Kako da ubrzam prebacivanje podataka sa PC-a na USB?

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
353
Koristim Total commander (x64) 8.50,kako da ubrzam prebacivanje/kopiranje fajlova na flesku?
Fleska je 3.0 i koristim usb 3.0 na zadnjoj strani kompjutera to jest direktno na maticnoj ploci.
Prilikom prebacivanja ide brzo ali na 99% stane i tu kilavi po nekoliko minuta.
Da li postoji mogucnost da se ceo proces ubrza?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.707
Neadekvatan ti je naslov, skoro da nema nikakve veze sa problemom

Kupiš kvalitetnu baš brzu flešku. Proguglaš malo, ima revjua koliko hoćeš koji pokazuju pravo stanje stvari.
To što pominju silne megabajte u transferu često je samo teorija i uglavnom marketing. Ozbiljno brze fleške su u popriličnoj manjini i obično dobro koštaju
Takođe, veliki fajlovi se kopiraju velikom brzinom, a mali mogu i 50 puta sporije ako ih ima gomila.

A što ti pokaže da je kopiranje brzo i stiglo do 99% nema veze sa mozgom tj realnošću. Toliko je softver iskeširao podatke a fizičko prebacivanje je možda stiglo do npr 10%. Pa onda traje ...

Ili kupiš ssd u formi USB fleša :) Možeš i sam da ga uklopiš - m2 ssd + adekvatno kućište
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.707
Računar je najmanji problem.
Njegova ploča ima USB3 konektor što znači da ima i USB3 čip. Pretpostavljamo da je sve ispravno.
Sistem, drajveri i storage sigurno mogu da isporuče definisane brzine ili makar u okviru tolerancija (± 5%).
Tamo gde su najveći gubici je upravo spoljna memorija. Mnogi reklamiraju fleške kao USB 3.0, to je interfejs, međutim stavljaju jeftine memorijske čipove koji su naravno spori. Pri tome čitanje i može da pruži potreban nivo performansi, ali upis je na mnogo puta nižem nivou.
Upravo brzina upisa definiše kvalitet i brzinu ugrađenih memorijskih čipova.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
203
Slazem se. Kvalitetna i najcesce skuplje placena USB memorija je garant za brzinu. Prosle godine sam "naletio" kod Kineza na jeftinu memoriju veceg kapaciteta koj je vrlo brzo prestala da radi. A i dok je radila kompjuter nije prepoznavao kapacitet koji je proizvodjac napisao. Znaci Kineze obidji.
Drugi primjer. Kupio kod nas u prodavnici (ali opet mi niko ne garantuje da je original) Kingston 3.1 64 GB i poprilicno radio. Alii opet nakon par mjeseci intenzivnog koristenja jednostavno prestao sa radom. Prednost je samo u tome sto sam iskoristio garanciju i dobio isti Kingston u zamjenu. Sada mi stoji onako. Ponekad nesto prebacim i ostavim.Treci primjer. Dobio na poklon neki video materijal postom iz daleke Australije. SanDisk 128 GB 3.1 . Brza brzina. I jos radi.
Zakljucak. nase trziste je crna rupa...
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.707
Loš ti je zaključak, nema to nikakve veze. Ti još navodiš novije modele
Imam kod sebe, stalno je nosim i svakodnevno arčim, Kingston DTII od 1GB. USB 2.0 fleška koja može da postidi mnogo novije, plaćena svojevremeno 120DEM (auh, sada sam skapirao da je koristim preko 20 god...).
Takođe po fiokama imam gomilu njih starijih/prethodnih a i aktuelnih generacija, koje su i dalje apsolutno ispravne i operativne. Sve kupljene kod nas, možda par njih dobijene uz uređaje iz inostranstva.

Po prirodi posla kroz ruke mi je prošlo nebrojeno njih, svih proizvođača i kapaciteta. Crkavale su ultraskupe, beskonačno radile i one najjeftinije ... nema pravila, kako ti se zalomi
Ne pominji kineze sa Aliekspresa sa megakapacitetom, to tek nema veze sa životom. O prevarama koje se tako plasiraju pisano je u zasebnoj temi.
Molim ne kvarite ovu temu i njenu suštinu
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
203
Loš ti je zaključak, nema to nikakve veze. Ti još navodiš novije modele
Imam kod sebe, stalno je nosim i svakodnevno arčim, Kingston DTII od 1GB. USB 2.0 fleška koja može da postidi mnogo novije, plaćena svojevremeno 120DEM (auh, sada sam skapirao da je koristim preko 20 god...).
Takođe po fiokama imam gomilu njih starijih/prethodnih a i aktuelnih generacija, koje su i dalje apsolutno ispravne i operativne. Sve kupljene kod nas, možda par njih dobijene uz uređaje iz inostranstva.

Po prirodi posla kroz ruke mi je prošlo nebrojeno njih, svih proizvođača i kapaciteta. Crkavale su ultraskupe, beskonačno radile i one najjeftinije ... nema pravila, kako ti se zalomi
Ne pominji kineze sa Aliekspresa sa megakapacitetom, to tek nema veze sa životom. O prevarama koje se tako plasiraju pisano je u zasebnoj temi.
Molim ne kvarite ovu temu i njenu suštinu
Izvinjavam se ako sam nesto pogresno napisao.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
353
Fleska je nova kupljena u radnji,prebacivao sam filmove (komad po komad).
Da li mogu sa nekim programom da proverim brzinu upisa?
 

Prilozi

  • 20240705_190456.jpg
    20240705_190456.jpg
    43,7 KB · Pregleda: 8
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.707
Fleska je nova kupljena u radnji,prebacivao sam filmove (komad po komad).
Da li mogu sa nekim programom da proverim brzinu upisa?
Naravno, ima ih dosta. Počev od univerzalnih benčmarking programa do onih malo više specijalizovanih.
A radiće isto što bi i ti radio - kopiraće generisane fajlove i meriti vreme.
Npr, poznatiji su "CrystalDiskMark" i "USB Flash Benchmark", besplatni.

Enivej, ne trudi se. Jeste poznat brend, jeste veliki kapacitet, ali to je i dalje jeftina. Brze fleške koštaju, obično bar tri-četiri puta više. Kupuje ih onaj kome brzina znači svakodnevno, ili jednostavno onaj ko zna i voli da ima takvo parče hardvera.

Postoji jedan sajt koji godinama (decenijama) skuplja podatke o svim izašlim modelima i njihovim realnim brzinama i u svim uslovima (mali i veliki fajlovi, random i sekvencijalno). Ako uspem da se setim koji beše, par godina ga nisam posećivao, postaviću njegov link.

Edit, mislim da je ovaj

Kao što već pomenuh, danas su najbrži praktično SSD diskovi spakovani u formu malo većeg fleša. Npr jedan od najhvaljenijih je SanDisk 128GB Extreme PRO.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top