Joga i Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Meditiraj,disi,ali se moli Bogu a ne tamo nekim Krisnama i ostalim bicima.Prava molitva,smirenost,eto ti meditacije.Disanje,prirodno,samo misli o njemu i koncentrisi se dok ga upraznjavas.Sto se tice tih mantri,citaj molitve ili slusaj neku duhovnu muziku a ne tamo neke reci koje i sam ne razumes...
Dobro je da si bar u nik-u naglasio ko te inspirise...da te za ovu tvoju izjavu neki nebi shvatili ozbiljno.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Treba Jevrejine vrlo ozbiljno da se shvati njegova izjava i da se dobro razmisli o tome. Dao je odlicnu paralelu izmedju meditacije (koja je u jogi jedan element) i pravoslavlja. Pokazao je nacin kako da, figurativno receno, jedan pravoslavac postane jos veci pravoslavac. Pokazao je kako da se pojedinac usredsredi na svoje verovanje i primeni ga u zivotu.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Kod Pravoslavaca se to zove umnosrdacna molitva Gospodu i to je najteza molitva.A teska je po tome jer tada necastivi sa svim silama pokusava da te omete u njoj i na svaki moguci nacin da ti skrene misli.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Opet je razlicito opasno ??!
Nazalost, zar ne mozemo samo da se slozimo da Joga ima svoje postovaoce, bez da ubedjujemo jedni druge, da li je nesto za nas ok ili ne ?
Religija ima svoje, ali, ne mogu da ne primetim iako to uvek izbegavam, moram jednostavno dodati-koliko je koja religija stara ? Koliko je jedan ili drugi koncept misljenja i puta stariji ? Evo ovde se zaustavljam jer nisam za polemiku, ne na temu ova dva nacina pristupa verovanju.
Glasam za Jogu, licno i uvek sam za nju, jer znam koje prakticnosti daje, znam za sebe, ne ubedjujem druge. Neka ostane sve na izboru svakog od nas, zato covek i ima slobodnu volju, da bira i sam odlucuje-ne da mu se namece, bez obzira na sredinu ili geografsku odrednicu i bez obzira na sve autoritete iz bilo kog miljea.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Treba Jevrejine vrlo ozbiljno da se shvati njegova izjava i da se dobro razmisli o tome. Dao je odlicnu paralelu izmedju meditacije (koja je u jogi jedan element) i pravoslavlja. Pokazao je nacin kako da, figurativno receno, jedan pravoslavac postane jos veci pravoslavac. Pokazao je kako da se pojedinac usredsredi na svoje verovanje i primeni ga u zivotu.
''Da postane jos veci Pravoslavac'' :???: Tako sto ce sesti u satanskom polozaju i obracati se bogovima?
Ko zastupa koncept da sledi Hrista, nece nasesti na Sotonine izmisljotine.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Opet je razlicito opasno ??!
Nazalost, zar ne mozemo samo da se slozimo da Joga ima svoje postovaoce, bez da ubedjujemo jedni druge, da li je nesto za nas ok ili ne ?
Religija ima svoje, ali, ne mogu da ne primetim iako to uvek izbegavam, moram jednostavno dodati-koliko je koja religija stara ? Koliko je jedan ili drugi koncept misljenja i puta stariji ? Evo ovde se zaustavljam jer nisam za polemiku, ne na temu ova dva nacina pristupa verovanju.
Glasam za Jogu, licno i uvek sam za nju, jer znam koje prakticnosti daje, znam za sebe, ne ubedjujem druge. Neka ostane sve na izboru svakog od nas, zato covek i ima slobodnu volju, da bira i sam odlucuje-ne da mu se namece, bez obzira na sredinu ili geografsku odrednicu i bez obzira na sve autoritete iz bilo kog miljea.
Ovde se ne govori o ubedjivanju i nametanju tudjeg misljenja...vec o upozoravanju. Malo ljudi zna pravu pozadinu svega toga pa to upraznjava jer misli da je to nesto pozitivno. Ja samo pokusavam da iznesem Biblijski stav po tom pitanju, pa se mozda neki jogista prizove pameti!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Sta je to sto tera coveka da govori o onome sto ne poznaje na nacin kao da zna o cemu govori?

