Josipović jedini ima pravo na povlašćenu penziju

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Josipović jedini ima pravo na povlašćenu penziju







Izvor:
Tanjug.rs




ZAGREB – Predsednik Hrvatske Ivo Josipović jedini je političar u toj zemlji koji i dalje ima pravo na povlašćenu penziju, koja bi mogla da dostigne i 2.400 evra, mada on tvrdi da planira da se, posle završetka mandata, vrati na mesto univerzitetskog profesora.

31977.jpg


Josipović nije obuhvaćen novim zakonom koji je u četvrtak donela vlada Zorana Milanovića, javljaju hrvatski mediji.

Na pitanje zašto Josipoviću nije ukinuta povlašćena penzija, novinari su dobili nezvaničan odgovor od vladinih zvaničnika da se predizborno obećanje o ukidanju povlašćenih penzija odnosilo na saborske poslanike, a ne na predsednika, piše zagrebački "Vijesnik".

Na konferenciji "Pristupanje Hrvatske Evropskoj uniji - Izazovi i očekivanja", Josipović novinarima nije želeo da odgovara na pitanja na ovu temu.

"Prvo ću vam reći da mi je plan da se vratim na univerzitet nakon što mi bude završen mandat. Ne planiram još penziju. Druga stvar, uveren sam da će Sabor, koji je zadužen za penzijski sistem, pronaći najpravednije rešenje", kazao je Josipović.

Vlada Hrvatske je u četvrtak prihvatila izmene Zakona o pravima i dužnostima poslanika u Saboru, čijom primenom će biti sprečeno da političke elite ubuduće primaju penzije koje su dostizale i do 1.945 evra.
 
Natrag
Top