Šta je novo?

iGO8 v.8.3.1.59883

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
Grešiš kada ne koristiš basemap.fbl a nismo dobili uveravanja da si i sada, posle sugestije dakle, probao sa svežom basemap.fbl ...a to svakako može biti razlog toga što i dalje tvrdis suprotno od ostalih.
netačno, postojanje starih blokada, posle promene mapa može učiniti čak i da aplikacija kresuje ...a moze se manifestovati i bas onako kako si opisao. Dakle, nisi preimenovao "save" folder i time eliminisao neželjene eventualnosti pa si time možda lično skrivio nastajanje tih neželjenih eventualnosti.

Netačno, a to su ti ljudi i dokazali. Posebno nenadsenn jer je u potpunosti reprodukovao tvoj setap ...dokazao ti je to i na PC verziji.

Vrati se na moje savete, ispoštuj ih i videćeš da će tvoj problem iščeznuti. Dakle, cim eliminišeš tvoje greške, shvatićes da za opisani problem nisu krive Here mape.

EDIT: Naknadno mi je sinulo da problem može biti i postojanje starih .hsp fajlova (iz vremena kada je možda ta deonica popravljana), kao i postojanje (verovatno neispravnog) .fsp fajla. ...a ako je tvoje izabrano vozilo kamion ili bus, čak bi i neispravan ili star .ftr mogao da bude krivac. Ali Here mapa (.fbl Srbije i hrvatske) za ovaj problem sigurno nisu krive.

Астал да блиста бејби!

Tacno.

Evo, potpuno cist iGO za PC, ne onaj koji koristim vec nekih 5-6 godina, mozda i vise. Cak nisam ni jezik promenio, ni originalni skin...

Nisi procitao da nemam blokade, izbrisano davno. Basemap je "Basemap_NNG_2012.03_170825.fbl", ali je basemap potpuno nepotreban, FSP i FTR ne koristim. Ove dve slike su sa skroz praznim folderima osim dve mape, Srbija i Hrvatska.

Prilozi

• 20180218 BGZG_TT2018Q308RUS.jpg
    20180218 BGZG_TT2018Q308RUS.jpg
    275,1 KB · Pregleda: 27
  • 20180218 BGZG_TT2018Q309RUS.jpg
    20180218 BGZG_TT2018Q309RUS.jpg
    195,8 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Meni je nejasan ovaj post. Nije mi jasno sta dokazuje ako nije opisan setap. Ne vidi se da li jesi ili nisi krenuo bez tereta starog "save" foldera, da li imaš ili nemaš svežu basemap.fbl, da li imaš ili nemaš pomoćne fajlove ...a osim TT u nazivu skrinsota koji unosi zabunu, nema drugog pokazatelja o mapi koja je korištena.

Nadam se da jesi rešio problem a ako jesi onda očekujem i da, zbog budućih čitalaca, napišeš konkretno šta je ono što te je izvelo iz problema.

EDIT: Pade mi na pamet da je možda autoput nekim svojim delom prošao i teritorijom RS ili BiH (prva slika ispod oznake E70 je najsumnjivija), a pošto nemaš mapu BiH a nisi koristio ni basemap.fbl, to je takodje moglo da skrivi problem.

Астал да блиста бејби!

Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
Meni je nejasan ovaj post. Nije mi jasno sta dokazuje ako nije opisan setap. Ne vidi se da li jesi ili nisi krenuo bez tereta starog "save" foldera, da li imaš ili nemaš svežu basemap.fbl, da li imaš ili nemaš pomoćne fajlove ...a osim TT u nazivu skrinsota koji unosi zabunu, nema drugog pokazatelja o mapi koja je korištena.

Nadam se da jesi rešio problem a ako jesi onda očekujem i da, zbog budućih čitalaca, napišeš konkretno šta je ono što te je izvelo iz problema.

EDIT: Pade mi na pamet da je možda autoput nekim svojim delom prošao i teritorijom RS ili BiH (prva slika ispod oznake E70 je najsumnjivija), a pošto nemaš mapu BiH a nisi koristio ni basemap.fbl, to je takodje moglo da skrivi problem.

Астал да блиста бејби!

Naravno da cu objaviti ako nadjem u cemu je stvar.

