Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Jason Donovan
From Wikipedia,





Jason Donovan (rođen 1. lipanj 1968, Malvern , Melbourne) je australski glumac i pjevač. On u početku je slavu stekla glumi uz Kylie Minogue u australskoj sapun susjedi . U Velikoj Britaniji je prodan u više od 3 milijuna albuma, a njegov debi album Deset dobrih razloga je najviši prodavani album u 1989 s prodajom od preko 1,5 milijuna primjeraka. On je imao četiri Velikoj Britaniji broj 1 singlova, od kojih je jedan bio " posebno za vas ", njegov duet s 1988 Kylie Minogue . U više posljednjih godina, on je vratio na glumu na televiziji iu fazi mjuzikala.
Biografija

Jason Donovan je sin glumac Terence Donovan , koji je također pojavio u susjeda kao Doug Willis , a njegova majka Sue McIntosh . Njegova polusestra je bivši susjedi zvijezda Stephanie McIntosh . Donovan prisustvovali De La Salle College, Malvern . Njegova djevojka od 1998 i majka njegove djece je Angela Malloch, bivši stage manager. On ima dvoje djece, kćer, Jemma (rođen 28. ozujka 2000) i sina, Zach (rođen 23. ožujak 2001), uz još jedno dijete zbog ožujka 2011. Donovan i Malloch su se vjenčali u Bali u 2008.
On je bio predmet epizoda od TV serije BBC koji mislite mislite da ste? na 30. kolovoz 2010 u kojem je otkrio da je potomak pionir William Cox , koji je sagradio prvi put preko Australije Blue Mountains u 1814. Donovan je također potvrdio da je židovskog podrijetla kroz njegove majke prabaka, Eileen Dawson (djevojački Lyons). Njegov veliki-veliki djed i baka Josipa i Rosetta Lyona potječe iz Whitechapelu u Londonu.


1988-1991: Pjevanje osjećaj

Dok je on još pojavljuju u susjeda, Donovan slijede Minogue (koji je već napustio serije po ovom trenutku) na potpisivanju ugovor za snimanje s Mushroom Records u Australiji, i sa PWL u Velikoj Britaniji.Njegov prvi singl, "Nothing Can Divide Us", objavljen je u 1988. Kao Minogue je materijal, to je napisao i producirao Mike Stock , Aitken Matt i Pete Waterman (poznat kao Stock Aitken Waterman ). Singl dosegao broj pet u Velikoj Britaniji, broj jedan u Hong Kongu i Japanu, a Top 40 u nekoliko drugih zemalja.
Posebno za vas "objavljen je u prosincu 1988, a nakon što je proveo četiri tjedna na br.2 u Velikoj Britaniji, to hit br.1 u siječnju 1989.
It was the fourth-highest selling single in the UK in 1988, and 17th in Australia for 1989.​
To je četvrta najvišim prodaje singl u Velikoj Britaniji u 1988, a 17. u Australiji za 1989. Donovan i Minogue također datirana za vrijeme ovog perioda.

Njegov sljedeći singl " Previše Broken Hearts ", je dosegao broj jedan u Velikoj Britaniji ožujka 1989. On je izdao svoj debi album, Deset dobrih razloga , u svibnju 1989, koji je također dosegao broj jedan (tri tjedna). Za dva tjedna, Donovan održana broj jedan pozicija u Singles Chart i Albums Chart istovremeno, kad mu sljedeći singl, cover Brian Hyland 's " zapečaćene sa Kiss ", ušao je na britanskim ljestvicama na broju jedan.
I​
U prosincu 1989 Jason sadržanu na Band Aid II " znaju da je Božić ".

Između 1988 i 1992, Donovan je zaradio 16 Top 40 hit singlova u Velikoj Britaniji.
1991-1993: Josip i "Face"

