Ikone Gospoda Isusa Hrista

UPLOADER
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
1.824















































 
Poslednja izmena od urednika:
UPLOADER
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
1.824
http:// АКАТИСТ ПРЕСЛАТКОМ ГОСПОДУ НАШЕМ ИСУСУ ХРИСТУ Кондак 1. Теби Војводо, који се бориш за нас, и Господе, Победитељу пакла, ја Твоје створење и слуга, избављен од вечне смрти, узносим похвале. Но пошто имаш милосрђе неисказано, ослободи свих опасности мене који вапијем: Исусе Сине Божији помилуј ме! Икос 1. Творче Анђела и Господе Сила, отвори мој збуњени ум и језик за похвалу пречистог имена Твога, као што си у старини глувоме и немоме одвезао слух и језик, па Ти говораше кличући овако: Исусе свечудесни, Анђела удивљење! Исусе свесилни, прародитеља избављење! Исусе преслатки, Патријарха величање! Исусе преславни царева укрепљење! Исусе премили, Пророка испуњење! Исусе предивни, Мученика крепости! Исусе светихи, монаха радости! Исусе свемилостиви, свештеника сладости! Исусе свежалостиви, посника уздржање! Исусе свесладосни, преподобних радовање! Исусе сведрагоцени, девственика целомудрије! Исусе предвечни, грешника спасење! Исусе Сине Божији помилуј ме! Кондак 2. Господе, као што си се у оно време, видећи удовицу где силно плаче, смиловао, и васкрсао њеног сина кога су носили да сахране, тако се и на мене смилуј Човекољупче, и васкрсни умртвљену гресима душу моју која кличе: Алилуја! Икос 2. Тражећи да схвати оно што је несхватљиво, Филип говораше: Господе покажи нам Оца. А Ти му рече: Толико си времена са мном, зар ниси сазнао да је Отац у мени и ја у Оцу? Стога Неиспитани, са страхом ти кличем: Исусе, Боже предвечни! Исусе, Царе свесилни! Исусе, Господару дуготрпељиви! Исусе, Спасе свемилостиви! Исусе, чувару мој предобри! Исусе, очисти грехе моје! Исусе, уклони безакоња моја! Исусе отпусти неправде моје! Исусе, надо моја, не остави мене! Исусе, помоћниче мој не одгурни мене! Исусе, створитељу мој не заборави мене! Исусе, пастиру мој, не погуби мене! Исусе, Сине Божији, помилуј ме! Кондак 3. Вишњом силом, Исусе, обукао си апостоле док су седели у Јерусалиму, обуци у топлоту Твога Светога Духа и мене нагог и без икаквог доброчинства, и дај ми да ти с љубављу певам: Алилуја! Икос 3. Имајући богатство милостђа, Исусе, призвао си царинике и грешнике и невернике. Не презри сада ни мене који сам сличан њима, него као скупоцено миро прими ову песму: Исусе, сило непобедива! Исусе, милости бесконачна! Исусе, красото пресветла! Исусе, љубави неисказана! Исусе, Сине Бога живога! Исусе, помилуј ме грешнога! Исусе, услиши ме у безакоњима зачетога! Исусе, очистиме у гресима рођенога! Исусе, научи ме непотребнога! Исусе, просвети ме тамнога! Исусе, очисти ме нечистога! Исусе подигни ме блуднога! Исусе, Сине Божији, помилуј ме! Кондак 4. Имајући буру сумљалачких помисли, Петар почне тонути, но угледавши Тебе Исусе, где у телу ходиш по води, он познаде да си Ти истинити Бог, и добивши руку спасења рече: Алилуја! Икос 4. Чувши Господе, где пролазиш путем, слепи вапијаше: Исусе, Сине Давидов помилуј ме! И дозвавши га Ти му отвори очи. Тако, просвети милошћу Твојом мислене очи срца и мене који вапијем и говорим: Исусе, небеских створитељу! Исусе земаљских искупитељу! Исусе, преисподњих истребитељу! Исусе, свеколике творевине украситељу! Исусе, душе моје утешитељу! Исусе, ума мога просветитељу! Исусе, срца мога весеље! Исусе, тела мога здравље! Исусе, Спаситељу мој спаси ме! Исусе, светлости моја, просвети ме! Исусе, од сваке муке избави ме! Исусе, спаси ме недостојног! Исусе, Сине Божији помилуј ме! Кондак 5. Као што си нас, Исусе, у