Prethodno je bilo samo da znas da nema veze sa SAVE folderom, podesavanjima, bilo cime. Skinuo sam "cistu" verziju za PC, stavio je na komp, ubacio dve mape (nema veze sa RS i BiH, ne ide put tako. To sam samo u ovoj ruskoj verziji stavio, inace drzim celu Evropu)...

Nista nisam dirao... HERE 2017.Q4 (SRB, HR) ili TT 2017.Q3 (SRB, HR)... Ja uvek imam najnovije mape, jer ih cesto i prvi objavim.

Podesavanja su: automobil, brza ruta. Kod mene je uvek tako. Nikakvi FSP, nikakvi FTR, HNR... Bilo sta. Pa i Basemap (on uglavnom sluzi ako neku mapu nemas, a hoces malo da zumiras i taj deo, da nadjes put).

I, svakako, opet isto pokazuje. HERE pravi "besne gliste" a TT ide pravo.

Ima nesto veze sa HERE mapama, ne znam sta. Dosta putujem pa znam da nekada bas nelogicno rutira, a sa TT uglavnom sve OK osim po nekim udaljenim selima. U kolima je (na Blueberry GPS) takodje iGO 8.3 jer ga smatram boljim i "manje sarenim" od svih ostalih. A i nema problema sa licencama i kojecime.

Nije u redu odmah sumnjati da neko nesto nije podesio kako treba, mozda sam u ovome i duze od tebe, a "kompjuterski zivotno"... skoro sigurno. Uostalom, ista podesavanja, dva proizvodjaca... Od izvora dva putica, vode na dve strane.

Kako god, ako nadjem sta je... javljam.

Astal da bude pun, ne mora da blista. Bolji je na kocke. :)

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
...Nije u redu odmah sumnjati da neko nesto nije podesio kako treba, mozda sam u ovome i duze od tebe, a "kompjuterski zivotno"... skoro sigurno. Uostalom, ista podesavanja, dva proizvodjaca...

U redu je sumnjati jer nisi dobro opisao setap. Bez postavljanja dodatnih pitanja i tvojih naknadnih odgovora je bilo teško izvlačiti zakljucke.
Možda si u ovome duže od mene a možda i "kompjuterski životno" ...a ako se ispostavi da je to i tacno - niko srećniji od mene. Bar me ti nećeš smatrati metuzalemom, a i drugi će olabaviti kad vide da ima još starijih i iskusnijih. ;)

'Ajmo sad ozbiljno - zaintrigirao si me pa sam satima proveravao sve i svašta. Naravno ažurirano sam i PC verziju i to na laptopu sa GPS prijemnikom. Otklonio sam sve zbog čega sam sumnjao na tvoju grešku ali sam i ja prošao isto kao ti i ostao sam u čudu zbog toga. Pazi, proverio sam na 3 verzije nextgen app za android (Avic, Pal I Israel) I sve je kako treba da bude a u ogromnu zabludu me uveo posebno Nensov skrinsot, polazio sam od njega kao od axioma a problem je bas u njemu! Kasnije cu postaviti YT link ka ZACUDJUJUCEM objašnjenju tog skrinsota, prvo moram da vam obratim pažnju da je za suprotan smer, od Zagreba ka Beogradu sve OK. A ako iz Beograda ideš do Slavonskog Broda isto će voditi naokolo, dok će do Županje voditi "normalno"?!

...e tu sam prs'o - kako, zašto? Ma nema objašnjenja ...a onda tek primetim da je Nensov skrinsot takodje skraćen tu negde do Županje, tačnije do Bošnjaka pa onda i to simuliram ...ludilo mozga, niđe veze ...padne mi na pamet da to malo zumiram i verujem da ćete se zaprepastiti šta se sakrilo ispod oznake E70 na Nensovom skrinsotu :D :

Астал да блиста бејби!

Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
U redu je sumnjati jer nisi dobro opisao setap. Bez postavljanja dodatnih pitanja i tvojih naknadnih odgovora je bilo teško izvlačiti zakljucke.
Možda si u ovome duže od mene a možda i "kompjuterski životno" ...a ako se ispostavi da je to i tacno - niko srećniji od mene. Bar me ti nećeš smatrati metuzalemom, a i drugi će olabaviti kad vide da ima još starijih i iskusnijih. ;)

'Ajmo sad ozbiljno - zaintrigirao si me pa sam satima proveravao sve i svašta. Naravno ažurirano sam i PC verziju i to na laptopu sa GPS prijemnikom. Otklonio sam sve zbog čega sam sumnjao na tvoju grešku ali sam i ja prošao isto kao ti i ostao sam u čudu zbog toga. Pazi, proverio sam na 3 verzije nextgen app za android (Avic, Pal I Israel) I sve je kako treba da bude a u ogromnu zabludu me uveo posebno Nensov skrinsot, polazio sam od njega kao od axioma a problem je bas u njemu! Kasnije cu postaviti YT link ka ZACUDJUJUCEM objašnjenju tog skrinsota, prvo moram da vam obratim pažnju da je za suprotan smer, od Zagreba ka Beogradu sve OK. A ako iz Beograda ideš do Slavonskog Broda isto će voditi naokolo, dok će do Županje voditi "normalno"?!

...e tu sam prs'o - kako, zašto? Ma nema objašnjenja ...a onda tek primetim da je Nensov skrinsot takodje skraćen tu negde do Županje, tačnije do Bošnjaka pa onda i to simuliram ...ludilo mozga, niđe veze ...padne mi na pamet da to malo zumiram i verujem da ćete se zaprepastiti šta se sakrilo ispod oznake E70 na Nensovom skrinsotu :D :

Астал да блиста бејби!

Daj da vidim, da se smirim, hhahaha. U ovim mojim godinama to moze svasta da izazove :D

P.S. Video.

Kod tebe jos komplikovanija putanja... Ide tamo-vamo. Kod mene bar ranije skrene, jer na granicnom prelazu nema polukruznog :D

Probaj TT, bas me zanima.

To je kao nekada kada smo koristili Contrast u Srbiji, a druge mape okolo... I onda te vodi preko Bugarske za Grcku, a nazad normalno, preko Makedonije (kako li ce sada da se zove u GPS?)... Onda zumiras i vidis da se Contrast mapa od SRB ka MK ne spaja put na granicnom prelazu sa MK za nekih 10m, a tolerancija na iGO PC je, mislim, 5m...

Kazem, zumirao sam sve celim putem... I uopste mi nije jasno zasto. Moguce da ovi svi putevi na granici, ili kod Zupanje, nisu lepo obelezeni po pitanju smera.

P.S. Zbog cega sam ja krenuo na TT, pa mi se posle pokazao boljim... U drugom autu, sa kojim putujem kada idem sam na put... imam Renault Carminat TomTom Live sa originalnim (tuga, kupljenim...) kartama. I sve ide kako treba.

Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
... Probaj TT, bas me zanima...
Slabo ti pratis na casu izgleda.
Ima zapisano, probavao, uporedjivao, ukazivao na nedostatke i prednosti jednih u odnosu na druge...

...a po ovom pitanju, Bg-Zg, ne samo ja nego niko nije sporio da je TT bezgresan. Cak mislim da je na forumu postignut i konsenzus da je TT bolji u navodjenju te da znatno manje gresi od Here i u drugim smislovima a da gubi samo na ime slabije adresne baze i nizeg nivoa pokrivenosti saobracajnica.

Nego da nastavimo gde smo stali. Jos pre nekoliko postova sam te zamolio za ovaj test i na winCE uredjaju koji si koristio sa unapred proracunatom rutom na PC verziji 8.3 ...ali nisi mi uslisio molbu. Ja sam se medjutim bas zainatio i pronasao po budzacima neki slabasni Roadstar winCE uredjaj, azurirao GIS sadrzaje i testirao sve ovo na Primo 2.0 i na iGO 8.3

I zakljucak je da ipak nisu krive Here mape 17q4 vec PC verzija 8.3 SW

Pod spojlerom su dokazi:
a161492942e42746b9fcf4887c5b37ed.jpg
b4f7d0f827fc22801330b76d0f032431.jpg
ab2203163ae4935cd9dc9787e5f87c49.jpg
e680ff8f840a0265215d0f2937711cfc.jpg
58b290d0be187097142c0d8a82fce6fd.jpg
fed9b5323df7fe60af21f54b1fc216eb.jpg
3b06fbb0704712d69b5b949d9d89274b.jpg

Astal da blista bejbi!