To je strah. Onaj ko se ne boji taj ne negira i ne sudi. Onaj ko se ne boji on sve prihvata i poštuje, a veruje u ono što je On sam i njegova priroda. Čovek koji se boji, u svemu što ne zna (ne poznaje, nikada pre nije bio u kontaktu sa tim), vidi opasnost. To je ego mehanizam, pokušaj da se održi taj sistem verovanja jer se Ego lepo ugnezdio i tu je stekao stabilnost. Najteže što može da zadesi čoveka jeste da mu se sruši ceo sistem verovanja. Jer je to promena ravna smrti. Otud je strah opcija sa kojim se održava jedan verujući sistem. Kada strah nestane tada nisi ni hrišćanin ni budista ni hindus ni musliman. Tada si živa Kreacija. Istina (svetlost. Hrišćanstvo ima prelepu reč - Oboženje). Dok postiji i malo zrnce straha i sumnje tada je sve iluzuija.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Sta je to sto tera coveka da govori o onome sto ne poznaje na nacin kao da zna o cemu govori?
Smesan si. Mislis ako upraznjavas takozvanu meditaciju, da znas pravu pozadinu?! Pa ja cu ti reci da mnogi masoni ne znaju pravu pozadinu masonerije, i pricaju kako su upuceni.
Zaista mi nije cilj da te ubedjujem da li je nesto ispravno ili ne,..vec sam rekao da mi je cilj u ovoj temi da skrenem paznju bar onima koji su jos pri zdravom razumu, da razmisle.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Smesan si. Mislis ako upraznjavas takozvanu meditaciju, da znas pravu pozadinu?! Pa ja cu ti reci da mnogi masoni ne znaju pravu pozadinu masonerije, i pricaju kako su upuceni.
Zaista mi nije cilj da te ubedjujem da li je nesto ispravno ili ne,..vec sam rekao da mi je cilj u ovoj temi da skrenem paznju bar onima koji su jos pri zdravom razumu, da razmisle.

Nije lose biti smesan. Na taj nacin nasmejes ljude i ulepsas im dan. Ali ti si izbego odgovor. Umesto tebe je odgovorio Jokshir ;)
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
1
Meni je smjesno da ljudi brane/napadaju boga a nisu ga iskusili a isto tako mi je smjesno da ljudi napadaju/brane jogu a nisu dosli do zadnjeg stadijuma o ojem ona prica....Dakle ljudi,pomirite se sa cinjenicom da ne znate sta je u bibliji isusovo a sta od rimljana i ekipe.Isto vazi i za yogu....

Meni je veliki dio biblije cisto zlo jer tjera covjeka da se boji i da misli kako je jadan,nikakav itd...I kako onda da covjek zivi normalno kad je preplasen?

I yoga je nastala u hinduizmu i normalno da ce da koristi simbole srodne njima....Ali poenta je da budete dobri,tolerantni,puni oprosta,mirni,stalozrni bez zla i ljubomore,da ste puni bezuslovne ljubavi.To su osobine Boga...I po meni ako on pomjera planine i sl a zao je onda po meni nije bog...Ljudi shvatite da smo svi mi bogovi ljubavi....A nas ego je sami djavo,koji nas tjera da se brinemo samo za sebe a ne za druge...On nas odvaja od vjecnog boga i prosvjetljenja...I to bukvalno...Kad ste prosvjetljeni probili ste iluziju da ste smrtni jer ste ubili to u vama sto vas na to tjera-EGO...Onda jedino mozete da se posvetite pomaganju drugih jer druge vidite kao sebe...To je osnova yoge i kundalini energije...Kad je otvoris ubijes svoj EGO....Zato je potrebno dosta vjezbe,meditacije,iskorjenjivanja zzlai strahova u sebi,itd...Jer kad otvoris kundalini ti vise ne postojis kao individua vec kao bozje stvorenje puno svjetla...Ta energija te sama od sebe tjera da budes dobar,ponizan i pun ljubavi...Da li to mozda vidite kod nasih popova,biskupa,papa itd?? Ne,jer oni ucenje davaju u formi STRAHA,a strah je najjace oruzje ega-sotone...On nas odvaja od boga...I vi ste ljudi smjesni koliko toga ne znate a mislite da znate nesto o hriscanstvu....

