Kako biste ocistili Srbiju?

Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Primecujete,sigurno,da se Srbija gusi u djubretu .
Krenite prema jugu i videcete deponiju do deponije.Kad biste bili ministar,koji je zaduzen za takve probleme,sta biste prvo ucinili da se jednom,konacno,ocistimo od djubreta?:yea:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Velike kazne su jedini način.

Koliko se sećam, pre par godina su u Herceg Novom (a verovatno i u ostalim gradovima Crne Gore) uveli da se u letnjem periodu smeće baca samo noću, valjda između 19 i 08h. Van toga, kazna je bila 50eura. Itekako se vodilo računa o tome.

U Sloveniji je, koliko sam čula, situacija još oštrija. Valjda će se neko od Slovenaca javiti da potvrdi ili da me ispravi, ali, koliko sam pročitala u jednoj od knjiga Jelice Greganović, oni imaju kućice od kojih svaki stan ima ključ, a u kućicama su kontejneri u koje se baca smeće. Naravno, oni i recikliraju, pa kažnjavaju i za pogrešno ubačeno smeće.

Kod nas pravilnici i zakonske odredbe postoje, ali se ništa strogo ne primenjuje. Deponije se spontano prave na sve strane, a o tome niko ne vodi računa. O sitnom smeću bačenom na ulicu, pored puta, kroz prozor automobila, i da ne govorimo.
Samo i jedino kažnjavanjem Srbija može da se očisti.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
83
imamo mi velike kazne,al nema ko da kažnjava,kad bi to bilo,očistila bi se Srbija
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Cuo sam da se formira neka "komunalna policija".Da li neko zna nesto vise o tome?
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Dok je svest gradjana na ovom nivou ni gestapo nam ne moze pomoci.....
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
letos sam bio u svajcarsku i mogao sam da primetim da nisu ni pametniji ni lepsi od nas ali poseduju takav stepen kulture da je to nesto neverovatno.Ponekad se i pitam,gde li gresimo,i sta je uzrok tome da nam je svest na tako niskom nivou,sto se tice kulture zivljenja.Ne verujem da su Turci uzrok svemu tome,otisli su oni dosta davno.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
83
Nije to kultura,to su ogromne kazne i što je svaki švajcarac 'policajac',dosta često sam išla tamo u posetu i provodila neko vreme.Kada dođu u ovakvu državu,ponašaju se skoro kao mi.Kazne i to ti je rešenje.
 
Natrag
Top