Ivan Bekjarev dobitnik prvog “Zoranovog brka”

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
U ZAJEČARU OTVORENI “ZORANOVI DANI”

Ivan Bekjarev dobitnik prvog “Zoranovog brka”

Ivan Popović| 10. 11. 2012. - 23:55h| Foto: I. P.| Blic Online

Dvadesetprvi put u Zaječaru je večeras počela manifestacija “Dani Zorana Radmilovića”. Pozorišna publika je na samom otvaranju festivala imala priliku da uživa u predstavi pozorišta Timočke krajine „Putujuće pozorište Šopalović“ u režiji Miloša Jagodića. Žiri u sastavu Božidar Đurović, Milivoje Mlađenović, Milan Caci Mihailović, predsednik žirija, dodelio je i prvu nagradu “Zoranov brk, i to Ivanu Bekjarevu.

1.jpg
Ivan Bekjarev i Milan Caci Mihailović

Dobitinik prve nagrade na ovogodišnjim Zoranovim danima, u predstavi “Putujuće pozorište Šopalović” koju izvode glumci pozorišta “Zoran Radmilović” iz Zaječara, igrao je glavnog junaka Vasilija Šopalovića, koji se u vreme rata borio da sa svojom trupom izvede svoj pozorišni komad.


- Kada je predsednik žirija izgovarao ime dobitnika, u mislima sam bio daleko, ali kada sam čuo svoje ime, malo je reći da sam bio srećan. Dobijao sam brojne nagrade, ali mi ova posebno znači, jer je upravo ovo festival sa renomeom, samim tim što nosi ime tako velikog čoveka. Sa Zoranom sam često radio radijske predstave, ali je on uvek umeo da posavetuje i bilo ga je korisno slušati. Planiram da nastavim saradnju sa ovim pozorištem u Zaječaru, i da uskoro u njemu režiram jednu predstavu – rekao je Ivan Bekjarev, dobitnik prvog Zoranovog brka.

2.jpg
Iz predstave “Putujuće pozorišta Šopalović”

Predstava “Putujuće pozorišta Šopalović” izvedena je premijerno, a publika, koja je do poslednjeg mesta napunila salu, bila je oduševljena izvodbom glumaca Zaječarskog pozorišta, što je i nagradila desetominutnim aplauzom.

Čast da otvori pozorišni festival u Zaječaru imao je glumac Emir Hadžihafizbegović, koji je upravo zbog toga doputovao iz dalekog Dubaija.

3.jpg
Emir Hadžihafizbegović i Vladimir Đuričić

- Pošto sam u pozorištu neću da govorim u mikrofon, ionako ćete me svi čuti. Velika mi je čast što sam dobio priliku da otvorim ovaj festival, koji nosi ime, i koji je posvećen jednom velikom čoveku. Zorana sam upoznao kao student na drugoj godini za vreme snimanja filma “Otac na službenom putu” i on mi je tada rekao da glumac da bi improvizovao na sceni, mora dobro da poznaje materiju. U tome i jeste veličina ovog čoveka – kazeo je prilikom otvaranja glumac Emir Hadžihafizbegović i preneo pozdrave publici u Zaječaru.

- Doputovao sam iz dalekog Dubaja, gde već dugo živi moja koleginica Vesna Trivalić, koja mi je rekla da pozdravim svu prisutnu publiku u ovom pozorištu u Zaječaru – rekao je Hadžihafizbegović.

4.jpg

U predfestivalskoj večeri, u petak uveče publika u Zaječaru imala je priliku da odgleda predstavu “Sunce tuđeg neba” koju izvodi Puls teatar Lazarevac, u režiji Aleksandra Lukača.

Sutra je na program predstava “Jedan čovek dvojica gazda” Knjaževsko srpskog teatra “Joakim Vujić” iz Kragujevca.



 
Natrag
Top