Inijesta:Novac me ne zanima previše

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Inijesta:Novac me ne zanima previše
7. avgust 2009.

20696599874a7c16e669690084484511_big.jpg


Fudbaler španskog šampiona Barselone Andres Inijesta izjavio je da je zadovoljan svojim ugovorom i da od čelnika kluba neće tražiti povećanje plate.


Barselona je nedavno dovela bivšeg napadača Intera Zlatana Ibrahimovića za 66 miliona evra, nakon čega su navodno pojedini igrači evropskog prvaka zatražili povećanje plate. Očekuje se da će povišicu dobiti Lionel Mesi, dok je Inijesta, jedan od najvažnijih igrača katalonske ekipe, rekao da ga novac ne zanima previše.


"Pre godinu i po dana produžio sam ugovor sa Barselonom, ali ako čelnici kluba odluče da mi ponude novi ugovor na osnovu mojih zasluga, ceniću njihov gest", izjavio je Inijesta španskim medijima.

"Nisam tražio novi, bolji, ugovor. Nikada od kluba ne bih tražio ni evro. Oni su mi uvek slali ponude i ja sam ih prihvatao. Moram priznati da sam zahvalan Barseloni", dodao je on.

Inijesta je istakao da mu je želja da ostane u Barseloni do kraja igračke karijere.

"Sazreo sam na ličnom i profesionalnom nivou. Osećam se kompletno, pun snage i optimizma. Želim da igram još dogo u Barseloni, možda i do kraja karijere", rekao je Inijesta.

Takođe, Inijesta je ocenio da mu je gol, koji je postigao u polufinalu Lige šampiona protiv Čelsija prošle sezone promenio život. On je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao izjednačujući pogodak na ’Stamford Bridžu’ posle čega su Katalonci prošli dalje zahvaljujući golu u gostima. Barselona je nakon toga u finalu savladala engleski Mančester junajted sa 2:0.

"Taj gol mi je promenio život. Sećaću se tog pogotka sve dok budem živ", rekao je on.
 
Natrag
Top