iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
427
Potrebna mi je mala pomoc. Stalno azurirajuci i cackajuci po podesavanjima, nesto sam zeznuo.
Kako da podesim da zumira kruzni tok i raskrsnicu kada se priblizim u voznji? Unapred zahvaljujem.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Azuriran Pongo skin
Azurirana MOD verzija Pongo skina sa svim izmenama i dopunama zakljucno sa 25.01.2020
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Uklonjeni preostali duplikati tipki, neki su objedinjeni, ide se na smanjenje broja tipki ali na prosirenje menija na jednoj tipki, da samo ono naj bitnije bude u kokpitu ili brzom meniju kao precica.
 
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
496

Uklonjeni preostali duplikati tipki, neki su objedinjeni, ide se na smanjenje broja tipki ali na prosirenje menija na jednoj tipki, da samo ono naj bitnije bude u kokpitu ili brzom meniju kao precica.
Apropo tipki, čemu uopšte tipke na ekranu?
Pa ja dok vozim i ne gledam u navigaciju, a kamoli da tipkam dok vozim. Sve obavim pre putovanja.


Послато са SM-N9005 помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Apropo tipki, čemu uopšte tipke na ekranu?
Sve je podesivo po zelji, ko te tera da ih stavljas na ekranu (u kokpitu), mada i tu mogu da se podese da budu potpuno transparentni i da ne smetaju jer ce moci da se gleda mapa kroz njih a i dalje ce imati svoju funkciju.
Tipke mogu da budu u kokpitu ali i sakrivene u brzom meniju pa se uopste nece videti dok ne budu potrebne.

A cemu sluze. Pa sluze da se na brz i lak nacin dodje do bitnih podesavanja.
Stao si na putu iz nekog razloga, dok iz menija nadjes to sto ti treba napravio si vec kolonu od kilometar i svi te psuju.

Primer vozis naidjes na zastoj usporeni saobracaj ili sta vec u jedan ili dva klika vec si izabrao zaobilaznicu ili put ili oces da postavis ili obrisees odrediste/medjuodrediste ili vozis i predomislio si se neces da te vodi autoputem ili oces da promenis opciju za rutu ili sta vec, znaci u tim tipkama moze da se podese bukvalno sve funkcije sem da ti kuva kafu i drzi solju dok vozis, a nisu na ekranu nema ih a kliknes i vidi cuda tu su...
:smisi::roll:
 
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
496
Jasno je sve to, nisam ja to pisao da bih omalovažio nečiji trud, sigurno će nekome koristiti. Samo sam prokomentarisao da tokom vožnje nije bezbedno petljati sa time i to obesmišljava toliki trud. Svakako da je korisno kada se ne drži volan.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
@dzeksonbauer
Sve je to individualno, stvar ukusa i potrebe, tako da nema svrhe komentarisati.
Ti verovatno nemas iskustva u voznji pa zato ne tipkas po telefonu dok vozis cak si i napisao da nesmes ni da pogledas u telefon (sto podrzavam u potpunosti, ko bas toliko nema iskustva bolje da se parkira pored puta), dok ima onih drugih koji pisu sms poruke dok voze.
Sad realno tebi nista ne znaci tipka Send SMS dok ce nekom znaciti, bitno je da oboica imate mogucnost izbora on/off...

Meni stvarno nije jasna ta preuvelicana prica oko koriscenja mobilnog telefona za vreme voznje, zasto je to vise nebezbedno nego na primer da jedes i pijes za vreme voznje?
Cuj nebezbedno da pricas mobilnim telefonom i da vozis, a da jedes plieskavicu dok ti kecap i majonez sa lukom i kupusom pada u krilo to je full bezbedno.
Ako ce mo tako onda sve moze da bude nebezbedno, oces da ukljucis grenje, klimu, da pomenis pesmu na radiju itd itd...
Znam lika koji je napravio udes tako sto mu je flasa za vodu pala ispod papuce za kocnicu dok teo da pije vodu.
I sta onda? Da li onda sme da se dise za vreme voznje? Da li je to bar bezbedno?
 
Natrag
Top