Institucionalizovana laž

Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Nisam rad sloziti se da je institucionalizovana laz stara koliko i covek.
Pojam kao takav je i nastao onog momenta kad je covek postao svestan te drushtvene devijacije.

Citam sad ovu moju predhodno napisanu recenicu i ne mogu da odvojim oci od ovog "svestan". Nekako mi je kao trn u oku.
Smatram da ljude delimo na nesvesne i polusvesne. Uspavane i pospane.

Onog trenutka kad smo se odmetnuli od nashe prirodne sredine, prirode same, poceli smo da se gasimo. Kao da smo se "odshtekali" od zivotne sile i svesti. Neki to vide i kao udaljenje od Boga,(nazovite to kako god zelite) no na isto mu dodje.

Dejvid Ajk je mnogo lepo opisao ovaj drushtveni fenomen pa ko ima vremena i vlada eng. jezikom moze da pogleda raznorazna njegova predavanja na ovu temu.

Postoji jedna knjiga koja je na mene ostavila jak utisak.Zove se Hologramski svemir od Majkla Talbota. (evo download linka za one koji zele da je procitaju u PDF-u) -->
Talbot Michael - Holografski Svemir.pdf - 4shared.com - document sharing - download

Dakle, sve dok je covek ziveo sa prirodom, koristio je sva svoja cula, pri cemu je mozak vise radio u Beta rezimu, odnosno koriscenje kriticke svesti.

Coveku je televizija kao masmedij tako perfidno ubacen u zivot da ga jednostavno nismo ni svesni koje nam zlo cini.Totalne lazi i josh gore poluistine se putem nje direktno pohranjuju u nas mozak. AKo mi kao mi i nismo svesni ljudske prirode, verujte da ima pojedinih koji su je svesni, i koji na najgori moguci nacin koriste to znanje i principe za svoje licne interese ( totalna vlast/kontrola ).
Ajk je to veoma lepo opisao kao "Problem-reakcija-resenje". Evo o cemu se radi.
Svesni smo sveta u kome zivimo. Slozicete se samnom da ovo danas mozemo nazvati savremeno robovlasnicko drustvo. Postoje samo malobrojni vladari i ostatak poslusnickog drustva.

Ranije je bilo dovoljno pozvati se samo na ime,titulu ( bozije poreklo ) i narod bi to prihvatao. Da ti neko oduzme slobodu, da si u kavezu, telo i duh bi se pobunio.
Pronasao bi uzrok cinjenicnog stanja i borio bi se protiv toga. Njihov sistem bi se urushio sam od sebe. Videli smo kako prolaze diktatori. Pre ili kasnije dodje do "kriticne mase" i stvar pukne.

Danas se to radi na mnogo perfidniji nacin. Nevidljivi kavez, nevidljiva tamnica, privid slobode. Kako se boriti protiv necega sto ne mozesh da osetish i identifikujesh kao takvo.
Vratio bi se na ovo predhodno Ajkovo "Problem-reakcija-resenje".
Malobrojna vladajuca kasta koristi ovu odavno oprobanu i veoma uspesanu formulu.
Evo kako se dobrovoljno (citaj nesvesno) odricemo sloboda.

