Jeli to svakodnevica

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Pa moram da priznam da se nisam ovoliko opterećivala sobom. Isuviše bi mi bilo da baš toliko i u sve sumnjam i da se toliko preispitujem. Za mnoge stvari sam imala jasno izgrađen stav od djetinjstva, oduvijek sam imala saznanje o tome šta je ispravno, a šta ne, tako da nisam imala mnogih dilema, nekako mi se kazivalo samo. Eto da prekopiram pitanja pa da odgovorim i vidim kako stvari stoje kod mene.


KAKO SE ODREĆI LOŠIH NAVIKA?- nekih se mogu odreći, a nekih ne, ali se mnogo oko toga ne uzbuđujem.
PROVERA STAVA-nikada nisam imala s tim problema
OPROSTITI SAMOM SEBI - TREBAM LI?-ono što nije za oprostiti, ne opraštam ni drugima, a sebi naročito.
TEST OSOBNOSTI - KAKVOG SAM TEMPERAMENTA?-sada sam ga smirila,iskustvo,godine, dešavanja.
USPEH I DUHOVNOST - SMIJU LI ZAJEDNO?-može, ali nije zakon.
JE LI NEPOSLUŠNOST KAŽNJIVA?-nažalost nije.
JE LI TEŠKO BITI RAZOČARAN?-svako se mora razočarati,to je prirodan proces.
KAKAV JE TO KRŠĆANSKI STAV PREMA RATU?-naopak kao i svaki drugi stav.Rat je rat,nijedan stav nije ispravan.
NAUČITI SE DISCIPLINI ILI ... -nije obavezno,samo ko ima sreće.
KOLIKI JE KVOCIJENT MOG DUHOVNOG MIRA?-promjenljiv, a i ne može uvijek biti dobar.
IMA LI VERE U MOM SVAKODNEVNOM STRAHU?-i u strahu je vjera,dvije različite kategorije,nepovezane.
ŠTO UZROKUJE DA SE OSJEĆAM ONAKO KAKO SE OSJEĆAM?-okolnosti,ljudi,moje raspoloženje.
JESU LI SVI GRESI ISTI PRED BOGOM?-naravno da nisu, ni pred Bogom, ni pred ljudima.
ŠTA JE TO ISTINA, I POSOJI LI ISTINA?-Ne postoji univerzalna istina, jer je svi drugačije vidimo.
IMA LI KLAĐENJE CENU?- Zašto se kladiti? Ne razumijem.

TREBA LI MI ALTERNATIVNA MEDICINA?- Ne treba mi. Ni ova obična mi ne može pomoći.:)
MOJ ŽIVOT JE IPAK LEP... -naravno, zato što ja tako kažem i tako hoću.
JESAM LI ZABRINUT?-u normalnoj mjeri.
TETOVAŽA - DA ILI NE?-bez dvojbe- nikad.
ODREĆI SE SAMOGA SEBE-KAKO? UVID U VLASTITI ŽIVOT-ne odričem se sebe nikad. Ni ovo ne razumijem kako bi se izvelo.
USUDIM LI SE BITI POSEBAN!-svako je poseban na svoj način.
SLUŠAM LI SEBE ŠTO GOVORIM-uvijek.
ŠTO MI HOROSKOP UISTINU GOVORI?-nekad i potrefi.
ŠTA JE I KOLIKA JE SREĆA?-neizmjerna, a može biti i mala, ali vrijedna.
U MISLIMA JE SNAGA-DA ILI NE?-snaga,da i pozitivna i negativna.

TKO JE ŠEF - JA ILI MOJE EMOCIJE?- Kako kad, smjenjuju se naizmjenično.
MOGU LI I SMEM LIPODIJELITI EMOCIJE?-Obavezno,nikada ih ne tajim.Imam hrabrosti da ih pokažem uvijek.
KOLIKO JE I KAKVO SRCE PUNO PRAZNINE?-Srce nikada ne može biti prazno, nekada je ispunjeno makar prazninom.
ZAŠTO NASTAVLJAM GREŠITI?-Zato što sam grešni čovjek, ne sekiraj se, nisi jedini.
ŠTO MI JE SVRHA U ŽIVOTU?-Bitisanje.
DOBRO JUTRO, LENOSTI- Pa dobro,nekada opravdano,nije problem.
NEKA MOJ SAN ŽIVI- Ili bolje, neka postane java.
NEKA SLAVLJEN BUDE- Gospod zauvijek.

UJUTRO SEBI KAŽEM-SKINI MASKU S LICA-Nikada ne nosim masku.
OSMEHNI SE JUTRO,ZAHVALI GOSPODU- Nekada ne mogiu, mada su to rijetki momenti.
UŽIVAJ U DARU NOVOG DANA -Ili muci novog dana, ali guraj,moraš.
SHVATI,SREĆA PRATI ČISTO SRCE !!!- Ne mora da znači, ali i ja vjerujem da je tako. Praksa pokazuje drugačije,ali....:)
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Pa moram da priznam da se nisam ovoliko opterećivala sobom. Isuviše bi mi bilo da baš toliko i u sve sumnjam i da se toliko preispitujem. Za mnoge stvari sam imala jasno izgrađen stav od djetinjstva, oduvijek sam imala saznanje o tome šta je ispravno, a šta ne, tako da nisam imala mnogih dilema, nekako mi se kazivalo samo. Eto da prekopiram pitanja pa da odgovorim i vidim kako stvari stoje kod mene.


