Isus i slobodni zidari (masoni)

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Tako je, to ja i govorim. Subotom travnjak pokositi i cvetnjak urediti, ko ima, a neko po stanu usisavanje i pospremanje. Barem to ako nema nekih kanala za kopanje, tako da nedeljom, lepo, ko je vernik u crkvu a ko neće u crkvu, može lepo u prirodu ili kući odmaranje, ko sav pošten svet.
A ima i onih sektaša koji se subotom u paranoičnom strahu od umišljenog progona izmišljenih neprijatelja sakrivaju, bajajući ispod glasa namerno iskrivljeni biblijski nauk. Sreća, takvih ima malo (pojedinci) i uglavnom su bezopasni za okolinu u svom ograničenom shvatanju svega oko sebe uzrokovano vlastitim duševnim smetnjama. Dosadni su, to im je najveća mana i najljuće oružje, pa je pravo čudo kako već do sada nisu nikoga ubili dosadom. Premda ih je malo, tu su, među nama. Lako se prepoznaju subotom ...

ma šta to pričaš ??
kakvo košenje trave i cvjetnjaka subotom, kakvo usisavanje stana, kakvo kopanje kanala ??
petkom da, ali subotom NE
jer subota nije za to predviđena
probaj shvatiti ako ikako možeš što znači
POTPUNI ODMOR duha duše i tijela u subotnjem počinku
ako ti je to preteško danas, možda sutra prekosutra ipak shvatiš
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
ma šta to pričaš ??
kakvo košenje trave i cvjetnjaka subotom, kakvo usisavanje stana, kakvo kopanje kanala ??
petkom da, ali subotom NE
jer subota nije za to predviđena
probaj shvatiti ako ikako možeš što znači
POTPUNI ODMOR duha duše i tijela u subotnjem počinku
ako ti je to preteško danas, možda sutra prekosutra ipak shvatiš
A sta ti hoces reci?da sam ja Ili Gera napisali ove reci u bibliji?

quote_icon.png
Prvobitno napisao gerakules2
Isus je znao zato je i raspet,a znali su i apostoli samo TI i ostali neznate da ste pod krilom judomasona!Pavle je to jasno objasnio u galatima glava 2!

1 A potom na četrnaest godina opet iziđoh u Jerusalim s Varnavom, uzevši sa sobom i Tita.

2 Ali iziđoh po otkrivenju, i razgovorih se s njima za jevanđelje koje propovedam u neznabošcima, ali nasamo s onima koji se brojahu kao najstariji,
da uzalud ne trčim ili ne bih trčao.3 Ali ni Tit, koji beše sa mnom, i beše Grk, ne bi nateran da se obreže.4 I za lažnu braću koja dođoše i privukoše se da uhode slobodu našu koju imamo u Hristu Isusu, da nas zarobe;5 Kojima se ni sahat ne podasmo u pokornost, da istina jevanđelja ostane među nama.

6 A za one koji se brojahu da su nešto, kakvi bili da bili, ja ne marim ništa; jer Bog ne gleda ko je ko; jer oni koji se brojahu kao najstariji,
meni ništa ne dodaše;7 Nego nasuprot doznavši da je meni povereno jevanđelje u neobrezanima, kao Petru u obrezanima

8 (Jer Onaj koji pomaže Petru u apostolstvu među obrezanima Onaj pomaže i meni među neznabošcima,)


9 I poznavši blagodat koja je meni dana, Jakov i Kifa i Jovan, koji se brojahu da su stubovi, dadoše desnice meni i Varnavi, i pristadoše
da mi propovedamo u neznabošcima, a oni u obrezanima;

10 Samo da se opominjemo siromašnih, za koje sam se i starao tako činiti.

11 A kad dođe Petar u Antiohiju,
u oči njemu protiv stadoh; jer beše zazoran.

12 Jer pre dok ne dođoše neki od Jakova,
jeđaše s neznabošcima, a kad dođoše, ustručavaše se i odvajaše bojeći se onih koji su iz obrezanja.13 I dvoličahu s njim i ostali Judejci, tako da i Varnava prista u njihovo dvoličenje.(sto se moze reci za Laodikeju,spidy takodje)

14 A kad ja videh da ne idu pravo k istini jevanđelja, rekoh Petru pred svima: Kad ti koji si Jevrejin neznabožački a ne jevrejski živiš, zašto neznabošce nagoniš da žive jevrejski?

15 Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,

16 Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.

17 Ako li se mi koji tražimo da se opravdamo Hristom, nađosmo i sami grešnici,
dakle je Hristos grehu sluga? Bože sačuvaj!18 Jer ako opet zidam ono što razvalih, pokazujem se da sam prestupnik.

