Kaka i zvanično u Real Madridu

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Kaka i zvanično u Real Madridu
9. jun 2009.

7306266444a2e0d39279fa369556623_big.jpg


Brazilski internacionalac Kaka i zvanično je prešao iz Milana u Real Madrid, objavio je španski klub.

Španski mediji su već neko vreme tvrdili da je dogovor o transferu vrednom 65 miliona evra postignut još ranije, ali su Real Madrid i Milan tek sada potvrdili navode. „Rikardo Izekson dos Santos Leite Kaka je igrač Real Madrida nakon što je postignut dogovor sa Milanom. Brazilski fudbaler je uspešno prošao sve medicinske preglede. Kaka je potpisao ugovor sa Real Madridom na šest godina", stoji na sajtu Reala.

Oglasili su se i zvaničnici Kakinog bivšeg kluba, Milana.

„Od sledeće sezone Kaka će igrati u Real madrid. Milan se zahvaljuje Kaki kao čoveku i velikom šampion za njegov doprinos brojnim pobedama tokom poslednjih šest godina. Biće veoma teško da se popuni praznina koju će Kaka da ostavi, pošto je on bio sjajni primer posvećenosti i profesionalizma. Milan, u ime uprave ’rosonera’, igrača i navijača, šalje mu najiskrenije i najbolje želje u nastavku njegove sportske karijere“, stoji na zvaničnom sajtu ’rosonera’.

Kaka je u ponedeljak prošao medicinske preglede, a dogovor je postao zvaničan nakon razgovora brazilskog reprezentativca sa predsednikom Milana Silvijom Berluskonijem preko telefona.

Kaka je došao u Milan 2003. iz Sao Paola i tokom proteklih šest godina, osvojio je ’Zlatnu loptu’ i bio je među najzaslužnijima za osvajanje Serije A 2004. godine i Lige Šampiona tri godine kasnije.

Novoizabrani predsednik Real Madrida Florentino Perez obećao je da će dovesti velika imena, kako bi povratio staru slavu ’kraljevskog kluba’, a Kaka je bio prvo ime na njegovom spisku.

Izvor: B92
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Nikad ga nisam preterano voleo, ne samo zato što obožavam Juventus, nego mi se nikada nije svideo kao igrač, iako mu je talenat neosporan.
Kako god bilo, mislim d aće propasti u Realu kao i većina igrača koji odu tamo :vorred:
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Kaka ne želi da priča o prelasku

Kaka ne želi da priča o prelasku
14. jun 2009.

Reprezentativac Brazila Kaka rekao je da ne želi da priča o prelasku u Real, jer želi da se skoncentriše na igre "karioka" na Kupu Konfederacija.

"Već sam rekao sve što sam želeo na tu temu. Sada želim samo da pričam o Kupu Konfederacija", rekao je Kaka u Blumfontejnu, gradu u kojem će Brazil igrati pomenuto međunarodno takmičenje. Kaka je poželeo svojoj bivšoj ekipi mnogo sreće i dobrih rezultata u budućnosti.

"Jedini razlog što sam postao veliki fudbaler jeste upravo Milan. Nadam se da će nastaviti da beleže dobre rezultate", dodao je.

Real je nedavno kupio Kaku od Milana za 65 miliona evra, a Brazilac je sa Madriđanima potpisao šestogodišnji ugovor.

Reprezentacija Brazila na Kupu Konfederacija igra u Grupi B sa selekcijama Egipta, SAD i Italije.

Izvor: B92, Beta
 
Natrag
Top