Instalacija Windows XP sa USB sticka

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331


rM01URF.jpg


Za pripremu i instalaciju Windows XP sa USB sticka potrebno je.....

- Maleni program USB Multiboot 10 koga imate na linku........

:download:


Kod:
http://www.filefactory.com/file/9bd543oiznv/USB_MultiBoot_10.7z


- Instalacioni disk Windows XP (po mogucstvu SP3,i pre nego sto pocnemo sam proces obavezno zapisite serijski broj Windowsa jer ce nam zatrebati u toku samog procesa)

- USB Stick (velicine u zavisnosti od vaseg Windowsa )

Kada smo sve ovo pripremili mozemo da pocnemo sa pripremama.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kako instalirati Windows XP sa USB-a
DEO PRVI.......

Posto ste skinuli u racunar program USB Multiboot 10 raspakujte ga na jednoj od particija na vasem Hard disku u racunaru(ja sam ga smestio u C particiju).....broj 1





U vas CD ili DVD rom ubacite instalacioni disk Windows XP SP3.....predhodno zapisite njegov serijski broj na papir,te drzite pritisnuto dugme na tastaturi Shift pre i za vreme ubacivanja instalacionog diska,a i nakon toga nekih dvadesetak sekundi da se istalacioni disk nebi bootovao i krenuo sa instalacijom Windowsa.....Posto ovo obavili sada mozete prikaciti vas USB stick na ispravan usb slot u racunaru (usb ulaz) te pobrisite sve sa usb sticka ako imate uopste nesto na njemu.Ja cu koristiti za raspoznavanje program Total Commander(vi nemorate vec jednostavno samo zapamtite lokacije gde se nalazi program USB Multiboot 10 (particija C) .......broj 2 i takodje upamtite slovo vaseg CD ili DVD roma u kojem ste ubacili instalacioni disk Windowsa(naravno ako imate vise romova) a u mom slucaju je u pitanju slovo F.....broj 3





Odite sada u folder USB_MultiBoot_10 i pokrenite datoteku USB_MultiBoot_10.cmd duplim klikom misa.....broj 4





Otvorice vam se Comand prompt prozor ,sacekajte da dobijete u njemu poruku Press any key to continue a zatim pritisnite Enter na tastaturi (mozete i Shift ili Speace dugme -nebitno) .......broj 5,a takodje jako vazna stvar je da ovaj prozor nesmete zatvarati nikako tokom celog procesa formiranja Windowsa na vasem USB sticku......





Zatim ce se u prozoru pojaviti tekst sa zahtevom da izaberete opciju....
P - PeToUSB - >FAT format – Max 2 GB
H - HP USB Disk Storage Format Tools
N - No Format
Upisite veliko slovo P i pritisnite Enter....broj 6





Program ce prepoznati nas USB Stick i u novootvorenom prozoru iscekirajte Quick Format i Enable LBA......broj 7 a zatim kliknite na Start......broj 8






Zatim kliknite na Yes(Da)......broj 9


8yFSZJv.jpg



Na sledece pitanje dali sigurno zelite formatirati stick takodje kliknite na Da.....broj 10



l0vryXA.jpg

Sacekate da se stick formatira do kraja.......broj 11





A zatim po zavrsetku formatiranja u novom prozoru kliknete na Uredu......broj 12





Ovaj maleni program nam vise nece trebati te ga zatvorite na Close.......broj 13





Po zatvaranja PEToUSB prozora aktivira nam se ponovno Comand Prompt prozor na kojem se pojavljuju pitanja sa opcijama PATH staze do našeg CD-roma u kojem se nalazi Bootabilni Windows instalacioni CD,mi cemo upisati 1 i kliknuti na Enter na tastaturi.....broj 14





U novom prozoru pronalazimo nas instalacioni disk Windovsa (u mom slucaju F)....obelezimo ga levim klikom misa.....broj 15 a zatim kliknemo na OK......broj 16





U novom prozoru kliknite na Ne.....broj 17





Ponovo kliknite u novom prozoru na Ne...broj 18





Ponovo kliknite na Ne.....broj 19 (jer ionako ce vam ti podatci biti trazeni ponovo).....



 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
DRUGI DEO.......

