Izvešću kabare kao Edit Pjaf

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
seve-x.jpg



Severinin koncert 17. oktobra u „Areni” se primakao, pa ona ovih dana sa muzičarima i plesačima uvežbava pesme, koreografiju, specijalne efekte… Osim Gorana Bregovića i „Orkestra za svadbe i sahrane”, gosti će biti Jelena Rozga i Petar Grašo. Interesovanje za njen nastup je ogromno, pa je Severina rešila da ništa ne prepusti slučaju. Kako se čuje iz njenog okruženja, najpopularnija hrvatska pevačica priprema čak i cirkuske tačke. „Mislite ono: brkata žena koja golim rukama kida karike lanca? Videćemo”, zagonetno kaže Severina glasno se smejući.

- Osmislila sam interesantan program. Koncert će se sastojati iz šest delova. Na početku je trebalo da bude rok deo, ali to se na kraju pretvorilo u rokoko. Zatim to spontano prelazi u kabare kojim ću odati čast Edit Pjaf koju veoma volim. Otpevaću: „Što me sad pitaš šta mi je”, „Pogled ispod obrva” i „Tridesete”. Sledi orijentalni deo, pa dalmatinski, zatim dolazi onaj koji smo nazvali naiva, i na kraju je disko - priča za „Blic” Seve šta će sve smestiti u koncert koji će trajati najmanje dva sata.
Nakon nastupa u „Areni”, ona će, ponovo sa Goranom Bregovićem, Marinom Tucaković i Ljiljanom Jorgovanović početi da radi na novom albumu.
- Nas četvoro se divno družimo. Čak da nikada nijednu pesmu nismo napravili, to naše druženje samo po sebi predstavalja divno iskustvo - priča Seve.

Na našu konstataciju da je mnogo postigla i pitanje šta sada za nju predstavlja profesionalni izazov, kaže:
- Jao, a ja stalno mislim da ništa nisam postigla! Jesam snimila 10 studijskih albuma, malo sam se petljala i u pozorište… Ali, čini mi se da tek sada dolazi pravi deo mog života. Ovaj album sa Goranom je veliko i značajno iskustvo, jedna nova faza u kojoj smo malo poozbiljili muziku, napevali smo se pesama i sve prilagodili jednoj ženi u tridesetim godinama - priča Severina i ističe da joj je drago što mnogi ljudi tek sada, godinu i po dana nakon izlaska CD-a otkrivaju nove pesme, što, kako kaže, znači da album nije brzo potrošen.
Kaže da su na njen razvoj veliki uticaj imali ljudi iz pozorišnog sveta. Gluma je njena ogromna ljubav, a trenutno priprema dve nove predstave: „Filomena” Mani Gotovac i „Naša bila priča”, mjuzikl Gorana Karana.
U pop muzici, poznato je, ima mnogo više novca nego u glumi, ali Severini, kaže, novac nije vodilja kada bira ono čime će se u datom trenutku baviti.
- Svi muzičari počnu da sviraju iz ljubavi, ljudi koji se bave pozorištem takođe. Novac je samo posledica potrebe da se izraziš na različite načine; kroz muziku, pozorište, slikarstvo, književnost… Meni je pozorište veoma interesantno i radujem se saradnji sa pametnim i talentovanim ljudima. Mislim da sam veoma upotrebljiva u tom pozorišnom svetu iako sam naturščik.


Autor: S. Milojković
 
Natrag
Top