kako da napravim nasolvnicu ??

Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
45
Mene zanima kako da napravim jednu Novinsku naslovnicu. Ako može tutorijal o tome i u čemu se sve može to da radi. Čuo sam da može i u wordu ?
 
Učlanjen(a)
14.09.2013
Poruka
4
Možeš u wordu, ali se to ne radi u istom, nego se radi u InDesignu :)
Program je iz Adobe porodice i nije težak za upotrebu :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Pitanje je isuviše široko postavljeno. In Design jeste jedan od programa kojim se to može uraditi ali sam Adobe ima bar još dva programa kojima je to moguće uraditi. Flash Professional, prevashodno za animirane delove strane ali može i cela strana. Dreamweaver je referenca među programima ove namene. Mnogo ćeš morati da koristiš i programe za obradu fotki - naravno photoshop je neprikosnoven - programe za vektorsko crtanje - Ilustrator ili Corel Draw. Ako želiš da radiš u CMS-u blog postoji sistem, program koji se izvršava na serveru - Wordpress. Suština je u čestoj i brzoj promeni sadržaja, od strane više korisnika i sa više mesta, čak i istovremeno. Portal, sa više interakcija sa korisnicima i više multimedijskog sadržaja, e trgovinom, komentarima, anketama - sistem je Joomla - recimo. Pošto se sva sadržina, pa i naslovna strana, kod bloga,Wordpress, i portala, Joomla, menja dinamički pa i po automatizmu, potrebno je imati šablon, template, za opšti izgled prezentacije. Jedan od dobrih programa za ovu namenu je Artisteer. Ovaj program možeš koristiti slično Dreamweaver - u za izradu i održavanje statičnih, u smislu česte promene sadržaja, prezentacija. Vredi pogledati i WYSIWYG Web Builder, praktično veliki čarobnjak za izradu prezentacije. Ako ćeš iole ozbiljno da se pozabaviš ovim poslom, čeka te mnogo rada i učenja. Uz malo googlanja naći ćeš i servise na netu koji se bave ovom tematikom. Weebly, Yola, Webbs i slično.
 
Natrag
Top