оно време искупио својом божанском крвљу од клетве законске, тако нас ослободи замке у коју ђаво уплете телесним страстима, блудним дражењима и злом мрзовољом, нас који Ти кличемо: Алилуја! Икос 5. Јеврејска деца видевши у облику човечијем Онога који је руком саздао човека и схвативши да је Он - Господ, похиташе да Му гранчицама укажу поштовање, кличићи осана! Ми пак, приносимо Ти песму, говорећи: Исусе, Боже истинити! Исусе, Сине Давидов! Исусе, царе преславни! Исусе, јагње беспрекорно! Исусе, пастиру прекрасни! Исусе, хранитељу у детињству моме! Исусе, чувару у младости мојој! Исусе, похвало у старости мојој! Исусе, надо у смрти мојој! Исусе, животе по смрти мојој! Исусе, утехо моја на суду Твоме! Исусе, жељо моја не постиди ме тада! Исусе, Сине Божији помилуј ме! Кондак 6. Испуњавајући, Исусе, проповед и речи богоносних проповедника, јавио си се на земљи и, несместив, поживео си са људима, и болести наше узео на себе. Стога, ми исцељени Твојим ранама, навикосмо да Ти певамо: Алилуја! Икос 6. Светлост истине Твоје засија васељени и обмана ђаволска би прогнана, јер идоли, Спаситељу наш, не подневши Твоју снагу, падоше. А ми, добивши спасење, кличемо Ти: Исусе, истино која прогони обману! Исусе, светлости која си изнад свих светлости! Исусе, царе који савлађујеш свачију силу! Исусе, Боже који боравиш у милости! Исусе, хлебе животе насити ме гладнога! Исусе, изворе разума, напој ме жеднога! Исусе, одећо весеља, одени ме трулежнога! Исусе, покривачу радости, покрији ме недостојнога! Исусе даваоче молитељима, дај ми плач за грехе моје! Исусе, проналашче тражитеља, пронађи душу моју! Исусе, отворитељу онима који куцају, отвори срце моје јадно! Исусе, искупитељу грешних, очисти безакоња моја! Исуе, Сине Божији помилуј ме! Кондак 7. Желећи да откријеш сакривену од века тајну, Исусе, Ти си као овца био вођен на заклање, и као јагње нем пред онима који га стриже, а као Бог васкрсао си из мртвих, и са славом си се узнео на небеса, и подигао са собом нас који кличемо: Алилуја! Икос 7. Јавивши нам се, Творац показа дивну ствар: оваплоти се без семена од Дјеве, васкрсе не сломивши печат на гробу, и са телом уђе код апостола кроз затворена врата. Стога дивећи се запевајмо: Исусе, речи необухватна! Исусе, речи несагледна! Исусе, сило непостижна! Исусе, мудрости недомислива! Исусе, Божанство неописиво! Исусе, Господство неизмериво! Исус, царство непобедиво! Исусе, владавино бесконачна! Исусе, снаго највиша! Исусе, власти вечна! Исусе, Творче мој, сажали се на ме! Исусе, Спаситељу мој, спаси ме! Исусе, Сине Божији, помилуј ме! Кондак 8. Видећи како се Бог на необичан начин учовечио, уклонимо се од сујетног света и управимо ум на божанске ствари: јер Бог ради тога на земљу сиђе, да на небеса узведе нас, који Му кличемо: Алилуја! Икос 8. Сав беше међу земнима, но никако не одступи од небеских, Неизмерни, када ради нас добровољно пострада, и смрћу Својом нашу смрт умртви, и васкрсењем дарова живот онима који певају: Исусе, сладости срца! Исусе, крепости тела! Исусе, светлости душе! Исусе, бистрино ума! Исусе, радовање савести! Исусе, надо сигурна! Исусе, спомене предвечни! Исусе, похвало висока! Исусе, славо моја преузвишена! Исусе, жељо моја не одгурни мене! Исусе, пастиру мој, потражи мене! Исусе, Спасе мој, спаси мене! Исусе, Сине Божији, помилуј ме! Кондак 9. Сва природа анђелска непрестано слави на небесима пресвето име Твоје, Исусе, кличући: свет си, свет, свет! Ми пак грешни на земљи, земним устима кличемо: Алилуја! Икос 9. Речите говорнике видимо безгласне као рибе пред Тобом, Исусе Спаситељу наш, јер не умеју да објасне како си то и неизменљиви Бог и савршени човек? Ми