Donovan je nastavio djelovati uz svoju pop karijeru, a 1990 se pojavio u svoj prvi igrani film Blood Zakletva (aka zarobljenika Sunca).
Uz pitanja o njegovu sposobnost da se pjevaju, i raspada njegov odnos s Minogue zbog svoje veze s INXS pjevač Michael Hutchence , u 1991 Donovan prihvatio glavnu ulogu u restaged London Palladium verziju Josipa i Amazing Technicolor Dreamcoat , u režiji by Steven Pimlott . Donovan je njegov treći solo UK # 1 singl s jednom od svojih pjesama, Dream Svaka će učiniti , a proizvodnja je osvojio 1992 Laurence Olivier nagrada za scenografiju i kostimografiju. Ipak, Donovan kasnije napustio proizvodnje kao razlog navodeći "iscrpljenost" kao razlog, i on je zamijenjen u 1993 od strane TV voditeljice Phillip Schofield .
Godine 1992, Donovan je pokrenula uspješnu klevetu akciju protiv Face magazin koji je objavio navode da je gay. Donovan je osvojio 200.000 £ na ime odštete, a časopis je imao da plati daljnji 100.000 £ troškova , ali je akcija njegova tužba ga je pojaviti homofobni na nekim dijelovima medija i imao efekt otuđenja puno svoju publiku. Donovan pokušao iskupiti i tvrdio da on nije tužiti časopis iz koristoljublja ili zbog toga što je homofobični, ali jer je bio optužen za laganje svojim obožavateljima. On je također došao u dogovoru s izdavačima časopisa, koji bi zatvorile su oni plaćeni mu puni iznos koji je dobio (iako taj iznos mogao dobro su smanjene nakon žalbe anyway).Bez obzira na to, Donovan karijeru nikada nije oporavila od svog čina parnica. Iako je bio blag droge korisnik koji nisu pušili kanabis zglobova do ove točke, u mjesecima nakon što je njegova klevete akcije Donovan počeli koristiti kokain U 2007 u intervjuu magazinu "Marie Claire", a također je 2007 autobiografiju "između redaka: My Story Uncut ', Donovan je priznao da tuže Face je najveća pogreška u njegovom životu.
Sada više nije potpisala ugovor za PWL, koji je izdao svoj prvi dva albuma i "greatest hits" kompilaciji, Donovan se preselio u Polydor Records . Godinu dana nakon njegove klevete akcije protiv "Face", on je izdao njegov treći album, All Around The World (1993). No, album nije bio uspješan i nije uspio napraviti UK Top 20 (sve Donovan albuma do tada je bio Top 10) i uopće nije bio objavljen na sve u njegovoj rodnoj Australiji. Donovan je nakon toga pao je za njegov novi rekord tvrtke, učinkovito obilježavanje kraju svoje karijere kao pop zvijezda.
1995-1999: Lijekovi

Donovan kasnije je priznao da je 1995 je imao ozbiljnih problema s drogama, uzimanje otprilike dva grama kokaina dnevno. Početkom 1995, pohađao je model Kate Moss je 21. rođendana u Viper Room u Los Angelesu, gdje je pretrpio droga-inducirana oduzimanje (isto mjesto koje River Phoenix umro u od predoziranja drogom u 1993). Donovan je hitno prevezen u bolnicu, a tvrdi da je posljednji lice sjetio kad je bio onaj Michael Hutchence .
Kasnije u 1995, Donovan je glumio u prirodno proizvedene australski film pod nazivom The Last Bullet s Koji Tamaki , u režiji Michael Pattinson koji je bio postavljen u Drugom svjetskom ratu na pacifičkom otoku Borneu u posljednjih dana 1945.Frank N. Furter u Velikoj Britaniji obilazak proizvodnje Rocky Horror Show , gdje se sastao stage manager Angelom Malloch. Nakon što je par imao kratku vezu, Malloch zatrudnjela i dao Donovan ultimatum da je on morao kick droge i jednom za sve, ako je želio biti dio njihove djetetova života.
U raznim člancima u kasnim 1999, Donovan je priznao da je on još uvijek koristi kokain, govoreći: još uvijek imaju zajedničkog i ja još uvijek se koks, ali ne onoliko koliko sam učinio prije dvije godine. Ja
Donovan je tvrdio da je drug-free od 2000, godine mu prvo dijete je rođen.
2000-2005: Očinstvo

Od tada, sa svojim problemima droga sada pod kontrolom, on je nastavio da djeluje na pozornici i na televiziji, te je imao ulogu u medicinsko-pravnoj televizijska drama MDA (2003-05), na australskom ABC mreže . Od 2003, Donovan je također posudio svoj glas za Buzz! serije kviza video igara.
I​
U kasnim 2004, on je bio headlineri u mjuzikl Chitty Chitty Bang Bang na London Palladium . On je završio njegov originalni trčanje na 13. ožujka 2005, ali je tada bio pozvan natrag u razdoblju od lipnja pa nadalje igrati u posljednja dva mjeseca pokazuju, do njegova zatvaranja na 4. rujna 2005. Nakon toga, on je na turneji u Velikoj Britaniji obavlja nekoliko nastupa i vratio se na pozornicu u siječnju 2006 do zvijezda u Velikoj Britaniji obilazak Stephen Sondheim je Sweeney Todd . Nakon toga, vratio se u Melbourne kako bi zvijezda u David Eldrige je australska prijenos Londonu drame Festen.

2005: Virgin Mobile virusni marketing

U 2005, Donovan je broj mobitela bio kružile oko web u Australiji, zbog slike koja je uzeta u Sydneyu. Čini se da je Donovan je bio težak da proda svoje auto, i nesvjesno je izdao svoj broj mobitela za javnost.
.​
Od 10. rujna, njegova sekretarica imala posebnu poruku na njemu, jer je bio frustriran broj poziva bio je primanje bez posebnog razloga. Djevice postavljene oglase u nekoliko high-profile australske novine, pozivajući ljude da ne zovu Donovan, jedan svojih kupaca . Djevica Koji se kreće jer je priznao fotografije su sve dio marketinške zanat. Djevica je također vodio TV reklame prikazuju Donovan odgovaranje obest pozive, tražeći gledatelju da ga ne nazvati, a zatim prikazuje njegov broj.

2006: Ja sam Celebrity ...
Get Me Out of Here!​
Me oda


Me odavde! u 2006 i završio na 3. mjestu. Dok je u džungli, on je postao dobar prijatelj s Davidom najvećoj i Matt Willis . Donovan je također sudjelovala u mnogim Bushtucker suđenja, što uključuje nošenje kacige pun insekata i igranje div igra operacije . Međutim, tijekom intervjua na "Steve Wright Show" na BBC Radio 2 (siječanj 2008), on je tvrdio da je njegov nastup na I'm Celebrity ...
Get Me Out Of Here! had revitalised his career.​
Me Get Out Of Here! Je revitalizirati karijeru.

2007-2009: Povratak na sapunice i pjevanje

220px-Jason_Donvan_signing.jpg


Jason Donovan at a 2007 book signing in
knjiga potpisivanje u Waterstones Bournemouth .



Donovan izveo splet pjesama od Josipa zajedno sa ostalim glumcima koji su igrali istoimeni ulogu ( Donny Osmond i Lee Mead ), kod Koncert za Diana je u srpnju 2007.
Početkom 2008, Donovan je imao ulogu u ITV nakon završetka sliva sapunica Echo Beach , iako je serija bila otkazana nakon 12 epizoda. On je također predstavio Sunday Night s Jason Donovan, program na jednu mrežu britanskih lokalnih radio postaja.
Dana 25. rujna 2008, Donovan provodi u kantini na čelu ureda Tesco u Welwyn Garden City , Hertfordshire . On je bio promovira svoj predstojeći album, Let It Be Me, koji je objavljen 10. studenog 2008. Album, svoj prvi 15 godina, postignut br.
28 in Britain .​
28 u Velikoj Britaniji .

U 2009, Donovan provodi kao Tick (Mitzi) u Londonu mjuzikl proizvodnju Priscilla kraljica pustinje u Palace Theatre . Također u 2009, Donovan se počeli pojavljivati u televizijskim reklamama (s Kerry Katona i Coleen Nolan ) za smrznute hrane lanac supermarketa Island u Velikoj Britaniji .
2010 - nadalje: TV Rad, 80 albuma & Rat svjetova

U rujnu 2010, Donovan je sudjelovao u televizijskoj seriji BBC koji mislite mislite da ste? , slijedeći svoje obiteljsko stablo natrag nekoliko generacija. Donovan je peti studijski album, soundtrack 80-ih godina , pušten je u listopadu 2010.Album se sastoji od cover verzije poznatih 80-ih hitovima poput " Drive "( The Cars ), " I Just Umro je u vašim rukama "( rezanje Crew ) i " Sign Your Name "( Terence Trent D'Arby ) i nekoliko drugih . Donovan je nedavno najavio da će igrati ulogu u topnik 2010-2011 fazi pokazati Jeff Wayne's Musical Version Rat svjetova .Show će turneju u Velikoj Britaniji i Europi, s početkom u studenom 2010 i dorada u Njemačkoj u siječnju 2011. Donovan se pojavio u ambulanta kao britanski vojnik ozlijeđen u Afganistanu.


Diskografija
Pojedinačno

Godine
Singl

1988
"Ništa ne može nas dijeli"
1988
" posebno za vas "
(Duet s Kylie Minogue )
1989
" Previše Broken Hearts "
1989
" zapečaćene sa Kiss "
1989
" Svaki dan (I Love You More) "
1989
" Kad se vrati meni "
1990
"Objesiti na Your Love"
1990
"Još jedna noć"
1990
" Ritam kiše "
1990

"Ja sam radiš Fine"
1991
"RSVP"
1991
" Bilo Dream Will Do "
1991
" Sretni zajedno "
1991
"Joseph Megamix"
1992
"Mission of Love"
1992
" As Time Goes By "
1993
"All Around the World"
2007
"Share My World"
2008
"Dreamboats i suknje" /
" Be My Baby "

Albumi


Puštanje datum
Album
Svibanj 1989
Deset dobrih razloga

Svibanj 1990
Između redova

Kolovoz 1991
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat (Cast Recording)

September 1991
Greatest Hits
August 1993
Sve oko svijeta
1998
The Rocky Horror Show (Cast Recording)
December 2006
Greatest Hits
November 2008
Let It Be Me
Let It Be Me
October 2010






 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top