Jasmin Rendić stigao u Tuzlu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Jasmin Rendić stigao u Tuzlu





slitunain.php

Srna, Agencije - 10.03.2011 22:49

Jasmin%20Rendic_v.jpg

TUZLA - Jasmin Rendić (28), koji je danas pušten iz zatvora u Sremskoj Mitrovici, stigao je večeras u Tuzlu u pratnji roditelja i Boriše Arnauta, ambasadora BiH u Srbiji.
Rendić je na konferenciji za novinare, koju je povodom njegovog povratka u Tuzlu organizovao predstavnik Fondacije "Istina, pravda, pomirenje" Sinan Alić, rekao da je dugo očekivao ovaj trenutak, da je svašta doživio, a da "za detalje ima vremena".
I Arnaut je izrazio zadovoljstvo što je Rendić na slobodi.
"Učinili smo sve što je bilo potrebno. Najvažnije od svega je da je Rendić na slobodi", kaže Arnaut.
Jasmin Rendić pušten je danas iz ekstradicionog pritvora u Sremskoj Mitrovici, u kojem se nalazio od aprila prošle godine, kada je uhapšen na graničnom prelazu Sremska Rača, na osnovu potjernice Interpola iz Kabula, gdje ga očekuje završni krivični postupak zbog krivičnog djela prevare.
Interpolova potjernica za Rendićem raspisana je na zahtjev Avganistana, čije ga policijske vlasti terete za krađu dijamanata, počinjenu u južnom Kabulu.
Na teret mu je, precizira sarajevo-x.com, stavljena kupovina šest dijamantskih prstenova vrijednih pola miliona dolara čekom bez pokrića.
Rendić je tvrdio da nema nikakve veze sa prevarom i da je žrtva krađe identiteta.
Konačnu odluku o njegovom oslobađanju donijela je ministarka pravde Srbije Snežana Malović, nakon što su sudski organi donijeli odluku da Rendića ne izruče Avganistanu, gdje bi ga čekala smrtna kazna.
Federalni mediji tvrde da zvanične vlasti iz Avganistana nikada nisu podnijele zahtjev Srbiji za izručenjem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Kad je mogao Tihomir Purda-onda je ovaj mala maca... Neka puste sve, da jednog dana (2026.godine) budemo najozbiljniji kandidat za ulazak u EU...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
e da mi je znati sta zajednicko ima izmedju Purde i Rendica, kad se zna za sta je optuzivan Purda , a zasto i ko je izdao potjernicu za Rendicem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
e da mi je znati sta zajednicko ima izmedju Purde i Rendica, kad se zna za sta je optuzivan Purda , a zasto i ko je izdao potjernicu za Rendicem.
Šta je zajedničko? Ništa, osim što će i jedan i drugi šetati ulicom kao slobodni građani! Sitnica...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
purda je optuzen za ratni zlocin koji nije dokazan , a rendic je optuzen za lopovluk nekakvih dijamanata. pojernicu izdao avganistan i nije se poslije javio za izrucenje i potvrdu potjernice pa je rendic pusten . e tu je razlika izmedju purde i rendica. znaci rendic nema nikakve veze sa ratnim zlocinom ,niko ga neganja za kradju i sta ga boli neka stvar. neka hoda ulicom kao slobodan gradjanin. a svako zna da niko nije kriv dok mu se nedokaze krivica.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
drugi put kad nesto quotas, nemoj montirati recenicu kako tebi odgovara . ovdje je tema o rendicu koji nema veze ni sa jednim od poginulih.
kad otvore podforum politika onda cemo raspredati o ratnim zlocinima na sve tri strane , dokazanim i nedokazanim krivicama i sl. nemozes nikoga osuditi i zatvoriti na osnovu rekla, kazala. o sposobnom ili nesposobnom sudstvu na nekoj drugoj temi.dotad ovo moze pod kljuc jer si ocito skrenuo sa teme.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Potpuno si u pravu. Ali "skrenuo" sam sa teme "slučajno", jer nas u Srbiji, bole k...c za nekog Rendića, ali baš... Za one za koje nas nešto boli, ne možeš da pročitaš, čuješ, što je žalosno... I ako nešto kažeš-to je politika (a ko god nema argumenata ili znanja, "vadi" se sa "pusti tu politiku!). Kako za koga, za nekog je to surova stvarnost.
nemozes nikoga osuditi i zatvoriti na osnovu rekla, kazala. Ovo je tvoja rečenica, bez "quotas" (???), u originalu. I ako se rečenica počinje sa velikim slovom ( kao i imena ljudi, reka, gradova, primer-Rendić) i ne možeš piše odvojeno, al' nema veze... O NE dokazanim (odvojeno), i DO tad (odvojeno), nekom drugom prilikom...
Da bi o nečemu mogao da pričaš, komentarišeš, iznosiš zaključke, potrebno ti je elementarno (osnovno) poznavanje činjenica, stvari, događaja, a ne da ovde prepisuješ fraze koje si čitao u lokalnim novinama...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ostavi gramatiku , velika i mala slova , dal je nesto razdvojeno ili nije. toga se hvataju oni koji ipuše u normalnoj prepisci i koji nemaju argumenata za nesto vise.takvi se hvataju za gramatiku. ja tako pisem jer vjeruj mi nemam vremena za pritiskanje po nekim shiftovima i sl. i da ti kazem nesto , ja nista neprepisujem da to radim stavio bi izvor odakle sam pokupio neki tekst i sl. moras malo poznavati ili procitati zakone pa komentarisati. proslo je titino vrijeme kad se islo na goli otok sa preporukom komšije. postoje sudovi dokazi argumenti i kad se sve poklopi izvoli brate na robiju, a bez toga ?. i vjeruj da elementarno znanje imam , a i poznajem stvari jer sam svo to sranje hvala bogu prezivio .
 
Natrag
Top