kako apdejtovati bios

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
damir95 sto flesujes BIOS, to je ozbiljna stvar, ako ne uradis nesto kako treba mozes da pokvaris plocu, moras imati debeo razlog zasto to radis, dacu ti tutorijal, ali mi prvo kazi sto to radis, ako nije problem?
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
100
ma kada upalim komp izbaci mi obavestenje od evetesta da trebam da abtejtujem bios jer mi je star 2 godine.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ma pusti everest, to pise i kod mene, pa mi radi sve OK.
Ploca se flashuje, samo ako menjas proc koji je kompatibilan sa plocom, ali uz obavezan update, ako ti je pao BIOS(iz bilo kog razloga, sto je mnogo retko), ili zbog nekog drugog hardware-a, koji to trazi(Grafika itd) da bi radili bgze i stabilnije.
Ako ti sve radi kako treba, nemoj gubiti vreme i rizikovati da sprljis plocu, to je moj savet, a ti kako hoces.
I ako to radis morash naci originalni BIOS(update) sa oficijelnog sajta firme koja ga isporucije, znaci ne sa bilo kog sajta.
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
100
ok necu onda nista da diram pa nek everest pise sta hoce ja sam mislio da mora da se apdejtuje ok i hvala na upozorenju:)
 
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
2
Zamolio bi nikolajub ako mozes da me uputis gde da skinem bios za hvala unapred gigabyte 8ip77-g
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2010
Poruka
42
Koliko ja znam nije mouce spaliti plocu ubacivanjem ili abdejtovanjem biosa ako imas drajvere originalne od te ploce to nije problem, a ako nisi dobro siguran nemoj raditi jer mozes sjebati bios i onda moras ubacivati komplet ceo bios u tvoju maticnu... Ja samm uspesno abdejtovao i to bez problema...
 
Natrag
Top