Šta je novo?

iGO8 v.8.3.1.59883

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
HERE 2017.Q4 - u Beogradu i dalje loša

...
Nažalost, iako sam kancelariji HERE odavno ukazao na sve ovo, ništa nisu preduzeli. Zbog toga, bar po mom mišljenju je TomTom mapa sada daleko kvalitetnija u Beogradu. Šteta za mapu čiji provajder ima kancelariju u Beogradu. Ali, to je realnost !

I ja se slazem. Ja uvek probam HERE, al' se vratim na TomTom. Meni je i dalje nepoznanica sta to "smeta" HERE kartama na putu BG-ZG, da rutiraju od petlje Adasevci na Sid, pa na Tovarnik, pa... umesto da to rade kao TomTom karte, normalno, pravo autoputem. Isti program, ista podesavanja... skroz druga ruta.

P.S. Skrinovi su obrnutim redom, 07-01, umesto 01-07.

Prilozi

• 20180218 BGZG_TT2018Q307.jpg
    20180218 BGZG_TT2018Q307.jpg
    324 KB · Pregleda: 38
  • 20180218 BGZG_TT2018Q306.jpg
    20180218 BGZG_TT2018Q306.jpg
    327,2 KB · Pregleda: 36
  • 20180218 BGZG_TT2018Q305.jpg
    20180218 BGZG_TT2018Q305.jpg
    420,5 KB · Pregleda: 37
  • 20180218 BGZG_HERE2018Q404.jpg
    20180218 BGZG_HERE2018Q404.jpg
    323,1 KB · Pregleda: 37
  • 20180218 BGZG_HERE2018Q403.jpg
    20180218 BGZG_HERE2018Q403.jpg
    563 KB · Pregleda: 35
  • 20180218 BGZG_HERE2018Q402.jpg
    20180218 BGZG_HERE2018Q402.jpg
    241,7 KB · Pregleda: 42
  • 20180218 BGZG_HERE2018Q401.jpg
    20180218 BGZG_HERE2018Q401.jpg
    391,1 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.340
I ja se slazem. Ja uvek probam HERE, al' se vratim na TomTom. Meni je i dalje nepoznanica sta to "smeta" HERE kartama na putu BG-ZG, da rutiraju od petlje Adasevci na Sid, pa na Tovarnik, pa... umesto da to rade kao TomTom karte, normalno, pravo autoputem. Isti program, ista podesavanja... skroz druga ruta.

Ovo rutiranje spada u red naucne fantaszike i neverovarno mi je da je nesto takvo uopste moguce

Sent from my SM-G9350 using Tapatalk

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57

Ovo nije problem stare ili nove "verzije" programa, a nije ni SF, pricamo o problemu HERE karti. Program je isti, podesavanja ista, sys fajl isti, samo su karte razlicite.

Verzija je iGO za PC. Lepo unesem rutu i tacke, prebacim u GPS (WinCE), pa vozim. HERE i TT daju skroz drugu rutu.

Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Ipak je problem do tvog programa. Testirao sam na više uređaja i svuda je isto navođenje(rutiranje). Ovaj problem. Koji ti navodiš definitivno nije do karata.
Probaj sa drugom verzijom pa ćeš videti.

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Ovo nije problem stare ili nove "verzije" programa, a nije ni SF, pricamo o problemu HERE karti. Program je isti, podesavanja ista, sys fajl isti, samo su karte razlicite.

Verzija je iGO za PC. Lepo unesem rutu i tacke, prebacim u GPS (WinCE), pa vozim. HERE i TT daju skroz drugu rutu.
Hoću da potvrdim da nisi izmislio problem jer sam ga i sam doživeo pre nekoliko godina. Ali mislim da je problem nastao na PC verziji i njenom lošem rutiranja a da je verzija na winCE gps uredjaju samo reprodukovala dobijenu rutu.
Pošto meni svojevremeno razlog te greške nije bilo nekada zaboravljeno blokiranje deonice puta onda verujem da ni tebi nije pa zato sumnjam na to da na PC verziji nemaš (svežu) basemap.fbl. Ako kojim slučajem ne budem u pravu, preimenuj "save" folder na PC verziji pa ponovo probaj ...tako ćeš eliminisati i nekada eventualno zaboravljenu blokadu puta. A kako bi sebe uverio da ni drugi ne izmišljaju, probaj i da rutu napraviš na samom winCE uredjaju.

Астал да блиста бејби!

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
Hoću da potvrdim da nisi izmislio problem jer sam ga i sam doživeo pre nekoliko godina. Ali mislim da je problem nastao na PC verziji i njenom lošem rutiranja a da je verzija na winCE gps uredjaju samo reprodukovala dobijenu rutu.
Pošto meni svojevremeno razlog te greške nije bilo nekada zaboravljeno blokiranje deonice puta onda verujem da ni tebi nije pa zato sumnjam na to da na PC verziji nemaš (svežu) basemap.fbl. Ako kojim slučajem ne budem u pravu, preimenuj "save" folder na PC verziji pa ponovo probaj ...tako ćeš eliminisati i nekada eventualno zaboravljenu blokadu puta. A kako bi sebe uverio da ni drugi ne izmišljaju, probaj i da rutu napraviš na samom winCE uredjaju.

Астал да блиста бејби!

Ne koristim basemap uopste, ali i ako ubacim, isto je. Blokade sam takodje davno izbacio kada sam shvatio da cim se promene mape, blokade vise ne vaze.

Nema sta da bude sem mape. Svasta sam pokusavao, zumirao u sitna crevca... Koji je razlog skretanja nemam pojma.

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Ne koristim basemap uopste, ali i ako ubacim, isto je.
Grešiš kada ne koristiš basemap.fbl a nismo dobili uveravanja da si i sada, posle sugestije dakle, probao sa svežom basemap.fbl ...a to svakako može biti razlog toga što i dalje tvrdis suprotno od ostalih.
Blokade sam takodje davno izbacio kada sam shvatio da cim se promene mape, blokade vise ne vaze.
netačno, postojanje starih blokada, posle promene mapa može učiniti čak i da aplikacija kresuje ...a moze se manifestovati i bas onako kako si opisao. Dakle, nisi preimenovao "save" folder i time eliminisao neželjene eventualnosti pa si time možda lično skrivio nastajanje tih neželjenih eventualnosti.
Nema sta da bude sem mape. Svasta sam pokusavao, zumirao u sitna crevca... Koji je razlog skretanja nemam pojma.
Netačno, a to su ti ljudi i dokazali. Posebno nenadsenn jer je u potpunosti reprodukovao tvoj setap ...dokazao ti je to i na PC verziji.

Vrati se na moje savete, ispoštuj ih i videćeš da će tvoj problem iščeznuti. Dakle, cim eliminišeš tvoje greške, shvatićes da za opisani problem nisu krive Here mape.

EDIT: Naknadno mi je sinulo da problem može biti i postojanje starih .hsp fajlova (iz vremena kada je možda ta deonica popravljana), kao i postojanje (verovatno neispravnog) .fsp fajla. ...a ako je tvoje izabrano vozilo kamion ili bus, čak bi i neispravan ili star .ftr mogao da bude krivac. Ali Here mapa (.fbl Srbije i hrvatske) za ovaj problem sigurno nisu krive.

Астал да блиста бејби!

Poslednja izmena: