Jedan mladić poginuo, 11 ljudi povređeno

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Jedan mladić poginuo, 11 ljudi povređeno
Dve teške saobraćajne nesreće za 24 sata kod Kosovske Mitrovice
28.08.2009. 08:20

Željko Zdravković (19) je poginuo, a Bojan Vojinović i Lazar Dančetović su teško povređeni u direktnom sudaru „opel astre” i „pasata“, sinoć oko 20 sati na putu Kosovska Mitrovica-Zvečan, kod Trepčine kapije 2.

Nesreća se, prema rečima očevidaca, dogodila kada je „opel astra” kojim je upravljao Željko Zdravković preticala kolonu od pet vozila i direktno udarila u „pasat”, a potom u brdo kraj puta. Teško povređeni Bojan Vojinović i Lazar Dančetović, koji imaju povrede glave opasne po život, transportovani su u KBC Kragujevac. Vozač „pasata” Ljubiša Milosavljević lakše je povređen i smešten na ortopedsko odeljenje.
Preksinoć oko 22 sata osam putnika je povređeno kada se prevrnuo autobus „Kosmetprevoza” kod mesta Kamenica, na putu između Leposavića i Kosovske Mitrovice. Šest putnika zadržano je na lečenju u bolnici u Kosovskoj Mitrovici i nisu životno ugroženi, dok je dvoje nakon ukazane pomoći pušteno kućama.
Najteže povređeni Ana Milisavljević i Milan Gajović smešteni su u šok-sobu bolnice. Prema rečima Radimira Jankovića, načelnika hirurgije, jedan pacijent zadobio je rane po glavi i telu, dok je drugog zbog ozbiljnih rana po licu zbrinuo maksilofacijalni hirurg. Na odeljenje ortopedije smešteni su Danica Ristić (26), Dragić Vulević (50), Slađana Aleksić (35) i Radomir Delić (38) i oni nisu u životnoj opasnosti.
Kako saznajemo, do nesreće je došlo kada je vozač autobusa na liniji Beograd - Kosovska Mitrovica, izgubio kontrolu, udario u brdo i prevrnuo se na putu.
- Veći deo puta sam spavala. Odjednom me je nešto odbacilo napred i našla sam se u zamci. Ruka mi je bila prignječena. Zapomagala sam, prošlo je oko deset minuta dok nije stigla Hitna pomoć - priča putnica Danica Ristić.

Izvor: Blic
 
Natrag
Top