LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Iluzija je, najkraće rečeno, pogrešna percepcija stvarnosti. To je pogrešan ili izobličen opažaj nekih stvarnih pojava, uslovljen izvjesnim objektivnim ili subjektivnim činiocima. Iluzije se mogu javiti u svim oblicima čulnog opažanja. Za razliku od halucinacija, koje nisu zasnovane na nekom realnom objektu, iluzije to uvijek jesu, samo što taj realni objekat opažaju iskrivljeno i netačno.
Jeste li nekada imali takvo iskustvo i kako je to izgledalo?

Evo jedne interesantne PC iluzije. Slijedite upute i vidjećete kako ćete se iznenaditi!
VcEiQ.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.10.2011
Poruka
15
Nakon sprovedenog testa videla sam prijatan muški lik ali i doživela ugodni osećaj.

Ako je iluzija osećaj koji mi godi, nikada neću bežati od nje. Jedno mi je važno - znati kada se zaustaviti jer, u protivnom, iluzija bi postala zabluda nakon koje redovno dolazi do razočaranja.

Iluziju sami sebi nesvesno kreiramo ali je svesno moramo odbaciti u pravom trenutku.

Jedna davna iluzija mi je donela najveće zadovoljstvo kada sam osećala vrhunac duhovne sreće i ja to nazivam "duhovni orgazam". Sada je se sećam kao jedan od mojih najlepiš perioda i uvek s radošću i ogromnim zadovoljstvom.

Čovek bez iluzija ne može i ne odnosi se samo na međuljudske odnose već i na svet oko sebe.
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Nakon sprovedenog testa videla sam prijatan muški lik ali i doživela ugodni osećaj.

Ako je iluzija osećaj koji mi godi, nikada neću bežati od nje. Jedno mi je važno - znati kada se zaustaviti jer, u protivnom, iluzija bi postala zabluda nakon koje redovno dolazi do razočaranja.

Iluziju sami sebi nesvesno kreiramo ali je svesno moramo odbaciti u pravom trenutku.

Jedna davna iluzija mi je donela najveće zadovoljstvo kada sam osećala vrhunac duhovne sreće i ja to nazivam "duhovni orgazam". Sada je se sećam kao jedan od mojih najlepiš perioda i uvek s radošću i ogromnim zadovoljstvom.

Čovek bez iluzija ne može i ne odnosi se samo na međuljudske odnose već i na svet oko sebe.
jako mi prija vaše iskreno i produhovljeno izlaganje, vidite nekada su iluzije zapravo vizije, nečega što duboko nosimo u sebi, a nije ga moguće artikulisati rječima, zo npr. važi i za muziku, muzika nam daje pobudu, da sebe i sjet oko sebe vidimo na bolji i ljepši način, toliko, hvala
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2011
Poruka
15
... npr. važi i za muziku, muzika nam daje pobudu, da sebe i sjet oko sebe vidimo na bolji i ljepši način, toliko, hvala

Ovim ste samo potvrdili suptilnu misao Bodlera: "Muzika je najsugestivnija umetnost preko koje se dospeva u idealno područje čiste lepote."

I najteže prepreke, brige, tuge, teskobe, stremljenja, čekanja, razočaranja, očaranja, želje, sreću, zadovoljstvo... daleko lakše nosimo dok se u nama čuje muzika.

Iluziju koju sam spomenula stvorila je upravo muzika kao spona, i odvela me negde van domašaja proseka koji nikada ne obezbeđuje uzvišeni osećaj pa neka se on zove i iluzijom.

Hvala Vama!
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2013
Poruka
10
Baš sam pre neki dan čitala o iluzijama i svidela mi se ova misao ,, Stvarnost i Iluzija su JEDNO ISTO, samo što mi, robujući EGU, istinski ne poznajemo „ni jedno, ni drugo“.

Takođe, preporučujem svima da pročitaju knjigu Ričarda Baha - ,,Iluzije''.
 
Natrag
Top