19 Jer ja zakonom zakonu umreh da Bogu živim; s Hristom se razapeh.


20 A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh, i predade sebe za mene.

21 Ne odbacujem blagodati Božje; jer ako pravda kroz zakon dolazi, to Hristos uzalud umre.

Pozdrav od Gere.




Da vidim brate da tvoje stihove koje si postavio su potpuno proignorisali subotari,a kako da ih komentarisu nemaju kud!pobio si ih u startu to se kaze ostali su bez texta. Govori faky!Kad budes Spedy, davao postove s argumentima onda cemo razgovarati ozbiljno.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
12 Jer pre dok ne dođoše neki od Jakova, jeđaše s neznabošcima, a kad dođoše, ustručavaše se i odvajaše bojeći se onih koji su iz obrezanja.13 I dvoličahu s njim i ostali Judejci, tako da i Varnava prista u njihovo dvoličenje.(sto se moze reci za Laodikeju,spidy takodje)
varaš se kolega, nisam ja dvoličan, nego za Krista odijeljen odavno

Kad budes Spedy, davao postove s argumentima onda cemo razgovarati ozbiljno.
trudio sam se uvijek pisati iznositi Biblijski nauk
argumenata je bilo u svim postovima, temama koje sam pokrenuo
pogledaj, prouči malo bolje

največe argumente o Bogu, Kristu i spasenju imamo svi u Bibliji, samo je pitanje da li če neki to smatrati kao valjani dokaz ili ne
u istinu će se ljudi sami uvjeriti, djelovanjem Duha Svetoga, drugog načina nema
čitajte , proučavajte Sveto Pismo i neka vam Bog Otac Jehova pomogne da shvatite istinu, molite se Bogu po Kristu i kada to učinite iz srca, iz dubine duše primit čete svjetlost istine
neka vas Duh Sveti vodi kroz cijelo Sveto Pismo

napominjem da slobodni zidari, ovo se odnosi na duhovno zidanje a ne na fizičko tjelesno, nikada nisu gradili na Božjem Zakonu 10.zapovijedi od samog postanka masona, pa neče taj preuzvišeni Zakon priznati sve do sudnjeg dana
odbacili su Savršeno mjerilo pravde, Zakon života, temelj kršćanske vjere, rezultat če im biti porazan
u samo jednoj noći, izgubit če sve ono oko čega su se trudili 6000.g., nemojte se i vi naći među njima
dokaz o nepromijenjivosti Božjeg Zakona, svi koji če tražiti u Svetom Pismu pronaći će
tko traži-pronaći će, tko kuca-otvoriti će mu se

“Ljubiti Boga znači držati zapovijedi njegove, a zapovijedi njegove nisu teške”
1. Ivanova Poslanica 5:3

Čuvaj zapovijed, neokaljano i besprijekorno, do pojavka Gospodina našega Isusa Krista. Njega če u svoje vrijeme pokazati On, Blaženi i Jedini Vladar, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara, Koji Jedini ima besmrtnost, i prebiva u svjetlu nedostupnu, kojega nitko od ljudi ne može vidjeti, niti je vidio , Njemu čast i slava Vjekovječna! Amen!
1. Poslanica Timoteju 6:14

Ako vršimo njegove zapovijedi, po tom znamo
da ga poznajemo. Tko tvrdi: Poznajem ga, a ne vrši
njegovih zapovijedi, lažac je i u njemu nema istine.
Ali tko god vrši njegovu riječ, uistinu, u tome je do
savršenstva došla ljubav Božja. Po tome znamo da smo u njemu.
Tko tvrdi da da ostaje u njemu, taj mora tako živjeti, kako je on živio.

1. Ivanova Poslanica 2:3
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
[SUP]6[/SUP] Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me.



[SUP]
7[/SUP] Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.


[SUP]8[/SUP] Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.
[SUP]9[/SUP] Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?


[SUP]10[/SUP] Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.


[SUP]11[/SUP] Verujte meni da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako li meni ne verujete, verujte mi po tim delima.
[SUP]12[/SUP] Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom;


[SUP]13[/SUP] I šta god zaištete u Oca u ime moje, ono ću vam učiniti, da se proslavi Otac u Sinu.

[SUP]14[/SUP] I ako šta zaištete u ime moje, ja ću učiniti.
[SUP]15[/SUP] Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.


[SUP]16[/SUP] I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:


[SUP]17[/SUP] Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti.

[SUP]20[/SUP] U onaj ćete vi dan doznati da sam ja u Ocu svom, i vi u meni, i ja u vama.


[SUP]21[/SUP] Ko ima zapovesti moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.(Znaci posto smo u NZ-tu Isus kaze da drzimo zapovesti njegove dve koje je dao najvece!)

Kazes da Oca nije video niko!?Nadam se da si procitao gornje stihove,procitaj i 1 Mojsijevu 18g gde Gospod razgovara s Avraamom oci u oci.

Pozdrav.
 
Natrag
Top