Jura Stublić: Nisam pobegao iz Novog Bečeja!

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Jura Stublić: Nisam pobegao iz Novog Bečeja!
02.09.2009. 23:11

jura_stublic_v.jpg


Hrvatski roker Jura Stublić i frontmen grupe "Film" izjavio je danas da je demonstrativno otišao, a ne pobegao iz Novog Bečeja gde je trebalo da proteklog vikenda nastupi na manifestaciji "Velikogospojinski dani".

"Laž je da sam pobegao. Demonstrativno sam otišao iz prostora 'bekstejdža' građenog žicom i svim vrstama prepreka, te iz njega nije bio moguć izlaz bez privole organizatora", naveo je Stublić na portalu Tportal.hr.
Prema njegovim rečima, u tom prostoru i oko njega su bili policija, radnici obezbeđenja i pripadnici interventne policije, ali ga niko od njih nije zadržao "jer za to nije bilo razloga".

Stublić i njegov "Film" trebalo je da nastupe 29. avgusta uveče na Tiskom keju u Novom Bečeju na manifestaciji "Velikogospojinski dani", ali je to sprečio žestok pljusak.

Nastup "Filma" je pomeren za sutradan, 30. avgusta uveče ali je po rečima predsednika opštine Novi Bečej Milivoja Vrebalova umesto toga Stublić "prevario organizatore, uzeo honorar i pobegao iz Novog Bečeja ne održavši koncert".
Stublić je u odgovoru na navode Vrebalova istakao da je predsednik opštine mogao i policiji narediti da ga zaustave na teritoriju njegove opšine, ali to nije učinio, kao što nije zaustavljen ni na granici "jer za to nije bilo razloga".
"Organizatoru sam objasnio da će biti kiše, koja je i pala u 23.00. Molio sam da se moj nastup održi pre kiše. Nije mi udovoljeno jer je nekoga to zabavljalo. Moje obaveze prema organizatoru su prestale u ponoć 29. avgusta. Da izbegnem moguće probleme, ostao sam do 19.30 sati 30. avgusta. Ali od 28. do tog vremena 30. avgusta nije mi bio omogućen nastup", tvrdi Stublić.

Hrvatski muzičar je naglasio da je na njega organizator vršio psihološki pritisak da svira u nedelju, jer će ga u protivnom blatiti po medijima, što je "doživeo kao držanje za taoca, kao medijski reket".
"Smatram da nikoga nisam prevario, nego su prevarili mene. Do sada su uvek u Srbiji prema meni bili izvrsni domaćini, a i policija je bila vrlo korektna. Verujem da predsednik opštine raspolaže krivim informacijama. Pozivam ga, kad se informiše, da mi se javno izvini i nadoknadi štetu koja je nastala njegovom nepromišljenom izjavom i postupcima organizatora", zatražio je Stublić.

Odgovarajući na navode Stublića, Vrebalov je danas agenciji Beta rekao da je sa "Filmom" bilo dogovoreno da umesto koncerta odloženog u subotu zbog kiše, sviraju u nedelju.
"Stublić je sutradan (u nedelju) održao tonsku probu u 19.00, ali je pred početak svirke bilo svega 200 ljudi ispred bine i smatram da je otišao jer je bio nezadovoljan što nije bilo mnogo publike. Tako je kod nas. Ljudi se šetaju kejom i kad počne koncert tak onda se skupe", istakao je Vrebalov.
Predsednik opštine Novi Bečej je rekao da mu je žao što Stublić i "Film" nisu nastupili, jer je u njihovom terminu u nedelju Vlado Georgiev privukao najmanje 30.000 ljudi.

Izvor: Blic
 
Natrag
Top