KAKO SE ODREĆI LOŠIH NAVIKA?- nekih se mogu odreći, a nekih ne, ali se mnogo oko toga ne uzbuđujem.
PROVERA STAVA-nikada nisam imala s tim problema
OPROSTITI SAMOM SEBI - TREBAM LI?-ono što nije za oprostiti, ne opraštam ni drugima, a sebi naročito.
TEST OSOBNOSTI - KAKVOG SAM TEMPERAMENTA?-sada sam ga smirila,iskustvo,godine, dešavanja.
USPEH I DUHOVNOST - SMIJU LI ZAJEDNO?-može, ali nije zakon.
JE LI NEPOSLUŠNOST KAŽNJIVA?-nažalost nije.
JE LI TEŠKO BITI RAZOČARAN?-svako se mora razočarati,to je prirodan proces.
KAKAV JE TO KRŠĆANSKI STAV PREMA RATU?-naopak kao i svaki drugi stav.Rat je rat,nijedan stav nije ispravan.
NAUČITI SE DISCIPLINI ILI ... -nije obavezno,samo ko ima sreće.
KOLIKI JE KVOCIJENT MOG DUHOVNOG MIRA?-promjenljiv, a i ne može uvijek biti dobar.
IMA LI VERE U MOM SVAKODNEVNOM STRAHU?-i u strahu je vjera,dvije različite kategorije,nepovezane.
ŠTO UZROKUJE DA SE OSJEĆAM ONAKO KAKO SE OSJEĆAM?-okolnosti,ljudi,moje raspoloženje.
JESU LI SVI GRESI ISTI PRED BOGOM?-naravno da nisu, ni pred Bogom, ni pred ljudima.
ŠTA JE TO ISTINA, I POSOJI LI ISTINA?-Ne postoji univerzalna istina, jer je svi drugačije vidimo.
IMA LI KLAĐENJE CENU?- Zašto se kladiti? Ne razumijem.

TREBA LI MI ALTERNATIVNA MEDICINA?- Ne treba mi. Ni ova obična mi ne može pomoći.:)
MOJ ŽIVOT JE IPAK LEP... -naravno, zato što ja tako kažem i tako hoću.
JESAM LI ZABRINUT?-u normalnoj mjeri.
TETOVAŽA - DA ILI NE?-bez dvojbe- nikad.
ODREĆI SE SAMOGA SEBE-KAKO? UVID U VLASTITI ŽIVOT-ne odričem se sebe nikad. Ni ovo ne razumijem kako bi se izvelo.
USUDIM LI SE BITI POSEBAN!-svako je poseban na svoj način.
SLUŠAM LI SEBE ŠTO GOVORIM-uvijek.
ŠTO MI HOROSKOP UISTINU GOVORI?-nekad i potrefi.
ŠTA JE I KOLIKA JE SREĆA?-neizmjerna, a može biti i mala, ali vrijedna.
U MISLIMA JE SNAGA-DA ILI NE?-snaga,da i pozitivna i negativna.

TKO JE ŠEF - JA ILI MOJE EMOCIJE?- Kako kad, smjenjuju se naizmjenično.
MOGU LI I SMEM LIPODIJELITI EMOCIJE?-Obavezno,nikada ih ne tajim.Imam hrabrosti da ih pokažem uvijek.
KOLIKO JE I KAKVO SRCE PUNO PRAZNINE?-Srce nikada ne može biti prazno, nekada je ispunjeno makar prazninom.
ZAŠTO NASTAVLJAM GREŠITI?-Zato što sam grešni čovjek, ne sekiraj se, nisi jedini.
ŠTO MI JE SVRHA U ŽIVOTU?-Bitisanje.
DOBRO JUTRO, LENOSTI- Pa dobro,nekada opravdano,nije problem.
NEKA MOJ SAN ŽIVI- Ili bolje, neka postane java.
NEKA SLAVLJEN BUDE- Gospod zauvijek.

UJUTRO SEBI KAŽEM-SKINI MASKU S LICA-Nikada ne nosim masku.
OSMEHNI SE JUTRO,ZAHVALI GOSPODU- Nekada ne mogiu, mada su to rijetki momenti.
UŽIVAJ U DARU NOVOG DANA -Ili muci novog dana, ali guraj,moraš.
SHVATI,SREĆA PRATI ČISTO SRCE !!!- Ne mora da znači, ali i ja vjerujem da je tako. Praksa pokazuje drugačije,ali....:)

Poštovana damo,nebitno je kojoj dobi pripadate ali ovi vaši odgovori mi se čine odgovori za javnost jer su previše uopšteni.
Verujem da sami sebi odgovre malo drukčije potavite kao i ja sam sebi.
Iz vaših odgovora je vidljiva inteligencija a ona nevara sebe nikada.
Nadam se da se razumemo i u ovome,moj pozdrav !!!
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Eh, dušo griješiš. Da me poznaješ u RL, znao bi da sve ovo gore što je napisano sam -ja, with or without public opinion.:)
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Hvala svima koji su pokušali na bilo koji način naći sebe u ovim pitanjima ali vam moram otkriti tajno.
Ta pitanja su naslovi tema koje ću verovatno sve postaviti na forum.
pa ćemo pojedinačno razraditi svako !!!
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Hvala svima koji su pokušali na bilo koji način naći sebe u ovim pitanjima ali vam moram otkriti tajno.
Ta pitanja su naslovi tema koje ću verovatno sve postaviti na forum
.
pa ćemo pojedinačno razraditi svako !!!
Oooo neeeeee , šta je ovo , pa nije ovo religiozni forum niti sajt ove Protestantske crkve u RH . Ovde treba forumski "vatrogasci" da se umešaju i da objasne kako je ovaj podforum namenjen za psihologiju (nauku) i sve što je vezano za nju, a da religiozna propaganda ima svoj poseban podforum.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top