Jagodina - Jedino Jagodina nije uzimala kredit

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
[h=1]Jedino Jagodina nije uzimala kredit[/h]




Jagodina -- Jagodina je jedini grad u Srbiji koji nije uzimao kredit ove godine, izjavio je danas predsednik Skupštine tog grada Dragan Marković.


3630_Jagodina.jpg



"Mi imamo kredite iz ranijih godina, a vrednost tih kredita je tri odsto realizacije godišnjeg budžeta za 2012. godinu" rekao je on na sednici Skupštine Jagodine.
Na toj sednici odbornici su usvojili budžet za 2013. godinu koji iznosi oko tri milijarde dinara, kao i i rebalans bužeta za 2012. godinu kojim je ovogodišnji budžet povećan za 14 odsto na 3,2 milijarde dinara.

Marković je najavio da se cena boravka dece u vrtićima od 16 evra u proseku, kao jedan vid borbe protiv bele kuge, neće menjati u naredne dve godine.

"Mi smo jedina opština u Srbija koja prikazuje priliv donacija u budžetu. Mi smo od donatora ove godine dobili preko 500.000 evra", kazao je on.

Sva putovanja, istakao je Marković, u više evropskih zemalja platili su donatori.

On je naglasio da su putovanja privredno-političkih delegacija iz Jagodine "bila veoma korisna i berićetna za ovaj grad", pa je tako Jagodina dobila dva hektara zemlje na obali mora u Grčkoj gde će biti izgradjeni hoteli "kada dodje neko bolje vreme".

Fabrika za proizvodnju cerada italijanske kompanije Andrea konfecioni biće otvorena do kraja decembra, a italijanska fabrika za proizvodnju sedišta za automobile Aunde započeće izgradnju fabrike u Jagodini. Marković se zahvalio svim partijama koje participiraju u jagodinskoj skupštini.

On je istakao da dobro saradjuje sa svim partijama i pomenuo Demokratsku stranku koja jos ima ljude na funkcijama bez obzira na to sto vise nisu na vlasti na republickom nivou.

Na funkcije će se, dodao je on, postavljati oni koji su sposobni i koji imaju rezultate u radu.

"I nikada Beograd neće moći da nam naredi da li ćemo sa ovima ili onima biti u koaliciji", kazao je Marković, koji je lider stranke Jedinstvena Srbija, članice vladajuće koalicije.


Izvor:
B92.net
 
Natrag
Top