarci padaju na to.

Željni ste strasti i treba vam akcija u krevetu
Situacija
U krevetu vam je dosadno, a vi biste želeli malo uzbuđenja s početka veze. Ne znate kako to da mu saopštite.
Nemojte reći
„Sada još malo ovde, malo više tamo, ma neeee…“
Ako mu se tako obratite, budite sigurni da će ga želja sigurno proći. U toku seksa možete da mu dirigujete samo nežno, ali ne i da ga kritikujete, jer će se osećati kao gubitnik.
Recite…
„Da, ljubavi, divno je!“
To je direktna izjava uz pomoć koje ćete oboje doći do vrhunca.
Uvek ga pohvalite kada god uradi nešto što vam prija.

Bili biste srećniji kad bi vam poklanjao cveće
Situacija
Ne sećate se kada ste od njega dobili buket svog omiljenog cveća.
Nemojte reći
„Cveće mi poklanjaš samo za 8. mart!“
Za njega je to frustrirajuća rečenica, jer će pomisliti da vas nikada nije obradovao.
„Divan buket, nije trebalo.“
Nemojte da izgovarate ni tu rečenicu kada vam pokloni buket cveća, jer će misliti da vam se ne dopada.
Recite…
„Volela bih kada bi me iznenadio nekim neobičnim buketom cveća.“
Kada mu tako direktno budete rekli šta želite, biće mu jasno da vam to zaista i nedostaje.

Treba vam nežnosti
Situacija
Tako biste se rado ušuškali pored njega, ali on vas ne primećuje. Čita novine i ne pada mu na pamet da vas zagrli. Želite to da mu kažete, a ne znate kako.
Nemojte reći
„Da li se sećaš kada si me poslednji put zagrlio, poljubio i rekao mi nešto lepo?“
Vaše nezadovoljstvo biće evidentno, ali time nećete postići željeni efekat. Partner će imati utisak da ga napadate, ili još gore, kao da vas nikada u životu nije pomazio.
Recite…
„Ljubavi, ostavi te novine, ja sam zanimljivija! Svakako ću te bolje zabaviti!“
Ta seksi rečenica sigurno će upaliti njegove „lampice za nežnost”.
Dakle, kada mu nežno, šaljivo i neuvijeno kažete i pokažite šta vam prija, to ćete i dobiti.

Želite da vas iznenadi

Situacija
Kada god treba negde da idete, on organizaciju prepušta vama. Dosta vam je toga, želite da on konačno sam smisli nešto zanimljivo.
Nemojte reći
„Ti nikada ništa ne organizuješ, sve moram sama. Hajde, pokreni se, smisli nešto.“
Ni treba da kukate kako on nikada ne organizuje vaše izlaske jer će automatski početi da se brani. Sasvim je moguće da ćete se pokajati.
Recite…
„Ti si pun sjajnih ideja. Mogao bi da smisliš nešto originalno za naš sledeći izlazak.“
Malo lepih reči, taktičnost i izostanak kuknjave i optuživanja mogu da učine da dobijete ono što želite.



 
Natrag
Top