пак, дивећи се тајни, узвикујемо са вером: Исусе, Боже предвечни! Исусе, Царе царева! Исусе, Господару Господара! Исусе, судијо живих и мртвих! Исусе, надеждо безнадежних! Исусе, утехо плачућих! Исусе, славо убогих! Исусе, не осуди ме по делима мојим! Исусе, очисти ме по милости Твојој! Исусе, отерај од мене мрзовољу! Исусе, просветли мисли срца мога! Исусе, дај ми сећање на смрт! Исусе, Сине Божији, помилуј ме! Кондак 10. Желећи да спасеш свет, Источе истока, дошао си тамноме западу - природи нашој - и понизио себе до смрти. Зато се име Твоје узвиси изнад свакога имена, и од свих небеских и земаљских нараштаја слушаш: Алилуја! Икос 10. Царе предвечни, утешитељу истински Христе, очисти нас од сваке нечистоте као што си очистио десеторицу губаваца. И исцели нас као што си исцелио среброљубиву душу царинка Закхеја да Ти у умиљењу кличемо: Исусе, ризницо непропадљива! Исусе, богатство непотрошљиво! Исусе, храно јака! Исусе, пиће неисцрпно! Исусе, одећо убогих! Исусе, одбрано удовица! Исусе, заштитниче сирочади! Исусе, помоћи трудбеника! Исусе, путовођо путника! Исусе, кормилару оних који плове! Исусе, пристаниште витланих буром! Исусе, Боже подигни ме палог! Исусе, Сине Божији, помилуј ме! Кондак 11. Ја недостојни приносим Ти свеумилно појање, вапијем Ти као Ханенејка: Исусе, помилуј ме, јер имам не кћер него тело које љуто бесни страстима и пламти јарошћу, и дај исцељење мени који узвикујем: Алилуја! Икос 11. Павле који је раније гонио Тебе, светило које даје светлост онима што су у тами незнања, послуша силу божанског гласа и просвелли своју душу. Тако просвети и тамне зенице душе моје која вапије: Исусе, царе мој свесилни! Исусе, Боже мој свемоћни! Исусе, Господе мој свебесмртни! Исусе, створитељу мој преславни! Исусе, наставниче мој предобри! Исусе, пастиру мој свемилосрдни! Исусе, господару мој свемилостиви! Исусе, Спаситељу мој свежалостиви! Исусе, просвети моја чуства, помрачена страстима! Исусе, исцели моје тело, изранављано гресима! Исусе, очисти мој ум од помисли сујетних! Исусе, сачувај срце моје од похота лукавих! Исусе, Сине Божији, помилуј ме! Кондак 12. Исусе, разрешитељу свих дугова, даруј ми благодат, и прими ме кајућег се, као што си примио Петра који се био одрекао Тебе; и призови ме потиштеног, као што си некада призвао Павла који Те је гонио, и услиши мене који кличем: Алилуја! Икос 12. Опевајући Твоје очовечење, сви Те славимо, и верујемо са Томом да си Ти Господ и Бог који са Оцем седи, и који ће судити живима и мртвима. Онда удостој стајања с десне стране и мене који вапијем: Исусе, царе предвечни помилуј ме! Исусе, цвете миомирисни, умириши ме! Исусе, топлото мила, загреј ме! Исусе, храме предвечни, заклони ме! Исусе, одећо светла, украси ме! Исусе, бисеру скупоцени, облистај ме! Исусе, камену драги, озари ме! Исусе, сунце правде, обасјај ме! Исусе, светлости света, осветли ме! Исусе, од душевних и телесних патњи избави ме! Исусе, из противничке руке отми ме! Исусе, од неугасивог огња и осталих вечних мука ослободи ме! Исусе, Сине Божији, помилуј ме! Кондак 13. О, преслатки и свежалостиви Исусе, прими сада ово мало мољење наше као што си примио две удовичине лепте, и сачувај од видљивих и невидљивих непријатеља, од најезде туђинаца, од болести и глади, од сваке невоље и смртоносне ране, и избави будућих мука све који Ти кличу: Алилуја! Овај кондак чита се три пута. Онда поново икос 1 и кондак 1.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jesus-Of-Nazareth-Photos-from-the-Movie-Jesus-played-by-Robert-Powell-jesus-23779885-567-424.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2009
Poruka
13
MOLITVA GOSPODNJA - OČE NAŠ