isus je postojao ali daleko od toga da je sve u bibliji receno ako je on rekao...Osnova svakog prosvjetljenja pa bio ti klosar,pop,budista,hindus,hriscanin(jer svi smo HOMOSAPIENSI) je otvaranje i bolje funkcionisanje nase zljezde EPIFIZE ili kako je zovu treceg oka...On je nas centar svjesti,gdje se spajamo sa bozanskim u nama....Njeno funkcionisanje usporavaju zasladjeni prozivodi,vjestacke boje,konzervaznsi,fluor i hlor u vodi,prljav vazduh itd i ostalo sto nam serviraju hriscanske zemlje tipa USA i EU...Epifiza luci melatonin koji moze i rak da pobjedi a kamoli sta drugo.Takodje luci i seratonin koji je uzrok srece i opustenosti....kad je ova zljezda nerazivjena vi ste pod stresom,puni straha i zla u sebi...Ona regulise sve ostale zljezde pa i hipofizu.Ona odredjuje vas bio ritam...procitajte vise o solarnoj jogi i kako sunce(u zalasku i izlasku kad nema UVea) utice na njen razvoj i nestanak bolesti,a zapad vas truje lazima da je sunce stetno!!!!

A mi smo svi nastali iz sunca...Puno toga tu ima...Znate li engleski naziv za epifizu ili trece oko? Pineal gland...Od rjeci pine sto znaci pinjula ili sisarka jer je ta zljezda takvog oblika.Pogledajte dobri moji sliku stapa kojeg Papa nosi,njegov vrh je SISARKA...Ispred crkve u Vatikanu stoji najveca skulptura SISARKE na svjetu(proguglajte)...I mnogi durgi narodi su znali za to...Znate li vi sta su radili kolumbo,pizaro,kortes i ostala takozvana hriscanksa misionarska ekipa kada je osvajala Ameriku?????

Ubijala je samane i indijance koji su sve znali o prirodi i psihi cojeka za razliku od popova koji vecinom veze nemaju o nicemu...danas se u cjelom svjetu samani kolju i ubijaju jer znaju sve tajne o ljudskoj psihi,epifizi i nacinima njenog otvaranja...Samani su sveci koji ljece svoje ljude prirodom...Prije kolumba bilo je oko 15 miliona indijanaca(tu spadaju i maje,inke i azteci jer su i oni indijanci) a nakon sto godina ostalo ih je 200 hiljada!!!!! Najvece zlo medju mnogim drugim u ime Isusa koji se okrece....Ljudi nije poenta isusa ovo ili ono nego LJUBAV>...Pa bilo da ste ludi i shizofreni,da ste klosar,pop ili yogi...Da ste vanzemaljac,da ste u sred rata ili pokolja...Ljubav,a onoa ne moze da dostigne bozansku bezuslovnu ljubav dok god se mi bojimo i mislimo samo ne sebe....I tripujemo se da radimo sve u ime Hrista....Ma jebe mi se za boga koji ce oprostiti moje grjehe ako sam ja ubijao i sirio zlo cjeli zivot...Nije to prava poruka Isusa...I on je znao sve o samanima,gljivama,prirodi,psihi ko i buda i ekipa...To su jednostavno prosvjetljeni ljudi koji su rekli istinu a zli ljudi su ih izmanipulisali....