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
Slabo ti pratis na casu izgleda.
Ima zapisano, probavao, uporedjivao, ukazivao na nedostatke i prednosti jednih u odnosu na druge...

...a po ovom pitanju, Bg-Zg, ne samo ja nego niko nije sporio da je TT bezgresan. Cak mislim da je na forumu postignut i konsenzus da je TT bolji u navodjenju te da znatno manje gresi od Here i u drugim smislovima a da gubi samo na ime slabije adresne baze i nizeg nivoa pokrivenosti saobracajnica.

Nego da nastavimo gde smo stali. Jos pre nekoliko postova sam te zamolio za ovaj test i na winCE uredjaju koji si koristio sa unapred proracunatom rutom na PC verziji 8.3 ...ali nisi mi uslisio molbu. Ja sam se medjutim bas zainatio i pronasao po budzacima neki slabasni Roadstar winCE uredjaj, azurirao GIS sadrzaje i testirao sve ovo na Primo 2.0 i na iGO 8.3

I zakljucak je da ipak nisu krive Here mape 17q4 vec PC verzija 8.3 SW

Pod spojlerom su dokazi:
Astal da blista bejbi!
Ajd sad... Kazem i ja, a vec i rekao, na WinCE mi sve radi kako treba, pa i sa HERE. Ali, kad "pljunem" na PC iste mape, istu rutu... odoh u nedodjiju.

Neko ce da kaze - program za PC ne radi. OK, tako kazete?

Zato je, valjda, neko i prebacio ovaj post u temu za programe, iako ja tvrdim da je problem u kartama, zato sam tamo i napisao u onoj diskusiji o problemima HERE mapa. Nije trebalo prebacivati!

Ne moze isti program sa jednim mapama da radi, a sa drugim mapama da ne radi, jer je onda taj program dobar, samo su mape lose. Programi rade na isti nacin. Samo su ulazni podaci losi. To je vec osnova programiranja.

Ali, ako neka karta ima problem, onda ona ne radi, a ona koja nema problem, ta radi.

Nakon nekih 35-40 godina rada sa kojekakvim programima - tvrdim...

Jesu krive HERE mape.

P.S. Ovo oko "pracenja na casu", to za neke druge, jer sam se ja bar u zivotu tih casova nadrzao, a i jos uvek :p

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Da, nisam 100% u pravu ...ali nisi ni ti, jer da jesi onda bi jos neka aplikacija sem PC verzije 8.3 detektovala anomaliju na mapi.

'Aj se pomirimo? - ne valja ni PC verzija ni Here mape! ...bem mu miša, sate i sate izgubismo a da nas neko pita na sta, cutali bi ko mulci :(

Ja sam o&o, napokon :D

Astal da blista bejbi!

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
Da, nisam 100% u pravu ...ali nisi ni ti, jer da jesi onda bi jos neka aplikacija sem PC verzije 8.3 detektovala anomaliju na mapi.

'Aj se pomirimo? - ne valja ni PC verzija ni Here mape! ...bem mu miša, sate i sate izgubismo a da nas neko pita na sta, cutali bi ko mulci :(

Ja sam o&o, napokon :D

Astal da blista bejbi!

Dogovor kucu gradi, ali PC verzija valja hahhaha :D

Iskopace njega Bili... zasto pravi sranja. Ali neka i oni kopaju, pa oni su za to placeni.

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.125
Nisam bio neko vreme kraj kompa, pa malo upadam kao padobranac, izvinjavam se unapred. U čemu je štos sa tim rutiranjem BG-ZG, šta se ne valja, gde je prekid, ako može ukratko?

Inače sve iGO varijante od 8.3 na dalje koriste isti algoritam rutiranja. I iGO8 /Primo /Primo2 /2.4/ NG pa i navedena PC varijanta. Što se tiče WinCE, isprobao sam ih sve, na istom mom uređaju, tokom proteklih ...kahm, 13god, i na mnogo drugih.
Putanje se razlikuju samo u zavisniosti od izdavača mapa i pratećeg sadržaja (i izabrane vrste, normalno).
Nije bitno ni da li je u pitanju mob (Android/IOS), tablet, PC, ili PDA.
A nije Vam potreban ni standalone uređaj da bi to isprobali, emulator za WinCE radi posao savršeno.