Oče naš, koji si na nebesima,

da se sveti ime Tvoje,

da dođe carstvo Tvoje,

da bude volja Tvoja

i na zemlji kao na nebu;

hleb naš nasušni daj nam danas;

i oprosti nam dugove naše

kao što i mi opraštamo dužnicima svojim;

i ne uvedi nas u iskušenje,

no izbavi nas od zloga.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534




































Brate sta si hteo reci s ovom paganstinom dali si ikada procitao 2 zapoved Bozju celu verziju????Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.

Pa sad ti vidi!!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Brate sta si hteo reci s ovom paganstinom dali si ikada procitao 2 zapoved Bozju celu verziju????Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.

Pa sad ti vidi!!!

Pozdrav od Gere.


Nisi upravu Bog je u SZ lepo rekao da je dozvoljeno praviti kipove i ikone
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nisi upravu Bog je u SZ lepo rekao da je dozvoljeno praviti kipove i ikone

JELI tum5e HOCES DA KAZES DA SAM JA LUD I DA NEZNAM DA CITAM???????????

STA PISE OVDE PROCITAJ MI MOLIM TE!!!

Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.

PA KAKO MOZES RECI DA JE BOG U STAROM ZAVETU DOZVOLIO POKLONJENJE IKONAMA I IDOLIMA?????

A JOS PORED ONOLIKO DOKAZA,ARGUMENATA KOJE SMO TI DALI NA DRUGIM POSTOVIMA TI NAS I DALJE PRAVIS BUDALAMA!!!

STA IMAS OD TOGA?AMA BAS NISTA!! SAMO SE POTVRDJUJES DA SI PAGANIN I EKUMENIST.
'JER SAMO ONI PRIZNAJU IDOLOPOKLONSTVO.
Christ.jpg OVO JE PRVO IZOBRAZENJE HRISTA U III VEKU!!mother.jpg shepherd.jpgshepherd.jpg A OVO JE ASOCIJACIJA 36457761.jpg OVO JE ZA GLUVO NEME A OVO ZA ONE KOJI VIDE A SLEPI SU 9867.jpg

NASTAVAK SLEDI!!!

pOZDRAV BRATE tum5e od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
yard.jpgholyplace.jpgovako je izgledao hram Bozji u pustinji.

Heruvimima se niko nikad nije klanjao!!! iako su bili isklesani na kovcegu zaveta.

Solomon je trazio mudrost u Boga i dobio ga je, ali sam je poludeo od te mudrosti jer je prosto covek i nije mogao da nosi kao nesavrsen toliku mudrost pa je izdao Boga sa caricom savskom, dozvolio da se idoli donesu u jerusalim zbog cega je i izgubio svoje carstvo koje je razdeljeno na 12 carstva izraela citaj malo bibliju brate!!Prorok je rascepao cebe ili neko platno na dvanaest delova i bacio mu pred nos samo jedan deo i rekao ovo ce biti carstvo koje ce tvoj sin naslediti!!!

I sve to samo zato sto je dozvolio idolopoklonizam!!

Pozdrav brate tum5e od Gere.
 
Natrag
Top