Dacu primer ex yu.
Zele globalizaciju u svakom smislu( jedna svetska vlada,jedna svetska vojska, jedna svetska banka i cipovanje kompletne populacije).
Na pocetku,tvorice se unija na kontinentalnom nivou . Americka unija, Evropska unija, Africka, Azijska itd...
Jugoslavija je bila relativno nezavisna zemlja. Ako nesto funkcionise zasto bi se menjalo, zar ne ?
"Problem-reakcija-resenje" kaze sledece.
Napravicemo problem, destabilzovacemo. Dovescemo do takve bezizlazne situacije, usled koje ce oni sami traziti resenje za izlazenje iz nje ( to je unapred znana reakcija ). Na kraju dolazimo mi sa resenjem.
Da li to bio kredit, ili vojna aliansa ili ujedinjenje na nivou unija, nebitno.
Izmislise globalni terorizam, zaplasise narod, iscenirase svakojake napade i narod svesno dade svoju slobodu zarad privida sigurnosti.
Kako menjati drustvo rapidno ?
Samo uz pomoc svetskih ratova. Posle svakog svetskog rata, narod i svet kompletan nikad vise nije bio kao pre njega.
Znamo posledice I i II.
Postoje ozbiljne sumlje da ce napraviti i treci. Taj bi uzeli kao izgovor " da rata vise nikad ne bude" ! A resenje se namece samo od sebe: " Svetska vlada, svetska vojska, svetska banka i cipovanje populacije". Kraj.

Pogledajte nasu drzavu. Uzecemo je za primer.

Poenta je samo da narod bude na ivici egzistencije.
Kriminal cveta, cene skacu, plate smanjuju, nevine zrtvuju, zlim prastaju, drakonsko zakonodavstvo, korupcija itd itd...
Sve sve, samo da se zavuces u svoju kucu (citaj zatvor ) !
Idi radi za hleb. Daju ti tek toliko da prezivis, kao i robovima pre 3000 godina sto su davali. Od muke se sam zakljucas u sopstveni zatvor i ukljucis TV. A tu te doceka "terapija" u vidu Farme, VB, Granda, Milana tarota i politickih nebuloza. teledirigovano zatupljivanje, dizanja faktora stresa ( kad god i kako god pozele ), i straha. Straha za egzistencijom. Male su sanse da dignes glavu sve i da hoces... sorry
Sve to nekako tiho udje u nase zivote, neprimetno.

Televizija je babysiter broj 1 u svetu.
Zamislimo se kome ostavljamo i ko nam "vaspitava" decu :vorred:
Svima nam je poznata ona " od malena se uci !"
Frojd lepo kaze "dete je otac coveka"
Skolstvo je kreirano tako da stvori armiju poslushnika u cijem ce mozgu dominirati Alfa (nesvesni,hipnoticki ) rezim umesto kriticke svesti!


Dokazano je da dok je gledamo TV, mozak radi u Alfa rezimu. Kao da smo u hipnotickom transu. Mozak sve upija i registruje. Znamo da je svest samo mali deo - sve ostalo je nashe podsvesno. Zato sve te lazi i poluistine prolaze. Zato sto ne ukljucujemo kriticku svest. Odlicno je sve to lepo opisano u Talbotovoj "hologramski svemir".
Vecina je gledala film Matrix.
Kako se covek da zavarati svojim culima.
A znamo da je sve samo u nasoj glavi jedna el. impuls, jedna odredjena frekfencija, odnos odredjenih hormona i mi cemo "osetiti" (detektovati) hladnocu, tugu, slatkocu, svetlost wacko2:???::vorred:

S'vedrije strane gledano izgleda da ipak kao rasa evoluiramo, u duhovnom smislu.
Kazu pojedni da su ovo godine budjenja. Uzecu za primer zadnjih 50-60 godina.
Ranije bi covek koji ubije 5 slonova i 10 lavova bio veoma cenjen i hrabri lovac - danas se takav zove ubica.
Ranije se nije vodila briga o ekologiji - danas se svest o tome rapidno menja.
Atomsko oruzje i svakojake probe - danas postoji zabrana atimskoh proba .
Farmakologija/medicina se sve vise okrece tradiconalnim (kazu alternativnim) vidovima lecenja.
Radjaju se mnogo pametnija i svesnija deca(kako sebe tako i svoje okoline) no sto smo to mi ikada bili.
Sto se pre probudimo i uvidimo problem, imacemo vice sanse da iz iz njega izadjemo.
Ne znam. Mozda ipak na posletku, ima nade za nas. :roll:
 
Natrag
Top