Kakav posao: Za sat vremena rada naplaćuju 246 kuna!

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Kakav posao: Za sat vremena rada naplaćuju 246 kuna!







Danas.hr 30.04.2011.

0275007.48.jpg

Kako žive privatni detektivi u Hrvatskoj i kakve zadatke rješavaju? Jedan privatni istražitelj iz Osijeka kaže da ima pune ruke posla, a klijenti su svakakvi, imaju 'od 18 do 80 godina', i nije im teško platiti za informacije.

"Sat provjere stoji 246 kuna i u to nisu uračunati i troškovi. No, onima koji žele doznati nešto što sami ne mogu, cijena nije visoka, a ima ih doslovce od 18 do 80 godina", kaže za Glas Slavonije Tomislav Medić, diplomirani kriminalist i vlasnik detektivske agencije Experion, jedine takve istočno od Zagreba. Kaže, ima pune ruke posla, iako većinu zahtjeva obavlja za strance.

No, na vrata detektivske agencije kucaju i Osječani, pa čak i oni poznati, koji traže ne samo provjere poslovne, već i privatne prirode. "Među poznatim Osječanima bilo je i onih koji su mi došli kao klijenti, ali i kao stranke koje sam obrađivao. Uglavnom su kao klijenti tražili provjere bolovanja i imovine dužnika, no nerijetko traže i da provjerim je li im partner ima ljubavnika, odnosno ljubavnicu. Dosta je provjera tvrtki gdje me angažiraju i Kinezi, Amerikanci, Australci, Japanci i mnogi iz europskih zemalja", ispričao je Medić.


Neke provjere rezultirale tučom supružnika


Kaže, dobijao je i zahtjeve za prisluškivanjem, a dogodilo mu se i da ga je angažirala stranka da provjeri eventualni preljub druge osobe, istovremeno kad je druga osoba zatražila provjeru prve. Poznato mu je i da su neke provjere rezultirale razvodom, pa čak i tučom supružnika!

Medić ima respektabilno iskustvo: proveo je 15 mjeseci u mirovnim snagama u Afganistanu, a u PU osječko-baranjskoj radio je u odjelima za organizirani i opći kriminalitet te kao službenik za očevide.

Neke nestale osobe ne žele biti pronađene

Zanimljivo, na pitanje zašto je teško naći brojne nestale osobe na području Hrvatske, Medić kaže da je tijekom dugogodišnjega rada u policiji otkrio da mnoge od tih osoba ne žele biti pronađene.

"Policija katkad pronađe nestalu osobu, no ako ta osoba ne želi da se zna gdje je, policija taj podatak neće reći ni obitelji koja ga traži", kaže Medić.



 
Natrag
Top