iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Ma ne Pero, nema nikakve tenzije. Ja sam ono postovao kao ilustraciju realne situacije koja mi se desila. Guzva je bila takva da mi je mnogo vaznije bilo da gledam da ne udarim onog ispred nego da pogledom trazim banku. A sto se i vidi jer onu prvu banku nisam ni primetio vec drugu, i to ne ja vec suvozac. Sigurno je da meni to ne bi mnogo zasmetalo da sam prolazio nocu, kada nema mnogo automobila i ima vremena da se svrlja pogledom. Ovako...sta bi bilo da je negde sa desne strane i treca banka?! :D

Ako mod misli da su svi ovi postovi beskorisni, neka brise.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Nevena vs Lana

Po mom mišljenju, Nevena korektnije navodi. U većini situacija je dovoljno samo slušati i voziti bez gledanja u ekran navigacije. TTS Lana, bar kod mene u iGO_Israel, može pogrešno navoditi vozača. U drugom delu primera koji sledi, vozač (ako ne gleda ekran) pogrešno će skrenuti jednu ulicu ranije, u Vodice umesto u Godominsku. Pošto poznajem ovaj kraj, smatram da bi vozač u tom slučaju imao dosta problema da stigne do odredišta. Možda je ovo razlog što nerado koristim TTS glas. Mislim da samo optrećuje. Kome je potrebna informacija kako se zove neka usputna ulica ili obaveštenje da je "zabranjeno skretanje desno" a mi i nemamo nameru da skrećemo desno. Ipak, sve ovo je stvar ukusa tj. izbora...

 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Zanimljivo je da se ova "greška" javlja na svim Voice fajlovima na drugim jezicima, osim na ruskom, verovatno zato što Rusi imaju podosta drugačiji config_database.lua, u odnosu na "standardni", koji je isti za sve druge jezike (samo su komande prevedene na jezike)

A što se tiče čitanja naziva ulica, zabrana skretanja, saobraćajnih znakova... pa to sve može da se isključi u postavkama...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
494
U sustini, najbitnija je dobra priprema pred putovanje. Pregledati sve moguce rute i odabrati najpovoljniju. Onda prostudirati kljucne raskrsnice, bar nekoliko puta, i onda ne bi trebalo da ima problema. Neko ce reci da mu onda ne treb navigacija, u sustini navigacija treba da pomogne kad ispadnes iz planirane rute, i da podseti na pravac (s)kretanja i prestrojavanje u raskrsnicama.
 
Učlanjen(a)
01.03.2017
Poruka
24
Banka je levo, treba da skreneš posle nje.
Tako vidi navigacija i Google Maps
Pogledajte prilog 107789 i screenshot Pogledajte prilog 107790
Lagani pogled na levo
Pogledajte prilog 107791
I navigacija ima taj podatak, zato ti i najavljuje.
Pogledajte prilog 107792
Ali, svako podešava navigaciju prema svojim potrebama i željama...

Ja sam sebi prevodio ruski config_database.lua... Rusi nemaju ni banke, ni restorane... Samo tunel, most, pumpe i velike raskrsnice. Na većini jezika, obično se skreće ili drži levo, a kod Rusa levo, na levo, ulevo, levije!?! sa leve strane, sleva, levom stranom... Zavisno od situacije, tj. raskrsnice...

Srećan put i vozite pažljivo...
Zanimljivo je da se ova "greška" javlja na svim Voice fajlovima na drugim jezicima, osim na ruskom, verovatno zato što su Rusi imaju podosta drugačiji config_database.lua, u odnosu na "standardni", koji je isti za sve druge jezike (samo su komande prevedene na jezike)

A što se tiče čitanja naziva ulica, zabrana skretanja, saobraćajnih znakova... pa to sve može da se isključi u postavkama...
Daj onda taj tvoj nemoj da si ko @Mapkc samo prica obecava i uvek nekako zaboravi mada
nije ni cudo kad je taxi boy a kad citas objave mislis neki it strucnjak sto radi za nasu.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Nisam ni ja IT stručnjak, samo sam preveo config_database.lua iz ruskog TTS Voice fajla (radi bolje u paru sa config_condfun.lua iz ruskog Voice)

