Jagodina: Oslobođena devojčica-robinja

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
05. 02. 2010. 17:14h| Tanjug

Jagodina: Oslobođena devojčica-robinja

Trinestogodišnja devojčica iz Jagodine, koja je bila prodata radi udaje, smeštena je u hraniteljsku porodicu, a dve osobe su uhapšene, izjavila je u petak direktorka Centra za socijalni rad Biserka Jakovljević.

31444_kidnapovanje_kf.jpg


Zbog prodaje maloletne devojčice juče su uhapšeni Zlata Đ. (47) iz Zaječara i Dragan R. (32) iz Jagodine, i njima je, na predlog istražnog sudije Višeg suda, određen pritvor do 30 dana.


Policija sumnja da su oni izvršili "krivično delo zasnivanja ropskog odnosa i prevoz lica u ropskom odnosu".

Osumnjičeni su, "u aprilu prošle godine, devojčicu koja je u srodstvu sa Draganom R. prodali radi udaje za sina Zlate Đ. i na taj način, kršeći pravila međunarodnog prava, stavili devojčicu u odnos sličan ropstvu", piše u saopštenju Policijske uprave u Jagodini.
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
strašno !! Kakvi su to ljudi, kad rođenom detetu rade ovako nešto :???:
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Ma, to je uzas, sta se radi kod nas....:( Narodom vladaju neke cudne sile.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ma, to je uzas, sta se radi kod nas....:( Narodom vladaju neke cudne sile.
Ne radi se to samo kod nas, toga i još mnogo većeg zla imaš u svakoj državi, samo što ovo čuješ, pročitaš... Nije Srbija zemlja bolesnika, varvara i psihopata, kao što drugi hoće da nas prikažu, jednostavno takve stvari se događaju. Treba o tome pričati, pisati i adekvatno sankcionisati, da se ne bi ponavljalo.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Znam da je u svetu to vec tako, ali cini mi se da kod nas, u javnosti, nije bilo toliko tih strasnih stvari, kao danas.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Veoma se potresem kada cujem ovakvu pricu.Par puta sam cula vest da je kidnapovano dete,u sred bela dana i tako to.To me potpuno rastroji.Pomislim da je kao u filmovima,ili na zapadu.Ko ima srecu ponekad i cuje da su uglavnom u pitanju razvedeni bracni parovi gde jedan od roditelja na taj nacin pokusava da uzme dete.To jeste otmica.U ovom clanku se ne navodi koje nacionalnosti su uhapsenici ali mislim da je i to bitna cinjenica.U nekim narodima su takve stvari skoro ko dobar dan.Naravno da ne odobravam sve to ,ma koje nacije neko bio.Treba raditi na integraciji i edukovanju pa ce i takvih stvari biti manje.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Samo ih na kolac ponabijati pa nek vide sta je bol
 
Natrag
Top