Kako da aktiviram antivirus na win11

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Prilikom instaliranja windowsa sam poiskljucivao sve njegove zastite,sada bih da ih aktiviram,da li moze neko da mi objasni sta i kako da uradim?
Iskreno zaboravio sam sta i gde sam iskljucivao.
Ako moze nesto da se uradi ako ne da idem na novu instalaciju windowsa.
 

Prilozi

  • 20230608_233611.jpg
    20230608_233611.jpg
    154,6 KB · Pregleda: 14
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Nema to veze sa enable-disable, već sa izdanjem Wina.
Šta je to, neki LTSC ili Enterprise? Defender je već aktivan, samo se ponaša po drugačijim polisama.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Pro verzija wina.
Moglo je to da se ukljucuje i iskljucuje ali ne znam vise gde sam sta radio da bih ga iskljucio.
Da li mozete da mi preporucite neki drugi antivirus za instalaciju?
Pocele su da mi stizu poruke da mi neko pokusava logovanje na fejsu i na mejlovima kao i da imam neki malwer pa bih da sprecim ponovnu instalaciju windowsa.
 

Prilozi

  • 20230609_094215.jpg
    20230609_094215.jpg
    244,2 KB · Pregleda: 10
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Nekako si uključio korporativni režim. Ili ga stvarno ubio a prebacio u takav mod.

Bilo koji pristojan AntiVirus
Npr Avast je jedan koji i dalje ima apsolutno funkcionalno besplatnu verziju, iako se "registruješ" onlajn. Funkcioniše godinama
Standardma instalacija, bez fajervola i svih ostalih gluposti, troši najmanje resursa, i u odnosu na duge AVP-e
Sa linkovane stranice preuzmi Avast Antivirus Free - Offline installer
Ako si mnog paranoičan ili iz nekog razloga imaš potrebe, možeš zasebno npr da skineš Avast SecureLine VPN i Avast Secure Browser

Tvrda napomena
- prilikom instalacije, odaberi samo file, web i mail shield. Nikako, ali nikako ne uključuj behavior ...
- nakon instalacije, isključi notifikacije, dosadne su i ničemu ne služe, plus reklamiraju plaćeno izdanje

Te poruke dobijaš od koga? One su veći problem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Pa kada sam hteo da udjem na fejs izbacilo mi je da je neko pokusao da mi udje u profil pa su oni zatvorili profil i trazili da se ponovo ulogujem i ne secam se ali mislim da su trazili i da promenim lozinku.
G mail ista stvar,kod njih mi je pisalo i da imam neki malwer.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
To može da se zakači i na telefonu, ne samo na računaru
Ali svejedno, dobro "pretresi" komp. Pažljivo pročitaj moj prethodni post, bio sam maksimalno detaljan.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ima jedan sajt gde skidam muziku i ranije kada mi je bio "zarazen" komp kada udjem na pocetnu stranu sve je ok ali kada kliknem na link od stvari koju hocu da skinem on ne otvara tu stranu nego mi izbaci "Internal server error"
Na telefonu normalno otvara,onda sam preinstalirao win i do pre dva dana mi je normalno radilo a sada opet na telefonu otvara ali na kompu mi opet izbacuje "Internal server error"
Onda kada mi je bio "zarazen" komp isto mi je svaki dan po par puta izbacivalo na svim mejlovima da je neko pokusavao da se uloguje i po par puta dnevno su trazili da menjam passworde.
Tada mi je bio i hakovan fejs pa sam morao da pravim novi nalog.
 
Natrag
Top