U novootvorenom prozoru upisite Ime windowsa (ja sam recimo upiso Boki71) a zatim kliknite na Ok.......broj 21





Zatim upisite ime organizacije po zelji(ja sam recimo Crospectator)....broj 22





Ovde morate upisati tacan serijski broj vaseg Windowsa (za kojismo rekli na samom pocetku da zapisete negde na papiru recimo).....a zatim kada upisali kliknemo misem na Ok.....broj 23





U sledecem prozoru gde trebamo upisivati podatke pojavice se * sto znaci default.....tako cemo i ostaviti i nista necemo dirati vec samo kliknuti na OK......broj 24





U sledecem prozoru o vremenskoj zoni upisacemo samo broj 110(sto znaci +1 sat) te kliknuti na OK......broj 25





U sledecem prozoru imenujemo radnu grupu po svojoj zelji......ja sam ostavio kako je i bilo Workgroup tekliknite na OK.....broj 26





Posto popunili potrebne podatke u novootvorenom prozoru kliknite na Uredu.......broj 27





Otvorice nam se prozor Comand prompta gde cemo upisati broj 2 (pronalazenje putanje do naseg USB Sticka).....te pritisnuti dugme Enter na tastaturi.....broj 28





U novootvorenom prozoru pronadjite u racunaru vas USB Stick(kod mene je na slovu K)...obelezite ga levim klikom misa te zatim kliknite na OK.....broj 29





U prozoru Comand promta zatim cemo upisati broj 3 (opcija koja znaci da zelimo kopirati sve potrebne datoteke sa instalacionog diska na USB Stick)......te posto upisali broj kliknemo na dugme Enter na tastaturi.....broj 30



1sSH7.jpg


Potvrdicemo da zelimo iskopirati i u novootvorenom prozoru kliknuti na Da.......broj 31



caP2Jq.jpg


Kopiranje ce potrajati malo......te sacekamo da se obavi proces do kraja.........



va2i5mOV.jpg


Po zavrsetku kopiranja dobijate poruku o uspehu vaseg kopiranja.Ako je poruka Succes znaci daste uspesno iskopirali vas Windows sa instalacionog diska na USB Stick....te zatim kliknite potvrdno na Da.....broj 32


5YISn.jpg


Preostaje jos da pritisnete na tastaturi dugme SPEACE i zatvorite prozor Comand prompta.......


gn2ZN0.jpg



Preostaje da se jos uverimo da su datoteke uspesno iskopirane na nasem USB Sticku(da vas nebuni ,malo ce se razlikovati od instalacionih datoteka na windows disku jer ce ih biti vise.....)


kaA4qp9.jpg


Mozete se i uveriti u velicinu iskopiranog windowsa na vasem USB Sticku koja takodje odgovara windowsu....





Sada smo nas USB Stick napravili bootabilnim i sa njim mozemo instalirati windows na kom god racunaru zelimo......Ovo mozda izgleda komplikovano,medjutim jako je jednostavno a ja sam se potrudio da bas u detalje korak po korak objasnim ceo tok ove radnje........
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
INSTALACIJA WINDOWSA....



Posle zavrsene pripreme USB sticka i kopiranje svih potrebnih datoteka na USB sa instalacionog diska windows,trebamo prvo podesiti racunar u kome zelimo instalirati windows za bootanje sa USB Sticka.

Na racunaru potrebno je prilikom podizanja sistema pritisnuti na tastaturi dugme DEL ( Delete ) za ulazak u Bios, a na laptopovima za ulazak u BIOS obicno treba pritiskati na tastaturi dugme F2.

U Biosu potrazimo deo Advanced BIOS Features te na First Boot Device postavite da vam se racunar boota sa USB-HDD.Izadjite iz BIOS-a snimite promjene na pitanje Save to Cmos and Exit (Y/N)? napisite Y ,te ubacite USB stick u usb ulaz racunara i zatim iskljucite ili resetujte racunar.okrenite racunar i sacekajte da vam se sistem boota sa USB Sticka a samim time i pokrene instalacija windows XP.Pojavice vam se prozor gde cete odabrati prvu opciju - Begin TXT mode Setup Windows XP,Never Unplig USB-Drive .......te kliknite na tastaturi na dugme Enter i klasicna instalacija krece.....
Posle prvog restarta pojavice se prozor na kojem treba odabrati opciju 2 - Continue With GUI Mode Setup Windows XP....te ce se instalacija nastaviti dalje.U toku kompletne instalacije ako kojim slucajem zatrazi od vas ime konpanije,serijal windowsa.......upisite jer ga ocigledno nije upamtio...
Po zavrsenoj instalaciji istim postupkom udjite u Bios kao na pocetku i vratite da vam se sistem dize sa HDD..(hard diska),dakle da First Boot bude HDD.....To bi bilo ukratko to......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF......

:download:


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!696&authkey=ALSIH1y4KRcZgE8" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Odlican tutorjal!
Gde mogu da skinem program posto mi je potreban jer hocu da dignem sistem...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Odlican tutorjal!
Gde mogu da skinem program posto mi je potreban jer hocu da dignem sistem...

U prvom postu imao si adresu za download istog.......a ona je

Kod:
http://www.911cd.net/forums//index.php?act=attach&type=post&id=1054

Pozzzzz.....
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Evo vec neko vreme cekam ali ne znam zasto nece da mi otvori slike tutorijala u celosti, samo vrhove slika...
 
Natrag
Top