Eto, dao sam ti sve reference, ko ti brani da prevedeš, sam, onako kako ti odgovara. Verujem da ćeš ti to uraditi mnogo bolje i obradovati sve nas ...
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Nevena vs Lana

Po mom mišljenju, Nevena korektnije navodi. U većini situacija je dovoljno samo slušati i voziti bez gledanja u ekran navigacije. TTS Lana, bar kod mene u iGO_Israel, može pogrešno navoditi vozača. U drugom delu primera koji sledi, vozač (ako ne gleda ekran) pogrešno će skrenuti jednu ulicu ranije, u Vodice umesto u Godominsku. Pošto poznajem ovaj kraj, smatram da bi vozač u tom slučaju imao dosta problema da stigne do odredišta. Možda je ovo razlog što nerado koristim TTS glas. Mislim da samo optrećuje. Kome je potrebna informacija kako se zove neka usputna ulica ili obaveštenje da je "zabranjeno skretanje desno" a mi i nemamo nameru da skrećemo desno. Ipak, sve ovo je stvar ukusa tj. izbora...

Voice za Pongo skin TEST verzija
Ispravljena pomenuta greska prilikom navodjenja, dodata distanca do skretanja tako da sada vise nema dileme u koju ulicu skrenuti, to sad izgleda ovako na toj istoj lokaciji:
View My Video
Obe verzije sa/bez banke i restorana:
 

Prilozi

  • Voice_Serbian_TTS_for_Pongo-v3.0-MOD.zip
    35,4 KB · Pregleda: 29
  • Voice_Serbian_TTS_for_Pongo-v3.1-MOD_(bez banke i restorana).zip
    35,3 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Daj onda taj tvoj nemoj da si ko @Mapkc samo prica obecava i uvek nekako zaboravi mada
nije ni cudo kad je taxi boy a kad citas objave mislis neki it strucnjak sto radi za nasu.
Vidiš, kad čitaš tvoje objave onda ne pomisliš da radiš niti za Nasu niti da si taxi boy već da krvavo zaradjuješ kao trandža. Međutim tvojom voljom za sad nepoznata profesija kojom se baviš nema nikakve veze sa temom a sa temom ima veze to što nikada i ništa korisno na njoj nisi napisao a jesi pisao svakakve budalaštine. E pa baš zbog tebe i tebi sličnih, ja i meni slični sve manje i manje korisnih stvari radimo za zajednicu.

Dokle god ti i tebi slični mislite da ćemo ja i meni slični biti veverice koje će vam pomagati iako imate tako loš odnos prema nama, rezultat će biti nepovoljan za tebe i tebi slične - za kvalitetne informacije/fajlove ćete morati da se dovijate na druge načine. Ja lično već godinama imam animozitet prema vama takvima i to nedvosmisleno pokazujem ...baš kao što nedvosmisleno pokazujem poštovanje prema svim redovnim posetiocima teme koji i sami rade na svom usavršavanju.

...potvrdu za animozitet koji gajim prema vama takvima ćeš naći u mom objavljivanju aplikacije za LENŠTINE još pre par godina i NEOBJAVLJIVANJU iste takve ali sveže kreirane pre nekih mesec dana. Ostaviću link ka videu koji pokazuje kako ona radi na kraju posta ali MORAŠ da znaš da je jedini način da je TI DOBIJEŠ taj da me lepo, uz izvinjenje, SKRUŠENO zamoliš za to. ;)

EDIT: evo linka do tog videa, jer znam da je takvima kakav si jako teško da pretraže forum: http://serbianforum.org/index.php?posts/2285197

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
New Pongo Skin 26.08.2018
Obe verzije Original i MOD prilagodjena nama.
U MOD verziji sve sto je potrebno nama (prilagodjeni ux, data, sys, Lang, Voice)
Obavezno koristiti novi Voice_Serbian_TTS_for_Pongo-v3.1-MOD zbog nastalih izmena u skinu a vezano za upozorenja na ruti.

Deo novog menija upozorenja je jos ne preveden dok to po obicaju ne resi @nislija30.
 

Prilozi

  • Pongo Skin-26.08.2018-MOD.zip
    234 bajta · Pregleda: 28
  • Pongo Skin-26.08.2018-ORIGINAL.zip
    244 bajta · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
Natrag
Top