iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
19.04.2013
Poruka
50
Hvala na odgovoru.
Jel ne treba ubacivati i ovaj deo za najavu kamera, koji sam našao na forumima

; S P E E D C A M - C A T : 0
[speedcam_category:0]
activated_spoken_type=sound
activated_sound="none"
approach_beep_distances=250
approach_beep_spoken_type=sound
approach_beep_sound="Speed camera"
warn_distances="150:700,140:700,130:700,120:700,110:700,100:700,90:700,80:700,70:700,60:700,50:700,40:700,30:700,20:700,10:700"
overspeed_spoken_type=sound
overspeed_sound="none"
min_frc=-1
use_road_speedlimit=0

pa do
; S P E E D C A M - C A T : 31
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Jel ne treba ubacivati i ovaj deo za najavu kamera, koji sam našao na forumima
Pa sve zavisi sta i kako oces...
Ako na primer koristis Pongo Skin onda je to podesavanje vec definisano u plugin.ini pa nije potrebno u sys sem ako ne zelis da korigujes nesto od tih podesavanja a ne zelis da menjas sam speedcam.zip.

Sys fail je nesto individualno i svako ga prilagodjava sebi i svojim potrebama jer pazi nije moguce bas sve podesiti iz menija pa sys dodje kao neka dopuna podesavanja.
Kad jednom na svom uredjaju kreiras sys onda ga samo dopunjujes i prilagodavas i tako dobijes svoj idealni sys i to je to naj idealnije, ovako mi svi mozemo da ti saljemo nase ali nikad neces biti zadovoljan jer ono sto meni odgovara tebi ne...
 
Učlanjen(a)
19.04.2013
Poruka
50
Jedino što već duže vreme pokušavam je da iGO World 9.18.27.736653 - 19.jun.2018 iz posta #2.367 sa speedcam ux koju je u instalacinim paketu, nateram da da glasovno upozorenje na kamere, ubacio sam u ui_nextgen audio falj sa srpskim izgovorom, pošto ga u instalaciji sa linka nema i čačkao po sys.txt prema nekim upistvima sa foruma (ono sto sam gore ubacio) ali vizualno se obaveštenje prikaže, uspeo sam i bip da dobijem, ali izgovor ne.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
@ goci027
  1. Da li si audio fajlove ubacio u - ui_nextgen\audio\SC2074 ?
  2. Zatim moras u - Podesavanja / Podesavanje skina / Upozoranja / Tacke upozorenja / Glas za kamere - ovdje odaberi Srpski audio odn. SC2074.
 
Učlanjen(a)
19.04.2013
Poruka
50
Bez skina je. Osnovna verzija bez dodataka kao sa Google play-a . A audio sam ubacio u ui_nextgen\audio\speedcam_ en, zato predpostavljam treba ubaciti one linije ; S P E E D C A M - C A T : u sys.txt ali možda grešim
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
@goci027 i meni je to jedna od najvecih boljki kod pongo skina pa sam sjeo i izmjenio i dobio rezultat.

Caka je da u pongo data.zip nadjes sve ove dole najbrojane i zamjenis ih originalnim iz iGO PAL, GIFT, ISRAEL bilo koji od strane NNG-a tj fabricki.

u RES folderu u folderima reza tipa xxxhdpi, xxhdpi ...itd svima nadjes i svugdje izmjenih ove files dole u prosjeku budu po 4 do 7 files sa tim nazivom.

IKONE SEMAFORA
--------------------------------
traffic_light.bmp
spr_traffic_light.svg

IKONICE KAMERA
--------------------------------------
i speedwarn bmp i spr

A unutar ux foldera zamjeni speedcam,zip a speedcamMOD ti ne treba.

Pazi sve ovo je jako bitno kako uradis. Ne mozes jednostavno bilo kojim arhiverom otpakovati i nazad pakovati. Ja to radim na mob 7.zip-om i bez problema. udjem uinutar foldera i zip sa nazivom tacnim kako je dato i sve radi.

I sada ti sve izgleda ljepse, logicnije. znam da je pongo ekipa htjela da sve bude vise "real" no nazalost zrtvovali su funkcionalnost i logiku. To se pogotov vidi ako vozis u gradu sa puno semafora i kamera. Tada je ziva katastrofa, ne vidis nista ispred..jos ako imas mobilne auuuu nema te nigdje. Puno je inteligentnije rjesenje samog NNG-a gdje su ikonice prikazane crno bijelo tj kontrast na nase sarene scheme.

Evo krajnji rezultat u slikama... PONGO skin ali sa ispravljenim greskama u design-u. ovo je default scheme a imas i druge scheme REAL koji su vise realisticnije...pa boja trave neba, zemlje izgleda vise real deal.

Okacio sam ti u attachment TAKUMI + SCHEME pa je ubaci u content/scheme folder i dobit ces jako lijepu schemu. Ispravio sam nelogicne boje u originalnoj schemi. Autor scheme ostavio je "kaka" zutu boju strelica uz oker boju puta???? Ja sam ubacio default boje koje NNG stavlja u WORLD itd tj orange sa bijelim strelicama i uradio boju ivica tako da je sada puno logicnije i ljepse za gledati.

Uradio sam za sebe i SPLASHSCREEN na koji sam ponosan. Mislim da sam splashscreen daje ideju i kakvoj navi se radi. Ako ti se svidaj samo ubaci u UX folder ovaj a_loading.zip i imat ces ovaj pocetni ekran sa slika ispod u attachmentu.

Screenshot-20190421-185228.png
 

Prilozi

  • Takumi+.Zip
    4,9 KB · Pregleda: 10
  • a_load.Zip
    636,7 KB · Pregleda: 6
  • iGOFAN_SPLASHSCREEN1.jpg
    iGOFAN_SPLASHSCREEN1.jpg
    48 KB · Pregleda: 32
  • iGOFAN_SPLASHSCREEN2.jpg
    iGOFAN_SPLASHSCREEN2.jpg
    74,6 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
427
Zar @goci027 nije želeo glasovna upozorenja, a ne ikonice za kamere?
ni meni glasovna upozorenja ne rade (samo bip), sve je smesteno u ui_nextgen\audio\SC2074, nemam ovu opciju Podesavanja / Podesavanje skina / Upozoranja / Tacke upozorenja / Glas za kamere, odmah se otvara meni za pojedinacno podesavanje bez mogucnosti izbora glasa za kamere
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
@WOB ne drug. u postu 267 je trazio ovo sto sam iznad opisao. Dodao sam mu jos par stvari koje ce mu mozda pomoci da i sam dalje experimentise.

A za Audio to mu neko drugi mora pomoci. Ja koristim beep sistemski.
 
Natrag
Top