Joci Amsterdamu suđenje ispočetka

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Joci Amsterdamu suđenje ispočetka
[/h] Izvor: B92


Beograd -- Suđenje Sretenu Jociću za ubistvo Ive Pukanića, vlasnika hrvatskog "Nacionala", i njegovog saradnika Nike Franića počinje u ponedeljak u Specijalnom sudu.

392331664f51f14b8a31f923179687_orig.jpg

Joca Amsterdam (FoNet, arhiva)
Joci Amsterdam i beogradskom delu njegove kriminalne grupe, zbog optužbi da su 23. oktobra 2008. u Zagrebu ubili Pukanića i Franića, suđenje formalno kreće ispočetka u Specijalnom sudu u Beogradu.
Shodno novom Zakoniku o krivičnom postupku, koji glavni pretres reguliše drugačije nego što je to bilo do sada, tužilaštvo, optuženi i njihovi branioci imaće ponovo priliku da izlože uvodne reči na suđenju.

Pored Jocića, beogradski Specijalni sud vodi proces protiv Željka Milovanovića, koji je u Županijskom sudu u Zagrebu kao neposredni izvršilac ubistva osuđen u odsustvu na maksimalnu kaznu od 40 godina zatvora, kao i protiv Milenka Kuzmanovića.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Joca štrajkuje zbog kamere u ćeliji

Joca štrajkuje zbog kamere u ćeliji









Izvor:
Blic.rs







Sreten Jocić, zvani Joca Amsterdam, optužen za organizaciju ubistva hrvatskog novinara Ive Pukanića i njegovog saradnika Nike Franića juče se žalio na tretman u zatvoru i naveo je da štrajkuje jer ima kameru u ćeliji. Suđenje je inače odloženo zbog smrtnog slučaja u porodici člana veća.


56183_1036-joca-amsterdam-foto-aleksandar-stankovic_f.jpg



Suđenje je, inače, odloženo zbog smrtnog slučaja u porodici člana veća.

- Zbog te kamere od četvrtka štrajkujem i ne uzimam zatvorsku hranu – žalio se Jocić i dodao da “nema puno iskustva sa suđenjima, ali da je gledao filmove i pratio suđenje O Džej Simpsonu”.


Na tretmana u zatvoru se žalio i advokat Dušan Mašić, branilac Željka Milovanovića, koji je nedavno sa Sretkom Kalinićem pokušao bekstvo iz pritvora Specijalnog suda.

Sudija Vladimir Vučinić je odgovorio da će videti šta može da uradi povodom tih žalbi.

Nastavak suđenja je odložen za 19 april, kada će postupak početi po novom Zakonu o krivičnom postupku.

Za ubistvo Pukanića i Franića u Beogradu se sudi Milovanoviću, kao neposrednom izvršiocu i njegovom pomagaču Milenku Kuzmanoviću.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Odloženo suđenje Joci Amsterdamu

[h=1]Odloženo suđenje Joci Amsterdamu
[/h] Izvor: Tanjug


Beograd -- Suđenje Sretenu Jociću, poznatijem kao Joca Amsterdam, za ubistvo Ive Pukanića i Nike Franića, odloženo za 19. april. Jocić se požalio sudu na tretman u zatvoru

392331664f51f14b8a31f923179687_orig.jpg

(Foto: Fonet, Arhiva)
On se danas požalio sudu na tretman u Okružnom zatvoru u Beogradu, jer mu je odnedavno u ćeliju postavljena kamera koja ga, kako je naveo, dekoncentriše.
"Sudija, ja od četvrtka zbog toga ne uzimam zatvorsku hranu", rekao je Jocić u specijalnoj sudnici Okružnog zatvora u Beogradu.
Jociću je suđenje trebalo formalno danas da krene od početka, ali je odloženo zbog smrti bliskog srodnika jednog od članova sudskog veća, sudije Aleksandra Trešnjeva.

Jociću i beogradskom delu njegove kriminalne grupe sudi se zbog optužbi da su 23. oktobra 2008. u Zagrebu ubili vlasnika hvatskog "Nacionala" Ivu Pukanića i njegovog saradnika Niku Franića, a iz bezbednosnih razloga suđenje se održava u specijalnoj sudnici Okružnog zatvora u Beogradu.

Jocić je sudu objasnio da je smešten u ćeliju od 16 kvadrata, u kojoj je nekad bio Milorad Ulemek i da mu je kamera postavljena iznad radnog stola.

"Ja sam bio u nekim od najbezbednijih evropskih zatvora i ni u jednom nema kamera. Mi (zatvorenici) smo se žalili državi Holandiji što nas jednom nedeljno pretresaju u zatvoru i dobili smo ih na sudu", ukazao je Jocić.

Na tretman u zatvoru žalio se i Dušan Mašić, branilac Željka Milovanovića, koji je 7. februara pokušao da pobegne iz pritvorske jedinice Specijalnog suda.

On je naveo da su Milovanoviću prilikom posete advokata vezane i ruke i noge, da ne mogu ni papir da daju jedan drugom i da u takvim okolnostima on nije u stanju da sprema odbranu.

Sudija Vladimir Vučinić je rekao da će sud videti šta može da učini povodom njihovih žalbi na zatvorski tretman, istovremeno ukazavši da bi, s obzirom na nedavni pokušaj bekstva, svaka evropska država pojačala mere bezbednosti.

To je Jocić prokomentarisao s optuženičke klupe rečima: "Pa zašto su onda meni pojačali mere i postavili kameru? Nisam ja pokušao da bežim".

Zbog ubistva Pukanića, pored Jocića i Milovanovića, sudi se i Aleksandru Kuzmanoviću. Suđenje je ponovo trebalo da počne 6. februara, a već sledećeg jutra Milovanović je pokušao bekstvo iz zatvora, pa je na zahtev odbrane bilo odloženo za danas.

 
Natrag
Top