ip kamera - povezivanje

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Probacu ovo sutra, a ako ne uspem nista da uradim onda lepo nek plati 500 din svakog meseca za fixnu ip adresu i problem resen
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kad zavrsite sa fiksnom, posalji mi konacni IP da podignem tu mali ftp server za download, da rasteretim malo linkove sa drugih mesta. Takodje proveri prvo sa provajderom da li je ovo bas tako kako smo pricali, da ne ispadne posle da ne moze.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Na zalost nisam danas nista mogao da uradim jer nisam imao pristup ruteru jer niko nije bio kod kuce :( Pokusacu sutra ponovo
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Glavna fora i draz cele ove vragolije je da i ne treba niko da bude kod kuce. Nego ti stajanjem ispred kuce ili iz kola ili bicikla doteras ovo. Prvo se normalno uloguses sifrom preko wifija, ko kod normalne upotrebe interneta, a onda preko browsera udjes u podesavanja, takodje sa ovom drugom sifricom od rutera i podesis.
Treba biti malo dosetljiv, a kolko se secam ti si vec i prosao nas mali trening, pa cak i preko mobilnog gde si odrzao ono malo predavanje. E, a u pravu si, ako vrsis neke izmene prvo kopiraj stranice, odnosno podesavanja u ruteru, da ako nesto zeznes imas podlogu za opravak uz kapucino.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ako mi verujes, to sam i ja hteo da uradim. Imam laptop, punjac za auto za laptop i sta mi vise treba. Sifru vec imam sto je logicno :) , ali ne problem ruter jer ga moram vratiti na fabricka podesavanja jer je operater promenio sifru za logovanje. Zvao sam da pitam koja je sifra, ali one koje su mi rekli kao moguce nisu tako da sam resio da odradim reset rutera, ali je gazdarica neoravdano odsutna.

Svidja mi se sto slicno razmisljamo ;)


Samo da napomenem da su Svajcarski i Austrijski ruteri izuzetno ranjivi ako imaju ukljucen wps i za cas im se provali sifra :D To sam testirao kada sam isaou Švicu sa drugom po neki auto :D

Kada smo svercovali taj auto naleteo sam na nekoj spediciji na kolege Krusevljane pa sam danas obucavao jednog od njih kako da provaljuje sifre
Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da ali njihovi ruteri imaju sekjuriti da se zapale ako pogresno uneses sifre, pa ce posle morati sa ramenom da razbivas vrata da ugasis ajkovinski pozar, ..pa povedi masivnog kolegu fizickog vaspitanja u slucaju akrepne nuzde. Ma jok ako nece nece, briga te ...sta se moze visa sila.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Resetovao sam ruter jer je stavljena sifra prilikom logovanja i izgubio sam internet. Glupi provajder mi je rekao da slobodno mogu da resetujem ruter i evo sta se desilo. Sutr ih zovem da odu da srede problem i vise se ne zezam sa tom kamerom jer mi je preko glave. Ako kupim sebi ip kameru zezacu se oko podesavanja, a za druge vise necu
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Cudi me da si i ti pao na taj njihov stari trik. Kod ozbiljnih provajdera stoji pravilo da ti nista ne pipas jer se intervencija naplacuje papreno. Verovatno sad radosno ocekuju tvoj poziv i trljaju dlanove, ..pada prasence. Ako ne celo, a ono bar kilo kremenadle uz dobar shpricer. Sad zavisi i koja vrsta pasworda je bila posto se default password odprilke i zna, a ima i par alata koji traze, i snage recnika itd.
Ima i dobra strana u svemu ovome, kad dodju zamoli ih i da kameru povezu. Kazi im da je kao bila povezana i kamera, a ti si to kao kasno shfatio, tek kad je vlasnik iz druge zemlje poslao poruku s pitanjem zasto vise ne vidi svoju kucu. Ko zna mozda padnu na ovo, zavisno od naivnosti deckica u intervenciji, a i sire.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Znam kako oni funkcionisu jer sam bio njihov korisnik i namestao sam opremu, zvao ih da aktiviraju naloge i davali su mi podatke da unosenje u ruter. Mogao bih ja to sam da unesem tako sto bi ih pozvao i sto bih uneo podatke koje mi daju, ali sam udaljen nekih 40-ak km od tog prijatelja kome sredjujem kamere pa zato nisam u mogucnosti da odem ako nemam obaveze u skoli. Cudno mi je bilo kada mi je gazda rekao da sme da se resetuje ruter jer znam da nekad nije smeo da se resetuje bas iz tog razloga, ali sam ja sve podatke uvek imao kao screenshotove pa sam mogao sam da ih vratim za cas posla.

Zvao sam operatera i rekli su mi da baka odnese ruter kod njih i da ce joj oni uneti sve potrebne podatke. Nece joj nista naplatiti jer znam kako funkcionisu, a baka je zavisnik od interneta tako da je sigurno poludela jer nije imala net jedan dan :) Zarazio sam internetom i socijalnim mrezama sve matorce u tom selu. Inace to je vlasko selo i ljudi su prepuni love ;)

Sto se kamera tice, nece prijatelj da oni cackaju dok on ne dodje kuci za mesec dana tako da ce ovako ostati jos neko vreme pa ce mu oni to namestiti jer ja nisam mogao.
 
Natrag
Top