Islanđani: Nemamo šta da izgubimo, mi smo već pobednici

Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
Islanđani: Nemamo šta da izgubimo, mi smo već pobednici

5262dbf6e88150d7e367cae7cfd3febe.jpeg


Trener reprezentacije Islanda Heimir Halgrimson rekao je danas da njegova ekipa nema šta da izgubi na utakmici protiv Engleske i da su fudbaleri te zemlje već nacionalni heroji.

"Mi na ovoj utakmici možemo samo da dobijemo. Naši igrači su su već osvojili srca naroda na Islandu. Ako sutra odigraju dobro, zauvek će ostati pobednici. A, ako pobedimo Englesku, njihov život će se zaista promeniti. Islandski fudbal je nešto o čemu se priča", rekao je Halgrimson.

Island je jedno od najvećih iznenađenja Evropskog prvenstva u Francuskoj, a u osmini finala će se sastati sa Engleskom, koja će biti veliki favorit.

Selektor Islanda Lars Lagerbek rekao je da u toj reprezentaciji vlada posebna atmosfera.

"Ovi igrači se dobro poznaju još od kad su bili deca. Zajedno su odrasli. Ovde je atmosfera zaista fantastična", rekao je Lagerbek.

Lagerbek je ranije vodio Švedsku, sa kojim u pet utakmica nije izgubio od Engleske. On je kazao da očekuje nastavak tradicije.

"Slična je situacija u Švedskoj i Islandu. Znamo stil Engleske, način na koji igra i to se nije mnogo menjalo prethodinih godina. Jedina njihova prednost je individualni kvalitet, ali ne znam koliko je ta prednost velika. Engleski fudbal je dobar", kazao je Lagerbek.

Jedan od najboljih islandskih fudbalera Gifli Sigurdson rekao je da je čast igrati protiv Engleske na velikom takmičenju.

"Neverovatan je osećaj zbog svega što smo uradili i što imamo šansu da prođemo u četvrtfinale. To je zaista neverovatno. Naredna utakmica će biti velika, nešto o čemu ste sanjali kao mali. Sigurno je da ćemo biti spremni za duel", rekao je Sigurdson. Utakmica će se igrati u ponedeljak od 21.00 u Nici.

(Beta)


Izvor: sport.blic.rs
 
Natrag
Top