Znate li odakle 25decembra ili 7 januar se koristi za proslavu Isusovog rodjenja,tj bozica....Niko ,ali niko ne zna kad je Isus rodjen!!!!Niko...A 25 decembar je uzet kao dan da bi se udovoljilo zelji rimljanja mnogobozaca i postovatelja sunca.25 decembar je dan zimske kratkodnevnice kad je sunce najmanje na horizontu,a nakon toga se radja noo sunce koje je sve jace i jace...Na taj dan su svi Rimljani pravili proslave i zabave....Radi sunca a ne isusa....Jer kako slaviti rodjenje isusa ako niko ne zna ni kad je rodjen?????Proguglajte i to...

Znate li pricu o deda mrazu ili svetom Nikoli????O letecim losovima i djeda mrazu sto ulazi kroz Dimnjak????Haha,ta je najjaca....Kucajte Amanita muscaria mushroom and santa clause na google....

Sjeverni narodi evrope(finci,svedjani,germani,rusi i sjeverni slaveni) su mnogo prije dolaska Isusa imali svoje spasioce-Samane,ljude koji su se bavili zdravljem zajednice.Na sjeveru evrope je vecinom godine snjeg,a on postaje slabiji upravo od perioda januara,jer tad postaje sve toplije i toplije...To je vrjeme kad nice ove glive,cije je dno BJELO a klobuk CRVEN sa bjelim tackama.Ova gljiva sadrzi element DMT koji je najjace halucinogeno sredstvo i na broju jedan halucinogenih droga danas...ALi znate sta?Mi ljudi pridono proizvodima ovaj DMT,i to iz EPIFIZE.Procitajte malo istrazivanja....DMT se danas smatra za glavnim pokretacem REM faze ili sna punog slika i zvukova...Jer sta je san,ko zna sta ali je kao neki trip u drugu dimenziju....To su i ovi samani znali i koristeci ove gljive su padali u trans,ali to je ustvari dolazak u podrucje kolektivnog nesvjesno o kojem prica jung a o tome su znali i isus i buda i fakiri ma svako ko se ikad bavio psihom...U tom stanju oni pozitivnom energijom mogu da ljece ljude svoje zajednice....Ti samani kad su isli da beru te gljive u divljini oblacili su se kao deda mraz ,crveno bjela odora...Da bi pokazali postovanje ka toj gljivi jer ona je bila put do boga i zdravlja.

Oni su skupljali te gljive kao poklone za svoje ljude ali kad bi se vratili u selo,sve je bilo zatrpano snjegom.I znate kuda jedino mozete uci u kucu ako je sve zatrpano?

Kroz dimnjak,a kada bi se spustili ostavili bi gljive objesene o kamin da se osuse...ITd itd...

Znate zasto leteci losovi? Jer obozavaju ove gljive!!!Nadjite snimke kako izgledaju kad se nadrogiraju...polete hehehe Nije to sve...Jelka predstavlja drvo zivota tih samana,a sami vrh je nesto sto je uvjel isto!!!! A sta je uvjek isto?

Jedna zvjezda.Koja? Zvjezda SJEVERNJACA.Zato je to prica o sjevernom polu itd...Ima toga koiko ocete...One trake sto stavljate na jelku simbolisu ROSU koja je padala na gljive i po misljenju samana bila je zasluzna za njihov rast,jer nisu znali o mijelicinu gljive i o tome kao je gliva u simbiozi sa drvetom...A znate ispo kojeg drveta raste ova gljiva?Isopd jelke,bora,cempres i slicno....

Dakle,malo istrazite ono u sto vjerujete i necete moci da povjerujete da ste u to vjerovali....Nista licno,samo prestanite biti ovce kakvim vas te crkve,kapitalizam i manipulacija zele napraviti...Postujte ISUSA tj LJUBAV a ne crkve,popove,papu i ekipu...Oni nisu nista bolji od vas i daleko je istina od toga...Vi ste BOGOOVI puni ljubavi....Pozdrav i otvorite oci,ne budiete ovce...
 
Natrag
Top