Igor Kojić iz Portugala: Rumunski fudbal je miks para i mafije

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Igor Kojić iz Portugala: Rumunski fudbal je miks para i mafije
18. avgust 2009.


00008139.jpg


Doskorašnji golman drugoligaša Hajduka sa Liona, Igor kojić, na promociji po potpisivanju ugovora sa Pakoš Fereirom izjavio je da dolazi u portugalski fudbal, jer tu vlada profesionalizam za razliku od rumunskog, koji je, kako je rekao, a preneo list "O Žogo", "mešavina para i mafije".

Sin popularnog pevača Dragana Kojića ovog leta je prešao u bukureštanski Dinamo, ali se tamo nije dugo zadržao, a na nagovor bivšeg reprezentativca naše zemlje, Ljubinka Drulovića, obreo se na Iberijskom poluostrvu.

- Drulović mi je rekao da u Portugalu ništa ne može da mi se desi što mogu da doživim u Rumuniji u čijem fudbalu vlada mešavina para i mafije. Pakoš je klub koji vode profesionalci i čiji su igrači s važećim ugovorima uredno i na vreme plaćeni za svoj rad - izjavio je talentovani golman, a prenosi Kurir.

Kojić je uspešno prošao probni period od nekooliko nedelja, posle čega su stručni štab i članovi uprave Pakoša odlučili da mu ponude jednogodišnji ugovor.

- Impresioniran sam onim što sam mogao da vidim u novom klubu. Moj cilj je da se ustalim u timu dobrim odbranama da bih kasnije dobio šansu da napravim korak ka nekom većem klubu. Voleo bih da to bude klub iz španske Primere ili neki trofejniji iz Portugala.

Inače, prvi kojićev intervju preneli su i rumunski mediji, pa se može očekivati da će njegove izjave o "miksu para i mafije" dobiti na publicitetu kod naših istočnih komšija.
 
Natrag
Top